Přejít na obsah

Montáž tempomatu do Octavie I


ado1973

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
Host Guest_Jirka

Ahoj, řeším podobný problém jako autor diskuze,

plánuju že si nechám do O1 rok výroby 2005 s motorizací 2.0i přidat tempomat.

A mám dva související dotazy:

1) má motor 2.0 elektronický plyn? (lze tam teda bez problémů tempomat přidat)

Vím že je to patrně uvedeno v odkazech výše, ale bohužel němčinou naprosto nevládnu.

2) neznáte někdo nějakej slušnej servis v okolí prahy, kdy by mi tuto montáž za rozumných podmínek provedli? (včetně dodání té montážní sady) Případně kde jí mohu sehnat.

Koukal sem na ceník autorizovaných servisů, kde si za tuto montáž ´čtují 8500,-

Což mi připadá fakt moc.

díky moc za případné rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, řeším podobný problém jako autor diskuze,

plánuju že si nechám do O1 rok výroby 2005 s motorizací 2.0i přidat tempomat.

A mám dva související dotazy:

1) má motor 2.0 elektronický plyn? (lze tam teda bez problémů tempomat přidat)

Vím že je to patrně uvedeno v odkazech výše, ale bohužel němčinou naprosto nevládnu.

2) neznáte někdo nějakej slušnej servis v okolí prahy, kdy by mi tuto montáž za rozumných podmínek provedli? (včetně dodání té montážní sady) Případně kde jí mohu sehnat.

Koukal sem na ceník autorizovaných servisů, kde si za tuto montáž ´čtují 8500,-

Což mi připadá fakt moc.

díky moc za případné rady

Za velmi rozumný peníz a hlavně se 100% důvěrou se můžeš obrátit na Martina RS a Garnyho.

Jsou to machři na tyto věci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi má 1.8 20V (bez turba), tedy 92kW z roku 98 EPC? Taky by se mi tam líbil tempomat, ale bez elektronickýho plynu jsem nahranej, co?

tak tak nejde :(

No, na moji 74kW mi taky celej svet tvrdil, ze to nejde, ale neni to pravda, nedavno jsem zjistil, ze to neni az takovej problem, jen musi byt specialni skrtici klapka a nevim, jak je to s upravou softu, ale jde to. Nekde to mam jeste doma ulozeny. Ale jak na 1,8, to netushim :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
krysarr. Samozrejme, ze to jde i na motory bez el. plynu, ale je to podstatne slozitejsi. Osobne bych se na to vyprdnul. U el. plynu je to brnkacka, zapojis a jedes.

Jojo, uz sem to davno zavrhnul, to az na pristim aute, protoze by se to muselo cely prevrtavat :( U el. plynu sem to nechaval delat tatikovi na TDi, za chvili to bylo, ale u toho myho, kdyz sem videl, co by se muselo vsechno menit a co by to stalo, to si radsi koupim cihlicku na plynovej pedal ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Chci se jen zeptat - lze dát tempomat, aby korektně fungoval s motorem 1.9 TDI - 81kW - AHF r.v. 99 - tj. při sešlápnutí spojky nebo brzdy "vypadl" - pokud to lze kde byste doporučili to namontovat Pha+okolí - cena

Dík

Garny + MartinRS, kontaktuj je, určitě ti tvůj problém vyřeší

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdárek všichni...tak si tady čtu, jak moc chcete tempomat a napadlo mě, že vám trošku poradím...do octavie jde namontovat tempomat původně určenej do superba, musim v práci kouknout na číslo. Origo páčka do octávky stojí cca 2200,- a origo do toho superba, která funguje i v octávce stojí cca 770,- (odzkoušeno, montováno minulej týden) a montáž vám rád udělá každej škodováckej elektrikář za pár kaček jako fušku po práci doma...takže si myslim, že problém je vyřešenej... B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdárek všichni...tak si tady čtu, jak moc chcete tempomat a napadlo mě, že vám trošku poradím...do octavie jde namontovat tempomat původně určenej do superba, musim v práci kouknout na číslo. Origo páčka do octávky stojí cca 2200,- a origo do toho superba, která funguje i v octávce stojí cca 770,- (odzkoušeno, montováno minulej týden) a montáž vám rád udělá každej škodováckej elektrikář za pár kaček jako fušku po práci doma...takže si myslim, že problém je vyřešenej... B)

770,- ?

post-28-1149540876.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdárek všichni...tak si tady čtu, jak moc chcete tempomat a napadlo mě, že vám trošku poradím...do octavie jde namontovat tempomat původně určenej do superba, musim v práci kouknout na číslo. Origo páčka do octávky stojí cca 2200,- a origo do toho superba, která funguje i v octávce stojí cca 770,- (odzkoušeno, montováno minulej týden) a montáž vám rád udělá každej škodováckej elektrikář za pár kaček jako fušku po práci doma...takže si myslim, že problém je vyřešenej... B)

770,- ?

Ano 770,-ze Superba. Už se to u několikrát probíralo Je to 3U0953513D. Ještě musíš mít kabeláž a ta třeba v Molpiru stojí cca 1000,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Nazdárek všichni...tak si tady čtu, jak moc chcete tempomat a napadlo mě, že vám trošku poradím...do octavie jde namontovat tempomat původně určenej do superba, musim v práci kouknout na číslo. Origo páčka do octávky stojí cca 2200,- a origo do toho superba, která funguje i v octávce stojí cca 770,- (odzkoušeno, montováno minulej týden) a montáž vám rád udělá každej škodováckej elektrikář za pár kaček jako fušku po práci doma...takže si myslim, že problém je vyřešenej... B)

Jestli se nepletu tak až na nějaký výjimky jsou ty páčky všechny stejný od Fabie, Pres Oktávky, SUperby až po Golfy a Passaty.

Nenechte se mýlit tím, že existuje několik verzí páčky (verze s kolíbkovým tlačítkem na boku nebo verze jednoduchým tlačitkem) mechanické provedení je jiné, ale zapojení elektriky je úplně stejné. Nejsem si jistý s tím propojovacím kablíkem, ale sichr vím, že třeba u Passata a Superba je to totéž a typoval bych že třeba Oktávky a Golfy to taky budou mít stejně. Jinak vám řeknu, že 1000covka za těch pár drátků je normální zlodějina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...