Přejít na obsah

Dodělání el.oken do FABIE I


M4RT1N

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

Zdravym vsetkych .

Nasiel by sa tu niekto kto by mi vedel poradit co presne dodrzat ak dorabam 4x elektricke okna.  V aute uz mam dotiahnutu kablovacku , dorobene zadne stahovacky. No motorcek ktory je za soferom ma oznacenie  6Q0959811 a za spolujazdcom 6Q0959812. Povodne predne stahovacky boli cez LIN. Teraz to mam prerobene na CAN, takze otazka znie, ak mam soferovu jednotku 6Q1959801(bez pismenka) , bude so zadnimy komunikovat?  okrem toho, nemusim vymenit aj BSG jednotku kedze povodne som tam mal okna ktore fungovali cez LIN.
Vopred dakujem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, majkiewn napsal:

Zdravym vsetkych .

Nasiel by sa tu niekto kto by mi vedel poradit co presne dodrzat ak dorabam 4x elektricke okna.  V aute uz mam dotiahnutu kablovacku , dorobene zadne stahovacky. No motorcek ktory je za soferom ma oznacenie  6Q0959811 a za spolujazdcom 6Q0959812. Povodne predne stahovacky boli cez LIN. Teraz to mam prerobene na CAN, takze otazka znie, ak mam soferovu jednotku 6Q1959801(bez pismenka) , bude so zadnimy komunikovat?  okrem toho, nemusim vymenit aj BSG jednotku kedze povodne som tam mal okna ktore fungovali cez LIN.
Vopred dakujem. 

Pokud to chápu správně, tak si předek měl na LIN a předělal to na CAN, že? Pokud ano, tak na BSG vůbec šahat nemusíš. (Jestli si nechal předek LIN a zadek děláš CAN, tak to nebude jako celek fungovat. Teda tak nějak bude, ale z místa řidiče ti nebude fungovat ovládání zadních oken a zámek zadních oken, ale z pozice zadních pasažérů by měly jít ovládat. ) Jestli ti fungujou přední okna po CANu, tak ti zadní budou fungovat taky. Stačí je napojit na ten stejný CAN komfort. Pakliže to máš ještě rohrabaný a přední ještě nefunkční, tak si k nim hlavně nezapomeň dotáhnout odněkud CAN komfort. Nestačí jako u LINu, aby byly okna propojený mezi sebou, ale musí být přes CAN propojený se zbytkem auta. (Napojit se mužeš třeba na BSG na svorkovnici XS2) (Po CANu mimo ovládání ostatních oken běhají informace o zaplém zapalování, o stahování oken klíčem v zámku a pokud se nepletu, tak i tlačítka zamykání a odemykání. U LINu to je napojeno na svazek jdoucí k zámku a informace o zaplém klíčku je řešena spínaným plusem. ) 
Podle označení zadních jednotek co si psal mám v autě já ty samý a funguje mi to. Snad si vyměnil u předních oken i dveřní kabeláž za CANovou, případně jí patřičně upravil, protože u LIN jednotek tam vedou i nějaké signály ze zámku a při nějaké nešťastné úpravě spočívající ve šmikání nepotřebných kabelů by ti mohlo začít blbnout zamykání. Tak na to si dej pozor. Hodně štěstí. Dej vědět, jak to dopadlo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem za detailnu odpoved. Ano pochopil si to spravne povodne boli LIN, Je to prerobene na CAN.  Mam to poctate zrobene tak akoby to bola kablovacka original od vyroby na 4el.Okna, aj komunikacne aj poloha poistiek. CAN na okna je spojeny na tom istom mieste kde sa spajaju CAN kable od vsetkych jednotiek. Praveze prvotne som mal prerobene len predne okna, tie mi nefunguju sprave. Od sofera nedokazem ovladat spolujazdcove okno, to funguje len cca,10 minut ked sa odpoji,zapoji poistka, ale aj to ho len spolujazdec vie ovladat, sofer vobec. Okrem toho blbne aj central ked ovladam spetne zrkadielka, samovolne sa odomika zamika, a kratku dobu sa neda zamknut dialkovym, bolo mi povedane ze to roby vadna soferova jednoka okna.  Super takze mam spravne jednotky, a aj tu soferovu 32pinovu. 
Okrem toho my este na diagnostike hlási chybu z CAN - 01336 - Data Bus for Comfort System - Single Wire Operation.  Presiel som kable medzi dveramy do komfotrky, aj bsg az po budiky, kable poskodene niesu, este som sa docital ze to moze byt sposobene budikmy, stretol sa s tim niekto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 20. 7. 2021 na 13:42, majkiewn napsal:

Zdravym vsetkych.
Okna mam uz paru tyzdnov spojazdnene a funguju tak ako maju.  Este raz by som to cele zhrnul, mozno to niekomu do buducna pomoze.
Dorabal som 4x elektricke okna,komunikacia cez CAN, konkretne mam tieto motorceky - 6Q1959801,6Q1959802,6Q0959811 ,6Q0959812. Vo vsetkych dverach som prehodil kablovacky pretoze povodne som mal komunikaciu medzi prednimy stahovackamy cez LIN, Taktiez som dotiahol CAN kable do stlpikoch dvery, a PLUSi na zadne dvere. 

Momentalne sa snazim vymysliet ako prerobyt povodne zapojenie elektrickych zrkadiel kedze tie ktore mam boli zapojene priamo na stlpik dvery , ale podla motorcekoch okien ktore mam, by zrkadla mali byt zapojene v RJ okien a na to origo konektor nemam.  

Skusal to uz niekto takto prerobyt?
Povodne zapojenie zrkadla u spolujazdca ide od zrkadla priamo do stlipa na modry konektor, na mieto kde je CAN komunikacia, a to podla mna sposobovalo problemy ktore som spomenul vysie , ze pri ovladani zrkadiel sa zdzuboval central. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...