Přejít na obsah

Převodovka ? 1,9 TDI


Doporučené příspěvky

Ahoj všem, jsem čerstvý vlastník Fabie combi 1,9 TDI 74 KW. Rok výroby 2004, najeto 54.000 km (dle servisky). Z jízdy jsem opravdu nadšený, předtím jsem měl Focuse v benzínu a to byl pěknej žrout a lenoch. Jediný co se mi nezdá je, že při zařazení 4 stupně rychlosti a držení plynu v určité rychlosti, tak se ozývá zvláštní hučení. Když podřazuji na 3 stupeň, opět hučí jako stará škodovka. Myslím, že je to převodovka, ale při tak málo najetých KM? řazení jde velmi pěkně! tak nevím, možná to prostě ke škodovce patří. Máte někdo zkušenosti?

Dále jsem si chtěl nechat v servisu ověřit skutečnost najetých KM, ale to prý nelze, je to pravda?

Díky předem za radu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ověření skutečnýho stavu není problém! jen na to musí být příslušný program a šikovný ruce :) což asi v origo servisech moc nejsou, jak tady čtu zkušenosti ostatních lol mě teda převodovka nehučí, nebo aspoň sem si toho nevšiml ;) co ložiska?

No ložiska to asi nejsou, ono to hučení není zase až tak strašný. Já jsem prostě cíťa :-) mám rád v autě všechno perfektní. Zkusím s tím asi někam zajet do servisu nebo si prostě na to zvyknu! Taky jsem slyšel, že by zjistit skutečný stav KM mělo jít, prostě seženu někoho s těma šikovnýma rukama. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A hučí opravdu převodovka? Nemohlo by ti hučet někde jinde??? :prc: Mě malinko převodovka hučí, ale mám 240 tis.km... Neřešit a jezdit.. ;)

No jestli hučí opravdu převodovka, to přesně nedokážu posoudit, možná někde něco rezonuje? Mě takhle přesně hučel Focus, ale ten měl najeto 160 000 KM, tak jsem čekal od novějšího auta trochu klídek :-) zkusím okolo toho trochu něco ještě zjistit a ak se na to prostě asi ...... budu si vychutnávat super jízdu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj všem, už jsem to tu jednou probíral, ale nepovedlo se to vyřešit. Mám 1,9TDI PD, když mám zařazenou 4 a dám plyn. pedál do určité polohy, tak je v autě slyšet nepříjemné kvílení nebo hučení, nevím jak to popsat. Když plyn zešlápnu více nebo povolím z té určité polohy, tak je ticho. Problém je, že 4 a tu danou polohu plynu používám při jízdě ve městě, tak mě to dost otravuje. Někdy to zazní i při 3 a 5. Ale není to tak intenzivní. Měl jsem možnost jet ve II octávce a tam to kvílí také, ale jen velice decentně. Co by to mohlo být? Díky moc ! help.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem, už jsem to tu jednou probíral, ale nepovedlo se to vyřešit. Mám 1,9TDI PD, když mám zařazenou 4 a dám plyn. pedál do určité polohy, tak je v autě slyšet nepříjemné kvílení nebo hučení, nevím jak to popsat. Když plyn zešlápnu více nebo povolím z té určité polohy, tak je ticho. Problém je, že 4 a tu danou polohu plynu používám při jízdě ve městě, tak mě to dost otravuje. Někdy to zazní i při 3 a 5. Ale není to tak intenzivní. Měl jsem možnost jet ve II octávce a tam to kvílí také, ale jen velice decentně. Co by to mohlo být? Díky moc ! help.gif

Čau, no u mne to je pravdepodobne totéž a je to tehdy kdyz prevodovka neni ani v tahu ani v brzdem zkratka takove solichani... a zacne to piskat. Dle mne je to typicky priznak ze nejaky kokot jezdil bez oleje v prevodce. Pokud ti to dela malo, zkus koupit specialni olej s nejakym plnivem do prevodovek, vymen ho a pokud ti to dela malo, mozna ti to pomuze. Kluci v dilne mi rikali, ze to jeste muzou byt poloosy prave v miste kde jsou umisteny v prevodovce, ale nerozumim tomu tak numim popsat odborne. Nicmene u mne je takovy stav ze cekam az se pojebe uplne a pak se vymeni prevodka a poloosy a nejake kraviny na naprave a bum bac mam nove auto :o))), teda jeste by tochtelo novy lak hihi. No je to sluzebacek, tak ... ale zase nedamna nej dopustit v patek a sobotu jsem jel ostrava nemecko a zpet na dve nadrze ve trech lidech prumerna rychlost velika:o)! Zkratka spotreba UZASNA!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau, no u mne to je pravdepodobne totéž a je to tehdy kdyz prevodovka neni ani v tahu ani v brzdem zkratka takove solichani... a zacne to piskat. Dle mne je to typicky priznak ze nejaky kokot jezdil bez oleje v prevodce. Pokud ti to dela malo, zkus koupit specialni olej s nejakym plnivem do prevodovek, vymen ho a pokud ti to dela malo, mozna ti to pomuze. Kluci v dilne mi rikali, ze to jeste muzou byt poloosy prave v miste kde jsou umisteny v prevodovce, ale nerozumim tomu tak numim popsat odborne. Nicmene u mne je takovy stav ze cekam az se pojebe uplne a pak se vymeni prevodka a poloosy a nejake kraviny na naprave a bum bac mam nove auto :o))), teda jeste by tochtelo novy lak hihi. No je to sluzebacek, tak ... ale zase nedamna nej dopustit v patek a sobotu jsem jel ostrava nemecko a zpet na dve nadrze ve trech lidech prumerna rychlost velika:o)! Zkratka spotreba UZASNA!!!!!!

ČAU, budu to řešit asi jako ty, prostě to nechám být až se to úplně posere. Musím říct, že jízda ve fabce v pohodě, jen tohle kvílení mě fakt sere. Já právě jezdím hlavně po městě, takže se s tím musím nějak smířit. Spotřebu mám taky super, kombinace 5 l a dálky cca. 4,2 l. Co mě fakt baví, když jedu do kopce a natírám to o třídu vyšším auťákům. všichni pak čumí a nechápou, kde se to v mě žluté fabce bere :palec2:

Díky za odpověď a ať ti to jezdí bez poruch !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, Mám Fabii combi 1,9tdi 2003 117 000km jemně mi hučí převodovka ....typuju soukolí stáleho převodu (trpí na to věštšina aut.)...... přej to na fabii není zas nic neobviklého když jí jezdíš na širších kolech ( u mě R15)......oprava drahá .... jinak si myslím , že se s tím dá jezdit. Jinak se dá do skříně nalít nějaká sračka co to stlumí....jsem to zatím neřešil.....čus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nalievat tam dajake pripravky tiez neni vyhra(zbytocne vela penazí)..... Mne hucala prevodovka bolo to take chrcanie ale len jemneee hlavne pri 5 a 1 stupni.... nedalo mi to a rozobral som ju a lozisko na predlohe na hnaciom hriadely bolo K.O.... kupil som nove dal nalisovat do servisu...doma sa to neda....treba na to specialny pripravok.

ale mam HTP nie TDI lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, mám přesně stejný problém jako dva minulí uživatelé, mam 1.9 TDI PD combi rv.2001 najeto 150000 a na 4 stupen píská, ale pouze v určitejch otáčkách. Tzv šolichání. Nevíte někdo co s tím? Asi ted necham vyměnit olej v převodovce obcas mam pocit ze to trosku drhne odspodu a studený, ale kdyby nekdo vedel cim to presne bylo byl bych rad... Zatim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám podobný problém, trochu mi to píská, jen pokuď jedu se zařazenou rychlostí bez plynu. Jakmile je v tahu, nic slyšet není. Dělalo to, když sem jí kupoval na 100 000 km a je to pořád stejné, nic se nezhoršilo....teď mám najeto 168 000 km. Možná by pomohla výměna oleje v převodovce, kterou jsem zatím nedělal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Takže zkušenost s výměnou oleje v převodovce jenom dobrá, po najetých cca 10000km je znatelné ztišení pískání (při vyšlápnutí spojky se zvuk mění - takže možná načaté i spojkové ložisko) a hlavně fofrklacek lítá přesně a snadno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím, rovnakú skúsenosť mám aj ja a to mám vo svojej Fabii už druhú prevodovku. Na 4. stupni je pri 1500-2000ot a ustálenej rýcholsti počuť divný pískavý zvuk. Keď pridávam alebo brzdím motorom je klud. To isté robila aj ta pôvodná prevodovka. Olej som menil za hustejší a v zime to nebolo tak počuť ako teraz keď je teplejšie. Ale ako to tu čítam, tak je nás viac a kedže sa tento stav nezhoršuje a rýchosti idú radiť na parádičku tak to asi tak má byť :-) Šak je to len embéčka, ale s TDI to nemá chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím, mám fabii tdi 1.9 2006 najeto 80.000. A mám problém se zařazováním 2.rychlostního stupně - při řazení nahoru není možné ho zařadit "rychle", je slyšet jak to jde přes "ozubená kola". Když se neřadí rychle ale pomalu jde to v pohodě. Při řazení směrem dolu na 2 je taky problém, z velkých otáček to jde zase na zuby a pak to tam skočí. Tuší někdo v čem je problém?

Dík Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...