Přejít na obsah

Předpínač pásů - pyropatrony


piloun1

Doporučené příspěvky

Zdravím,

koupil jsem kdysi bouranou Fabii a řeším, zda byly při opravě vyměněny i pyropatrony.

Zeptám se, jak předpínače u Fabie fungují. Připadá mi divný, že mi nikam nevedou žádné kabely- ani k pásům ani ke středovým upínačům. Kde jsou umístěny pyropatrony a co je aktivuje? Kdyby měl někdo foto, jak to má vypadat, budu vděčen.

Za dobré rady děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to profor: Takže tam žádné pyropatrony nejsou??? Na pásech píší, že jsou s předpínačem. Zezadu navíječe vede ze zhora dolů bovden, ale jinak nic. Jak tedy předpínač funguje? S VAGem zatím moc velkem kamarád nejsem, takže pokud bys mi krok po kroku napsal, jak to zjistit, budu vděčen. Chci, aby co se týče bezpečnosti, mi v autě všechno fungovalo jak má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
to profor: Takže tam žádné pyropatrony nejsou??? Na pásech píší, že jsou s předpínačem. Zezadu navíječe vede ze zhora dolů bovden, ale jinak nic. Jak tedy předpínač funguje? S VAGem zatím moc velkem kamarád nejsem, takže pokud bys mi krok po kroku napsal, jak to zjistit, budu vděčen. Chci, aby co se týče bezpečnosti, mi v autě všechno fungovalo jak má.

Hledej k tomu kabel jinak pokud jsou vystrelene - tak jsou na vyhozeni - nenamotavaji se. Takze treba ti tam dal nekdo po havarce obycejne navijece a kabel strihl, nevim zda se pri tom rozne kontrolka Airbagu. Nekdo snad povi vice - rad bych se take informoval :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hledej k tomu kabel jinak pokud jsou vystrelene - tak jsou na vyhozeni - nenamotavaji se. Takze treba ti tam dal nekdo po havarce obycejne navijece a kabel strihl, nevim zda se pri tom rozne kontrolka Airbagu. Nekdo snad povi vice - rad bych se take informoval :)

To, že tam někdo dal obyčejné pásy mě napadlo jako první, když jsem nenašel žádné káble. Ale pak jsem objevil ten nápis "bezpečnostní pásy z předpínačem", tak proto bych třeboval ňákou fotečku, abych porovnal zda mi tam někde něco nechybí nebo nemám jiné pásy, páč mi není jasný, jak by ten předpínač fungoval. Jedině že by při větším tlaku (nárazu) se aktivovala pyropatrona skovaná uvnitř navíječe. Ale jak pak zjistím, zda-li tam ta pyropatrona vůbec je!? Když tam nevedou žádné káble, tak se nemůže ani rozsvítit kontrolka. Nehledě na to, že předchozí majitel tam po bouračce jeden vystřelenej airbag nevyměnil, takže mi kontrolka svítí stále.

U jiného auta mám pyropatrony u středových držáků, ke kterým mi vedou dva kábly, které dají impuls k vystřelení a když jsou vystřelené rozsvítí se kontrolka na palubce. Stejně tak se rozsvítí, když káble rozpojím.

????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No v ETKE som našiel tri druhy. A na jednej fotke je môj žial nemám kábliky odfotené a na druhej fotke je z auta kamošky a tiež k pásu nevedie žiadny káblik a vyzerá ako môj s predpínačom. To znamená že ona má predpínač tiež len mechanicky aktivovaný asi. a To máš asi aj ty

Nepodarí sa ti z neho odpísať číslo dielu?

post-3171-1211026727_thumb.jpg

post-3171-1211027747_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

No ja mam Octavii a jeno 2x airbag a k pasum vede kabel - taky to ma ty patrony, zrejme ne mechanicky odstartovane, ale elektronicky :)

Jo foto hodim az tu nebude prset :)

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fábka s bagy vpředu má mechanický předepínač, (mechanicky odpálená pyropatrona)

fábka s bagy vpředu + boční má elektrický předepínač (viz DP schema elektro, zapojení jednotky bagů),

nebo učebnice Škoda,

pokud by byly jen odstřiženy dráty u elektrického předepínače, měla by se objevit závada, pokud to někdo neočůral podobně jako bagy odporem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Prosím o radu. Mám F1 MR01 a dával jsem jinej volant. S ním i jinej airbag, ale stejný provedení na stejný konektory. Po krátké době se mi rozsvítila kontrolka airbagů. Protože mě napadlo, že asi budou nějaký problémy, vrátil jsem do auta původní svůj airbag. Po připojení počítače s úmyslem smazat chybu mi vystřelila patrona v levým pásu. Mám řídicí jednotku s tím špatným softwarem co se dávala krátce do r 00/01. Protože jsem se fakt leknul jak svině, radši jsem vytáhnul konektory od všech 4 airbagů, co mám v autě, abych dojel domů. Po 15 minutách jízdy mi vystřelil druhej pás. Už fakt nevím, co s tím. Měl jsem zato, že když svítí kontrolka, je již systém mimo provoz a další rány nehrozí. Dá se tahle řídící jednotka restartovat? Nebo si tam mám radši dát úplně jinou? Už se v tom bojím jezdit. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když došlo k vystřelení pásů, auto bylo vždycky v klidu, na místě. Baterku jsem během výměny airbagů neměl odpojenou, ale klíče byly vytažený. Po vystřelení první nálože jsem odpojil všechny 4 airbagy vytažením z konektorů, ale ten druhej pás jsem neodpojoval. Nechtělo se mi rozebírat sloupek dveří. Teď už sice nemá co vyletět, ale vůbec nevím, co s tím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už je mi jsaný, že ř.j. airbagů vyměním za jinou. A pásy taky. Nevíte někdo, jestli čidla na patrony v pásech jsou v jednotce, nebo někde mimo? Podle toho, co jsme zatím zjistil, je čídlo na přední bagy v jednotce a čidlo na boční pytle někde pod sedadly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...
  • o 4 roky později...

Ahoj, nevím jestli už se to tu neřešilo.(v hledání jsem nic nenašel)

manželka odloupla z naší Fabky I znak z kapoty. mimo jiné vystřelily oba airbagy, vyměnil jsem je i s jednotkou a chtěl jsem ještě přehodit pasy ,ale nenašel jsem u nich patrony předepínačů. Je možné,že se v roce 2003 montovaly pasy bez nich, případně musím měnit i ty pasy? Díky Radek

Editováno: , autor: strogas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v sedačkách pytle nejsou, na pasech je napsáno : pasy s dopínači, ale pyropatrony tam nejsou a nejde k nim žádný kabel. jestli tam je nějaká pružina????(stejné jako má ,,profor,,)či co, hlavně jestli je to na více použití?

Editováno: , autor: strogas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...