Přejít na obsah

KLIMA versus FOLIE


Tolapt

Doporučené příspěvky

Prosím Vás, potřeboval bych poradit, jestli je lepší nechat namontovat dodatečnou klimatizaci, nebo investovat do folií? Máte s tím někdo zkušenosti? Jak je to s klimou, když přes okno do auta stejně praží slunce? Existujou nějaký folie co nepropouštěj tepelný záření? Všude se píše jen o UV ochraně, ale pokud vím, tak UV neprochází ani obyčejným sklem a s teplem to nemá nic společnýho. Mimochodem přední sklo se zatemnit myslím stejně nemůže. Rozhodně bych chtěl do něčeho z toho investovat, nejlepší by bylo asi oboje, ale to už bych mohl mít pomalu nové auto. Vím, že nějaký příspěvky na tato témata tady už jsou, ale chtěl bych zkušenosti od více lidí. Předem díky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak popravde receno klimatizaci foliema nenahradis... Mel jsem fabku s foliema bez klima a dalo se to vydrzet - teplo do auta pronika vyrazne mene, ale neni to aktivni prvek, ktery by rozehrate auto ochladil. I kdyz pres okna jde mene slunecnich paprsku, zbytek auta je pod naporem, takze teplo v aute je... Ted mam kombinaci folie a klima a opravduje to znat... klimu nemusim honit naplno a prijemne klima se tak udrzuje mnohem snaze... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj no myslim,že chceš srovnávat nesrovnatelné.Já klimu nemam mám jen folie a to pouze vzádu a za sebe můžu říct že s foliema je to malé zlepšení.Auto se při staní na slunci vyhřeje o něco méně ale pokud se chceš ochladit tak jedině klimu.otázka jsou náklady jestli investovat cca 20tis do klimy nebo 3-4tis.do folií.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady. Mám HTP 47 kw, trochu se obávám, že když bych si tam nechal namontovat dodatečnou klimu (ALEX), tak nevyjedu kopec. Auto mám půl roku nové-fabia 1,combi ve výbavě classic Koupil jsem ho za poměrně slušnou cenu 260000, nerad bych ho s tou klimou zprznil. Nabídli mi v jednoum autorizovaném servise, že to udělaj za 40000, za den. Trochu uvažuju, jestli by se už nevyplatilo auto prodat a koupit nové s klimou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady. Mám HTP 47 kw, trochu se obávám, že když bych si tam nechal namontovat dodatečnou klimu (ALEX), tak nevyjedu kopec. Auto mám půl roku nové-fabia 1,combi ve výbavě classic Koupil jsem ho za poměrně slušnou cenu 260000, nerad bych ho s tou klimou zprznil. Nabídli mi v jednoum autorizovaném servise, že to udělaj za 40000, za den. Trochu uvažuju, jestli by se už nevyplatilo auto prodat a koupit nové s klimou.

pokud uvažuješ o klimě tak by asi fakt bylo lepší auto prodat a koupit uz rovnou s klimou, třeba 1.4 16v a pak si dodělat folie :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám originál klímu a tvoju motorizáciu. Na normálne kludné vozenie to stačí. V najhoršom ju do kopca vypneš. Spotreba s klímou je cca o 1/2 litra na 100km vyžšia. Fakt je, že najlepšie je kúpiť klímu s novým autom (v tých servisoch, sú všelijaký mechanici).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám černou fábii i s klimou a fóliemi. Mám fólie SunTek HP 20 po celém autě. Výrobce udává snížení tepelné energie až o 47%. Světlejší fólie jsou samozřejmě více propustné. Jinak kombinace dobrá. Klima se nemusí tak honit a v autě není takovej hic že tajou plasty uvnitř :):):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak ještě doplním že je veliký rozdíl když dám ruku za okno kde není fólie. Tam cítím velké pálení na ruku. Pokud tam je fólie teplo cítít není. Je to opravdu dost znát. Dost sui t onechávaj dělat řidiči kamionů pokud nemají klimu tak přes to sklo to opravdu peče. A ikdyž se tam dá ten povolený odstín což je HP 70 což je 75% propustnost tak to je znát. Přes sklo to tak nepálí. Toť asi tolik ;):):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám na aute jenom folie a oproti nicenu je to zlepseni. zlepseni je podle me spis v tom ze na tebe tolik neprazi. jinak bruxafol dela uplne ciry folie proti teplu. na vytrine meli pul ty foli pul nic a infra lampu a byl to rozdil jak prase, akorat sou dvakrat drazsi nez jejich obyc folie, ale je to fakt super. jinak ja osobne bych byl i pro klimu i pro folie :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak ještě doplním že je veliký rozdíl když dám ruku za okno kde není fólie. Tam cítím velké pálení na ruku. Pokud tam je fólie teplo cítít není. Je to opravdu dost znát. Dost sui t onechávaj dělat řidiči kamionů pokud nemají klimu tak přes to sklo to opravdu peče. A ikdyž se tam dá ten povolený odstín což je HP 70 což je 75% propustnost tak to je znát. Přes sklo to tak nepálí. Toť asi tolik ;):):)

přesně stajná zkušenost, mám folie i na střešním okně :palec2: , jinak samozřejmě klimu nenahradí a o dodělání klimy do auta bych neuvažoval, spíš koupit jiné s AC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsou i folie, co mají stejný UV a ostatní vlastnosti jako ty tmavý, ale jsou minimálně tónovaný, takže i předky boční lze mít opravdu opravdu legál ;)

Kopie z Autoskloholesovice.cz

...Absolutně bezkonkurenční je pak fólie UP 75 vyráběná nanotechnologií. Fólie redukuje až 90% infrasložky slunečního záření (tedy tepelné složky záření) a přitom má 75% propustnost světla. Tato fólie je na voze prakticky neviditelná a umí redukovat tepelnou složku slunečního záření o 90%! Tuto fólii ocení především zákazníci, kteří nemají rádi tmavé fólie, ale přitom si jejich tepelněizolační účinek chtějí dopřát. Fólie UP je dvojnásobně dražší než metalizované řady, ale své zákazníky díky své výjimečnosti i tak nachází....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsou i folie, co mají stejný UV a ostatní vlastnosti jako ty tmavý, ale jsou minimálně tónovaný, takže i předky boční lze mít opravdu opravdu legál ;)

Kopie z Autoskloholesovice.cz

...Absolutně bezkonkurenční je pak fólie UP 75 vyráběná nanotechnologií. Fólie redukuje až 90% infrasložky slunečního záření (tedy tepelné složky záření) a přitom má 75% propustnost světla. Tato fólie je na voze prakticky neviditelná a umí redukovat tepelnou složku slunečního záření o 90%! Tuto fólii ocení především zákazníci, kteří nemají rádi tmavé fólie, ale přitom si jejich tepelněizolační účinek chtějí dopřát. Fólie UP je dvojnásobně dražší než metalizované řady, ale své zákazníky díky své výjimečnosti i tak nachází....

Tak jsem se ptal na tu UP 75 a vychází to na celé auto zhruba na 1/4 ceny klimatizace, prej to jde i na čelní sklo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u nas na slovensku su povolene folie iba vzadu, ci ze mysilte ze sa to neoplati pokial mi auto stoji na slnku cely den? a pocas jazdy na mna aj tak bude prazit cez bocne....tiez som nad tym rozmyslal ale ako tak citam tak 4 litre radsej dam do nadrze

Tak třeba na Octavii jsou přední boční okna zatmaené co to jde podle vyhlášky, takže jakákoliv tmavší fólie tam být nesmí. Ale zase pokud to nemáš úplně neprůhledný tak, tě za to nikdo buzerovat nebude a technickou to taky projde. A když tam dáč ty čírý fólie, tak to zase policajti nepznají. Já na fólie nedám dopustit, je to fakt znát

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no u nas je teda za to technicka...nedavno sa kamosovi stalo..mal na caddyne uplne slabucke folie vpredu ze ja som to ani nezbadal a zobrali mu technicak

tak to je síla, kámoš nedávno kupoval auto a když s tím byl na technický, tak vůbec nic. Moc na něj vidět není a technická to po známosti nebyla. Tak to upřímnou soustrast...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád má na Octávce na předku HP 5. Což je 5% propustnost. Pokud někdo zná tak ví že to je nejtmavší fólie od fy SunTek. Pak už dělaj neprůhledné. No prostě je to černý jak uhel. Donitř není vidět vůbec. Technická v pohodě a žádná známost ani obálka. Sem na to čučel jak blázen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád má na Octávce na předku HP 5. Což je 5% propustnost. Pokud někdo zná tak ví že to je nejtmavší fólie od fy SunTek. Pak už dělaj neprůhledné. No prostě je to černý jak uhel. Donitř není vidět vůbec. Technická v pohodě a žádná známost ani obálka. Sem na to čučel jak blázen.

Tak ono když se člověk podívá na ty Audiny co stojí v Brně na Český před soudem, tak tam taky dovnitř moc vidět nejde. A co teprve naši kluci policatský v jakože civilních autech s radarem. By mě zajímalo, jestli to oni mít můžou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Podla mna je otazka o tom KOLKO chces do toho "vylepsenia" investovat a ako to uz to bol pisane je to otazka toho ci chces mat aktivny prvok pre nastavenie teploty vnutri auta (KLIMA) alebo pasivny (FOLIE) sice za menej penazi pricom musime brat v uvahu ze teplo do auta neprestupuje len oknami ale neco do toho robi aj napr. samotna strecha.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...