Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
RadekVW

Montáž tempomatu do Octavie I

Doporučené příspěvky

u mne material + 1000-1500 práce....vše original nové včetně kabeláže.....

Nemám asi EPC, takže asi nic :( ale jinak díky...

OI 11/2000 / MR01 / 1.8 20V Turbo

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky
    u mne material + 1000-1500 práce....vše original nové včetně kabeláže.....

Nemám asi EPC, takže asi nic :( ale jinak díky...

OI 11/2000 / MR01 / 1.8 20V Turbo

jestli má lanko tak normální cestou klasickou to nejde......M

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

zdar chalani.potreboval by som vediet,ci si mozem dat do svojej octavky zamontovat tempomat.je to r.v.2000..na jednom fore som cital ze je to mozne dat do aut,ktore maju EPC.ako zistim ci mam to EPC,co to vlastne je?pristrojovku mam tu malu,nie tu co je predlzena az do stredu auta.da sa tato montaz zvladnut aj doma???dakujem :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj patrně máš plyn lankem a tam to bohužel nejde....u benzína to musí být 2001 a nahoru u tdi to jde i u 97.....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jak rika Martin, koukni jestli vede ke skrtici klapce lanko. Nejspis tam budes mit motor AGU a mechanickym plynem

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Píšu to tady už po několikáté ... i na mechanický plyn se dával tempomat, takže dodělat to jde. Otázkou je, jestli to někdo dělá a kolik to koštuje, protože to bude složitější a dražší než u elektronického plynu.

Editováno na Wojnar

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

je tam mechanicky plyn...viete kto by to mohol urobit?urobi ta skoda servis?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Píšu to tady už po několikáté ... i na mechanický plyn se dával tempomat, takže dodělat to jde. Otázkou je, jestli to někdo dělá a kolik to koštuje, protože to bude složitější a dražší než u elektronického plynu.

Vsechno jde kdyz se chce :).... ale v tomto pripade je cena natolik vysoka, ze bych do toho nesel. Zajimalo by me kolik ti reknou cenu u skodovky ale pocitej desetitisice

Editováno na Wojnar

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ja som brigadoval v seate a tam mi vraveli ze to ide bez problemou len sa musi spravit aj kabelaz. A vravel som ze vela ludi pisalo ze to nejde a oni ze to je blbost ze pokial mam na skrtiacej klapke lanko + niaky konektor tak to musi ist

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Blbost to není. Místo klapky na lanko dáš klapku s elektrickým pohonem, změníš kabeláš, řídící jednotku motoru, přístrojocku, páčku s tempomatem a pedál a je to.Pak tam možná budou změny se zpětným vedením výfukových plynů. Mrkni do ETKY co vše potřebuješ...Otázka je spíš,zda-li se ti to vyplatí?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

co je ta ETKA???????????

Editováno na Wojnar

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj, zrovna to řešim taky. Samozřejmě že to jde. ALE, v první řadě musíš zjistit zda umí tvoje řídící jednotka ovládat tempomat - pokud né, tak si jí musíš sehnat. No a stejné to je i se škrtící klapkou. To jsou 2 základní věci - pak už jen koupit páčku a sehnat šikovnýho elektrikáře a je to. lol

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Sám mám AGU motor - O1 - 2000 s tempomatem (origo) - zkoušeli jsem v práci dát tempomat na jinou AGU a dle mechanika to koštuje osadit klapku servem co jí ovládá a řj. je prý jiná - takže od toho upustili.

Editováno na Wojnar

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ETKA je katalog dílů škoda. Musíš si vyjet tvůj motor a porovnat motorové díly, čili, řídící jednotku, kabeláž, klapku (určitě jinou), palubka, mrknou na AGRko atd. Prostě proběhnout střeva motoru, na kolik jsou adaptibilní. Ale vzhledem k tomu jak němci dělají motor, pochybuju o tom, že právě kabeláž a řídící jednotka a palubka bude to samé v typu auta bez tempa a s tempem. Tady na fóru je "honza72" - šikovnej autoelektrijářr, kterej mi montoval tempomat a maxidot, ten by ti tempomat namontoval. Čili pokud seš zručnej, stáhni ETKU, porovnej motorové díly, psočítej co to bude stát a pak si dej auto bez tempomatu dokupy. Když ti bude vše fachat stačí zajet za honzou72 (Neratovice) a tempomat ti tam domontuje. Určitě k tomu budeš potřebovat i funkční diagnostiku, neboť tě bude čekat i přizpůsobení jiné řídící jednotky. Osobně bych se na to vyprdnul a koupil bych fáro s tempem nebo aspoň s "elektrickým plynem".

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nechci bejt teda štoura já. Mrkni do 1,6tek i 2 litrů benzínu najdeš tam zpětné vedení výfukových motorů a na to potřebuješ AGR ventil. Já ho v autě mám (1,6 75kW). S nástupem EU4 mají benzínové motory AGRko. Mám pocit, že se připojoval tempomat do přístrojovky. Kždopádně pokud má klapku na táhlo určitě tam bude jiná ř.j. než na klapku ovládanou servem nemyslíš? Ř.j. musí umět hejbat se servopohonem klapky a pochybuju, že původní ř.j. to umí. Na drohou stranu uznávám, že tempomat je funkce ř.j. motoru a taky se tam povoluje.

Editováno na Wojnar

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mám Octu 2,0i 85kW r.v. 2002, je tady někdo z Ostravy kdo namontuje a oživí tempomat? Za kolik? Prosím pište na admin@helax.cz nebo třeba icq 315988276

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Něco teď mám,ale málo času-když tak cosby@centrum.cz

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Mám Octu 2,0i 85kW r.v. 2002, je tady někdo z Ostravy kdo namontuje a oživí tempomat? Za kolik? Prosím pište na admin@helax.cz nebo třeba icq 315988276

no kdyby Cosby nemoh a chtělo se ti do Prostějova tak není problém

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

mam OI 18T r v 11.2000 AGU plyn mechanickej s lankem a tempomat tam mam a funguje ale je to uz z fabriky ale stejne jaktoze by tam nesel dodelat ,to me zajima?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    mam OI 18T r v 11.2000 AGU plyn mechanickej s lankem a tempomat tam mam a funguje ale je to uz z fabriky ale stejne jaktoze by tam nesel dodelat ,to me zajima?

hledej a čti

jde dodělat ale cena je někdne jinde

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj chlapi,

dnes jsem navštívil Vašu v Prostějově a dle předchozí domluvy mi na počkání namontoval tempomat do mojí 1,8Turbo (r.2002). Je to fakt paráda, všem doporučuji ! Bezva přístup, a perfektní cena !!!

Václave ještě jednou díky.

Mi-rek1,8T

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se