Přejít na obsah

Premyslite o sedackach z OII do fabie?


jogofogo

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Zdárek všem,

tak ač jsem si myslel,že vše sfouknu bez problémů a ouplně svépomocí,musím obnovit toto téma bo se mi vyskytl problém a nevím kudy z něj.

Takžejc:Koupil jsem OII sedačky z Elegance,funglovky (vyrobéný 5/2008),zajedu do dílny,vyndám z fábošky přední sedačky,vyluxuju bordel a že dám nový.No jestli vám sedly jako prdel na hrnec,tak mě teda ne-e ;).Rozteč púvodních (šířka mezi předníma šroubama) je o cca 2 cm menší než u těch z Octávky.Koukal jsem jestli nepůjdou prohodit původní pojezdy,ale taky prd.Pochybuju,že by se začaly dělat jiný sedačky (co se týče spodku) než ty co jste tam napchaly vy.

Prosím o konzultaci a nejlépe,kdyby se našel nějakej dobrovolník co má zkušenosti a přehodil mi je (finanční odškodnění je jasný ;)).

Pánové díkes,Tomáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predky by ti mali sadnut v pohode. Sirka medzi pojazdami moze byt vacsie tak max. o 0,5 cm viac nie. Aspon u mna to tak bolo. Na pojazdoch vzadu musis navrtat nove dve diery a odpilit zaistovaci kolik co ide z pojazdu. Ked toto zvladnes caka ta zadok a tam je "trochu" prace. Ale sikovne ruky si s tym poradia, tak verim ze aj ty. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar Jogofogo,

tak jsem ještě vyběhnul znova peměřit ty rozteče a skutečně jak říkáš ty-max 0,5 cm.Tak to nevím co jsem dělal-zřejmě jsem měl sedačku trochu šikmo a pravej pojezd víc vyjetej,proto to hodilo takovej rozdíl.Zkusím to ještě jednou a uvidíme...

Tomáš

Editováno: , autor: Tomíno S.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Taky jsem rešil tento problém.. Když jsem přeměřoval šířku kolejnic na sedačkách z fabie a potom z oktávky, tak oktávka má o 1,5cm širší rozteč děr. Tak jsem prostě vzal pilník a piloval.. na každý straně jsem ubral tak 0,5cm a pak to tam šlo. Sice trošku s obtížema, ale sedlo si to. Zadky musiš převrtat o ty 2 cm blíž a já jsem ještě použil jiný šrouby, protože standartní maj moc široky hlavy šroubů a pak to drhlo o pasuv sedačky.

Mám clasika z roku 2003

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdárek všem,

tak už si v nich 10 dní vozím zadek a musím říct,že rozdíl je poznat,hlavně pohodlí je o třídu výš.

Co se týče "instalace",tak předek práce na pár hodin a realivně bez problémů.Přední "díry" přesně jak říká Ancovka,pilník do ruky a pěkně rozšířit.Horší byly zadní,bohužel vycházej do "blbejch" mist (původně zaváděcí šulda),ale taky se dalo a hlavně je potřeba použít jiný šrouby,jinak si moc se sedačkou nezajezdíte-Sedly si parádně,nikde nedřou,pojezdy jdou jak po másle,prostě vše o.k..

Jediný co by mohl bejt docela průser je,kdyby ti mezi sedačku a tunel třebas zapadla občanka bo něco podobnýho,tak je to na vyndání sedačky ;).

O víkendu se asi pustím do zadku,ale tam to vypadá na pěkný dobrodrůžo,tam stejnýho není s původníma vůbec nic,tak jsem zvědav.

Přidám fotky "před" a "po" :) .

Tom

post-23029-1232977482_thumb.jpg

post-23029-1232977498_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

;)

Poprosil bych o detailnější fotky uchycení zadních opěradel ( hlavně spodní část v místě dělení opěradel , kraje jsou jasné) a pak bych rád viděl, jak jsou vyřešeny mezery vzniklé mezi opěradlem a sloupkem karoserie. Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj úpraváři sedaček z Oktávky ;) .

Máte už někdo vyřešený to zadní opěradlo?? Uchycení do boků je jasný, to je znázorněný o pár příspevků výš, ale jedná se mi o uchycení "veprostřed".. Ta 1/3 opěradla lze celkem bez problémů udělat, ale co ta 2/3 opěradla?? Prostě se na délku mezi bok a "prostřední" uchycení se opěradlo nevejde.. Leda fiknout tu trubku, ale to se mi nechce <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hojda Ancovka,

tak ti člověče povím,že jsem s tím zadkem docela "nahlodanej",kor když tady čtu o problémech,s kterejma se potýkáte.Vážně si pohrávám s myšlenkou,že bych zadní sedáky neměnil a nechal původní a na ty třebas nechal ušít potah (psal jsem do MADu a ty to udělaj,ale cena je docela vysoká) nebo nechal přečalounit,ale to už úplně někde jinde....Zasejc na druhou stranu to pohodlý a hlavně loketka.....No uvidíme,až bude trocha času a hlavně teplejc,tak se do toho obujem a pak se teprva ukáže,jak jsme kreativní...Jo a v neposlední řadě mám trochu strach třebas z technický kontroly,jak by se na to "samorobo" tvářili.

Tom

Editováno: , autor: Tomíno S.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec Tomíno.S . No s tou STK mam taky docela strach, ale pro jistotu jsem svoje stary sedacky neprodal, kdybych je musel vyměnit :kuk: vlastne konec konců, když něco montuju, tak to drží jako skála :) . No oholedne toho zadniho opěradla, napadla mě myšlenka trochu pokuchat to 2/3 opěradlo a zkusit zkrátit tu tyč, která je myšlená na to středový uchycení.. No uvidím časem a jak na to budu mít chuť..

Pokud máte někdo s tímto zkušenosti, sem s nima...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brunoos,

víš jak-náhoda je blbec ;).Nějak šulda se blbě vyspí a pak stačí otevřít dveře a hnedle poznáš,že to nejsou původní sedačky,to víš sám.Ty už jsi s nima byl na STK?Asi jo což...,,ale tohle je fakt jen "krizovej scénář" ,takže asi tak ;).

Ancovka ještě jeden dotázek-co s bagama?Máš zapojeno?Já to asi nechám bejt bez aktivace,z těhle věcí mám hrachy....Docela by mě zajímal i názor místních-když jsou sedačky z jinýho typu auto a jinší "konstrukce" neudělaj pak bagy víc škody než užitku?

Díky Tom

Editováno: , autor: Tomíno S.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsechno jde, jen deti se musej nosit :). Do zadnich sedacek bych se ale nepoustel. Prisel bych o kontrolku sklopenych sedaku lol

O vikendu jsem montoval predni sedacky... no co Vam mam rikat, solo pro pilnik. Co me ale mrzi, ze to drhne o bocnimi plasty o plasty na prazich. Jak jste to resili? Nechavate to tak? Urezavat se mi je nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud jde o spolujezdcovo sedačku, tak tam ty plasty trošičku drhnou, ale jak říkam, to se ztratí za dva dny ;-) . Horší je to u řidičkovo. Tam mi totiž ten doční plast sedačky zasahuje do půlky páčky pro otevírání kufru.. Nevím jak to udělal např Tomíno.S (je to vidět na fotce) ale zkrátka nejde mi ta sedačka zapasovat víc blíž k tunelu.. No zatím jsem to vyřešil tak, že sedačku jsem dal co nejvíš a páčku na kufr jsem zkoro nepoužil (mám D.O :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ancovka a Pavle zdárek,

musím zaklepat,ale mě nedrhne ani jedna.Jediný co je problém,je právě to "vypoulení" prahu,kde vy máte páčku na kufr a já nic ;),ale jen v případě,že máš sedák vypumpovanej až nahoru-to pak je třeba plast na boku sedačky zacpat zpět za hranu bočního plastu.To je jediná pozice,kdy opravdu drhne.Já mám sedačku docela nízko a to je to úplně v poho.Ale musím říct,že nám to dopasování trvalo půl dne....

Ancovka,jak jsi rozšiřoval přední díry?Já jenom směrem dovnitř,možná je to právě v tom.

Tomáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomíno.S : Jasně že směrem dovnitř jsem piloval, kdybych piloval na druhou stranu, tak tam ty sedačky už vůbec nedám... :) Rozteč šroubů!!

mpavlik: Ten plast bych nechal jak je, i když přesahuje (pokud teda neotvíráš kuft tou páčkou) už jsem si na to zvykl a nevypadá to zas tak blbě.. myslím že je daleko důležitější, aby si správně poladil pojezdy, aby to někde nedrhlo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...