Přejít na obsah

Montáž tempomatu do Octavie I


ado1973

Doporučené příspěvky

Viete mi prosim pomoct so schemou zapojenia tempomatu na O1 BCA 1.4 75k 2005.

V skoda servise mi elekt. povedal, ze kedze mam el plyn da sa zapojit ak bude z riadiacej jednotky vyvedena kabelaz na packu, malo by to byt niekde pri mechanizme stieracov, ak nie tak ze nemaju schemy na zapojenie k riadiacej jednotke pre tuto motorizaciu , ak by ju mali tak ziadny problem. Prosim Vas preto o radu a pomoc, na koho sa obratit?

Dakujem ..Ado

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diki za info.

Daju sa niekde zohnat schemy na montaz resp. vyrobu pripravy pre montaz, mam na mysli tie kable co by mali ist z RJ na ktore sa potom pripoji packa.

Pozeral som nemecke froum ale tam je spomenuty iba golf s tou istou motorizaciou 1.4 BCA a tam to ide bez problemov ale neviem ci je to uplne to iste, zial zidna Skoda tem neni.

Tak dufam ze nebudem mat smolu.

Dakujem Adrian

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diki za info.

Daju sa niekde zohnat schemy na montaz resp. vyrobu pripravy pre montaz, mam na mysli tie kable co by mali ist z RJ na ktore sa potom pripoji packa.

Pozeral som nemecke froum ale tam je spomenuty iba golf s tou istou motorizaciou 1.4 BCA a tam to ide bez problemov ale neviem ci je to uplne to iste, zial zidna Skoda tem neni.

Tak dufam ze nebudem mat smolu.

Dakujem Adrian

Dovez to do Basscars, tak ti to spolehlivě zprovozní...

joke.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to spravne :

Společnost Basscars naleznete v areálu Motex v Praze 10 -

Ado

ano je to správně, ale možná bych si nejprve přečetl reference na tuto firmu v sekci "lampárna".. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viete mi prosim pomoct so schemou zapojenia tempomatu na O1 BCA 1.4 75k 2005.

V skoda servise mi elekt. povedal, ze kedze mam el plyn da sa zapojit ak bude z riadiacej jednotky vyvedena kabelaz na packu, malo by to byt niekde pri mechanizme stieracov, ak nie tak ze nemaju schemy na zapojenie k riadiacej jednotke pre tuto motorizaciu , ak by ju mali tak ziadny problem. Prosim Vas preto o radu a pomoc, na koho sa obratit?

Dakujem ..Ado

Stacilo by asi tak pul minuty hledani :angry:

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=5633

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co hovorite na tento navod , je to na golf. Islo by aj na oct1<<< :

{elektr. Gasbetätigung} Diese Möglichkeit der Umrüstung kommt für alle Motoren in Frage, ausgenommen davon sind die Motorkennbuchstaben AEH, AGN, AGU, AKL, APK, AQY auf Grund der mechanischen Gasbetätigung (die Anleitung dazu findet ihr weiter oben) und die Motorkennbuchstaben AHW, AKQ, AUA, bei diesen Motoren ist eine GRA-Nachrüstung nicht möglich.

Im Normalfall befindet sich im Wasserkasten eine schwarze 10-fach Steckverbindung, an die das vom Lenkstockschalter kommende Kabel angeschlossen wird, bzw. wo die Kabel angeklemmt werden. In seltenen Fällen muss direkt bis zum Motorsteuergerät verlegt werden.

Welche Pin's exakt am Motorsteuergerät zuständig sind hängt von der jeweiligen Motoriesierung ab und muss anhand des spezifischen Stromlaufplanes ermittelt werden, hier werdet ihr nach und nach soviele wie möglich aufgelistet bekommen, im Zweifel bzw. zur Kontrolle solltet ihr trotzdem den Stromlaufplan zu Rate ziehen.

Hinweis: Für Fahrzeuge mit Multifunktionslenkrad gelten andere Belegungen, eine Nachrüstung ist aber trotzdem möglich.

1.4l 55kW (APE) ab Mai 1999

1.4l 55kW (AXP) ab Mai 2002

1.4l 55kW (BCA) ab Januar 2002

Der 10-fach Steckplatz am Lenkstockschalter wird wie folgt angeschlossen, entweder an den 10-fach Stecker (schwarz) im Wasserkasten, oder direkt ans Motorsteuergerät:

Pin

Farbe Bezeichnung/Anschluss

1 - -

2 bl Wasserkasten (T10e/1)

3 ro/ge Wasserkasten (T10e/2)

4 sw/ge Wasserkasten (T10e/3)

5 ws Wasserkasten (T10e/9)

6 sw/bl Kl. 15 (Zündungsplus)

7 sw/ge Wasserkasten (T10e/3)

8 - -

9 - -

10 - -

bzw.

Pin

Farbe Bezeichnung/Anschluss

1 - -

2 bl/gr Motorsteuergerät (T80/39)

3 ro/ge Motorsteuergerät (T80/25)

4 sw/ws Motorsteuergerät (T80/24)

5 ws Motorsteuergerät (T80/50)

6 sw/bl Kl. 15 (Zündungsplus)

7 sw/ws Motorsteuergerät (T80/24)

8 - -

9 - -

10 - -

ADO....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte.

Mam otazocku.

Je u vsetkych octavii O1, roznych motorizacii( napr 1.6, 1.8 resp 1.4), ta ista, rovnaka priprava pre tempomat? ( farba kablov, konektor atd.)

Kde by sa pripadne dali najst schemy el instalacie, zapojenia pre rozne motorizacie, existuje koncernova dokumentacia? A co rozdiely medzi jednotlivymi znackami, Skoda versus VW.

Dakujem.

Ado

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rad by som pozrel ale nemam ju.

Neviem ci su uz aj nove prirucuky kde by som nasiel aj moju 1.4, r.v2005.

Tychto aut sa asi vela nepredalo a aj priruciek o nich asi bude pomenej.

Tak sa iba pokusam sondovat ci nieje nahodou niekto aj tymto smerom slusne informovany.Skor mi ide iba o to ze ked pridem do servisu kde si chcem dat namontovat temp. (autorizovany) a povedia mi ze sa neda aby som im vedel povedat ze mozno sa aj da ( ako sa i stalo minuly tyzden) aj ked som prvy co sa o to zaujima, to cloveka na..re ked sa potom dozviem neskor ze sa to da a len sa niekomu v servise sa nechcelo ani do nejakej poondiatej prirucky pozriet.

Preto sa snazim ziskat info.

Ale zatial marne. jedine co som sa dozvedel je zapojenie na golfe 4, bora, s BCA 1.4 16V.

Ale je to zozozne s oktaviou ???

To ja neviem posudit.

Ado

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau Mrtinoslav

Ano pozeral som tvoju odpoved. Dakujem za info, no tuto debatu som videl uz davnejsie.Su tam dost podrobne popisy ako na dod mont temp,atd 1.9 TDI....

Moj problem ale je, kedze do 1.4 sa temp nedavaju vobec uz z vyroby , t.j ked by som si chcel nakonfigurovat nove auto, polozku tempomat v mimor. vybave ani nenajdem. Otazka pre mna znie ci je elektrika ( ten cierny desatpolovy steker vyvedeny na to iste miesto a zapojeny rovnako v 1.4 a v 1.6 do ktorej sa tempomaty davaju bezne teda ak maju el plyn. Ak tam totiz nieje ten cierny konektor potom mam problem a budem musiet vytvorit predlzovak priamo k riadiacej jednotke.

Teraz dalsia vec je ako ho zapojit. Dostal som sa ku scheme ako sa to zapaja na Golfa 4 resp Boru s rovnakou motorizaciou BCA 1.4 16V kde to tiez uz riesili a vyriesili. Ale najlepsie by bolo ak by som mal el schemu mojej RJ a el instalacie s tym suvisiacej , len pre overenie a potvrdenie. Servisak v skodovke mi povedal ze mi tovelmi rad urobi ale nema schemu k mojmu autu a RJ, ze nechce nieco odpalit.

toto je zap ne golfe 4, bora pre 1.4 55 kW BCA od januar 2002.

1 . na cierny steker:

Pin Farbe Bezeichnung/Anschluss

1 - -

2 bl Wasserkasten (T10e/1)

3 ro/ge Wasserkasten (T10e/2)

4 sw/ge Wasserkasten (T10e/3)

5 ws Wasserkasten (T10e/9)

6 sw/bl Kl. 15 (Zündungsplus)

7 sw/ge Wasserkasten (T10e/3)

8 - -

9 - -

10 - -

2. Priamo na RJ :

Pin Farbe Bezeichnung/Anschluss

1 - -

2 bl/gr Motorsteuergerät (T80/39)

3 ro/ge Motorsteuergerät (T80/25)

4 sw/ws Motorsteuergerät (T80/24)

5 ws Motorsteuergerät (T80/50)

6 sw/bl Kl. 15 (Zündungsplus)

7 sw/ws Motorsteuergerät (T80/24)

8 - -

9 - -

10 - -

Ak by boli schemy na skodovku s toutou motorizaciou , mohol by som porovnat a vybavene.

Tak asi tolko .

Ak by si mal nejake info velmi by som uvital.

Diki.

Ado1973

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty woe, ted cucim jak tele na novy vrata, v tom odkazu se totiz pise, ze je mozny na Octavu dat tempomat na jakejkoliv motor krome benzinaku 1,4 AHW, AKQ, AUA. I na moje AKL 74kW to pry neni problem, coz sem myslel, ze u mechanickyho plynu to proste nejde. Tak prej to jde uplne v pohode, jen to musi byt zprovozneno v RJ, coz je jasny, a k tomu to musi umet klapka. Coz asi bude ten kamen urazu, a ne to lanko. Jenze to stoji ranec, takze je to stejne na picu, ale kazdopadne to teda mozny je, coz cumim, ja do tedka myslel, ze u mechaniky to vubec nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...