Jump to content
Orbb

Cukaní motoru

Recommended Posts

DP som pozeral ale nič konkrétnejšie sa tam nepíše len skontrolovať lambdy a tesnost sania ale to je pri 90% problémov. Robí to aj na benzíne aj ma LPG takže filtre môžeme vylúčiť. Všimol som.si tiež že občas v rozmedzí 2000-3500 ot my pri zošliapnutom plyne zakolíže výkon. 

Někdy může být ucpaná spojovací trubka mezi EGR a škrtící klapkou a stačí vyčistit její vyústění a prostor pod škrtící klapkou (viz. foto a odkaz na video). Ale to je spíš jiná chyba. Pokud jsou zanesené vstřiky můžeš zkusit aditivum do benzínu (např. VIF).

IMG_20190406_142440.jpg

To nevím. Obecně lze říct jen to, že když je chudá směs tak buď chybí palivo (špatné čerpadlo, ucpaný filtr, ucpané vstřiky), nebo je moc vzduchu (netěsnost v sání), nebo řídicí jednotka špatně míchá poměr paliva a vzduchu (špatná lambda, špatná řídicí jednotka). Někdo doporučuje lambda sondy pravidelně měnit (viz. odkaz).

https://cs.wikipedia.org/wiki/Lambda_sonda

Je nejake chronicke miesto na tom 16V kde nasava falosny vzduch? Napr ako na 1.8t PCB system? 

Chronické místo neznám, nicméně netěsnost, která způsobuje chudou směs, by měla být někde za místem, kde se mísí benzín se vzduchem tj. někde za vstřikovači. Stříknul bych benzín ve spreji (nebo čistič brzd) kolem sacího potrubí a pozoroval, jestli se změní volnoběh. Ale jak už tad psal zwan, klidně to může být i špatná jiskra (svíčka, zapalovací modul, zapalovací kabel).

Sviečky mám Denso iridium. Majú 5tis aj s novými cievkami. Zaujímave je že neukazuje ani vynechávanie zápalu ani pri tom trasení nerozvieti kontrolku motora alebo EPC. Zajtra to vyskúšam a napíšem

Talže,dnes som prestriekal celé sanie aj s posilovačom a odsavaním nádrže ale žiadna zmena. Ani otácky sa nezmenili. 

No tak můžeš vyloučit netěsnost v sání. Dále si psal, že obě lambdy jsou podle diagnostiky v pořádku. Pokud to dělá na plyn i na benzín tak teda můžeš vyloučit, že je zanesený palivový filtr a potažmo i benzínové vstřikovací ventily (http://aa.bosch.cz/download/formule/plakat-vstrik-ventily.pdf). Pokud vyloučíme i svíčky a zapalovací moduly. Tak ještě může být problém v elektrickém vedení (viz strana 7 v PDF příloze), nebo dokonce v řídící jednotce.

A díval si se na tu klapku v krytu motoru a na prostor pod škrtící klapkou?

Fabia_-_Svět_Motorů.pdf

Klapku v kryte mám zašróbovanú na studenú vetvu ale v tom by problém byť nemal. Mám to tak roky a v pohode takže skôr asi tá riadiaca alebo lambdy. Tie som meral len na mieste podľa DP. Za jazdy som ich neskúšal

Ještě mě napadlo, že může být zanesený "Snímač tlaku v sacím potrubí -G71- se snímačem teploty nasávaného vzduchu -G72-". Jenže dostat se k němu u Fabie je na rozebrání celého sání, protože jeden šroub je zakrytý. Níže posílám video jak ho čistit, ale u toho motoru z videa ten šroubek není zakrytý.

Není zakrytý - demontáž je za minutu hotová (nejlépe se to dělá ohnutým thorxem).

Pokud by ovšem s tím snímačem něco bylo, tak by to diagnostika řekla.

Doporučil bych hubší analýzu bloku měřených hodnot a hravně je nahrát v okamžiku, kdy auto škube - ono se pak ukáže, co se tam děje.

U mě je jeden šroubek MAP senzoru překrytý a nejde jednoduše odšroubovat. Podařilo se mi odšroubovat jen jeden. Mám motor AUB. Je možné, že se různé verze motorů liší.

Vycházím z předpokladu, že když je MAP zanesený, tak nemusí správně detekovat tlak a teplotu a ŘJ motoru pak dá neadekvátní množství benzínu. Pokud jsou hodnoty MAP senzoru v rámci normálních hodnot, tak přesto že neodpovídají realitě, tak se to nemusí vyhodnotit jako chyba. 

Jinak souhlasím, že je potřeba udělat to co píšeš. Navrhoval jsem jen jednoduché úkony, které je beztak třeba pravidelně dělat.

Tak umna to bol senzor tlaku. Vymenil som a trhanie zmyzlo, ale poľavenie v ťahu medzi 2-3 tis ostalo 😐