Přejít na obsah

Dodělání el.oken do FABIE I


M4RT1N

Doporučené příspěvky

Ahoj mam fabii 1.4 r.v. 2002 nemám ve výbavě el okna a mám jí v černé perleti...v létě je to sebevražda...v aut. servise by mi to prý udělali za 18.000 ale tolik nemám...nenajde se někdo kdo by to zvládnul levněji...přijedu kamkoli...díky Martin.

tak to je dobrá zlodějna: Made in origoservis Škoda :angry::angry::angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

M4RT1N - teraz si trafil ideálne farby. Ja sa totiž preto stále tak vypytujem, lebo som to červené auto mal 3,5 roka a teraz mám čierne. A práveže by som povedal, že ten rozdiel v teplote interiéru nie je temer žiadny. A nie ešte dvojnásobný ako píšeš.

Inak si stále myslím, že interiér auta omnoho viac vyhreje slnečné žiarenie dopadajúce do interiéru skrz sklá a nie skrz strechu. Sklenníkový efekt ti nič nehovorí? A povedal by som, že na teplotu interiéru bude mať väčší vplyv to, či sú sklá determálne a to, či je interiér svetlý alebo tmavý. Ale nie fabra karosérie.

BTW som skúšal ešte pred kúpou auta položiť obe dlane súčastne na kapoty dvoch vedľa seba stojacich áut. Jedno bolo strieborné a druhé čierne. A prekvapivo som dlane musel odtiahnuť rovnako skoro z čierneho, ako zo strieborného. Ale keď bude príležitosť, vážne to niekedy zmeriam digitálnym teplomerom, ktorá farba má akú teplotu. Predpokladám, že nejaké rozdiely tam budú, ale určite to nebude rozdiel dvojnásobku. Ale aj keby bol, koľkými percentami ohrieva v lete interiér auta karoséria a koľkými priamo dopadajúce slnečné žiarenie do interiéru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám obavu, že na to RJ nie je naprogramovaná. Niektoré staršie Octavie totiž mali aj u spolujazdca štvorstavové tlačidlo a potom to už zmenili na dvojstavové a RJ krátke stlačenie (ťuknutie) vyhodnotila a okno dobehlo samo. U Fabie by prichádzala do úvahy len druhá možnosť. Štvorstavové tlačidlo nie je k dispozícii. A každý si môže odskúšať, že to na ťuknutie nereaguje dovretím okna.

Takže jedine postaviť nejakú elektroniku, ktorá bude vyhodnocovať dĺžku stlačenia tlačidla a ak bude kratšie než trebárs 500 ms, tak predĺži impulz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
Dělávám sady od Molpiru a fungujou naprosto bezvadně.Nejsou na to žádné reklamace a ovládací část je k nerozeznání od originálu.

:rolleyes:

pišeš, že dodělavaš sady od Molpiru s ovládácí částí k nerozeznání. Myslíš, že by si mohol poslat foto, mel bych o neco podobného zájem. Jestli by to šlo, napiš prosim i cenu.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Nazdar všetci.

Mám jednu otázku ohľadom dorábky el. sťahovania okien. Viem že tu toho bolo popísané už dosť ale všetci sa pýtajú na originálne diely. Ja mám možnosť namontovať motorček sťahovania namiesto kľučky a chcem sa opýtať či bude problém s riadiacimi jednotkami? Je mi jasné že pri orig. dieloch 6Q0..... a 6Q1...... pôjde. Ale či sú rovnaké podmienky aj v tomto prípade?

Ďakujem za odpovede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar všetci.

Mám jednu otázku ohľadom dorábky el. sťahovania okien. Viem že tu toho bolo popísané už dosť ale všetci sa pýtajú na originálne diely. Ja mám možnosť namontovať motorček sťahovania namiesto kľučky a chcem sa opýtať či bude problém s riadiacimi jednotkami? Je mi jasné že pri orig. dieloch 6Q0..... a 6Q1...... pôjde. Ale či sú rovnaké podmienky aj v tomto prípade?

Ďakujem za odpovede.

Pokud máš na mysli tu sadu z orig. příslušenství kde se vymění klička za motorky a zůstane původní stahovačka tak tam na to nemá verze BSG vůbec žádnej vliv. Já to dělal u sebe a měl jsem BSG 6Q2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 4 roky později...

Ahoj všichni.

Právě dodělávám přední okna do klasika a lustruji tu zapojení.

Plus, mínus ,klíčkový plus přes pojistku 5A, a osvětlení. To je mi jasný.

Ale ten lin mě pořád není jasný.

Je to ten šedobílí co je na hnědý svorkovnici? a ty mezi sebou propojit?

A ještě jsem slyšel ,že jde ze stahovačky jeden do BSG? nebo s obou stahovaček?

Poradí někdo prosím díky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...