Přejít na obsah

Snímač otáček motoru (G28) - nesprávná funkce


wog

Doporučené příspěvky

Pořídil jsem si kabel a vyčetl chyby. Vše v pořádku, jen v 01-motor mi VAG hlásí:

16719 - Snimac otacek motoru (G28) Nespravna funkce

P0335 - 35-00 - -

Readiness: 0000 0000

Zkusil jsem chybu vymazat, ale po pár jízdách tam byla zase.

Zřejmě ta chyba bude souviset s tím, že si ze zmíněného snímače bere impulsy i elektronika ručního ovládání (ovládání spojky a ovládání plynu).

Ke snímači jsou paralelně připojeny vodiče, které vedou do mozku ovládání spojky. Asi tím vzniká jiný odpor, který VAG vyhodnocuje preventivně jako chybu.

Setkal se někdo s touto chybou? Jak by se chovalo auto, kdyby byl snímač doopravdy chybný?

Jsem na autě docela dost závislý, tak se raději ptám i když nepozoruji žádné problematické chování - otáčkoměr zdá se normálně funguje, motor nechcípá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořídil jsem si kabel a vyčetl chyby. Vše v pořádku, jen v 01-motor mi VAG hlásí:

Zkusil jsem chybu vymazat, ale po pár jízdách tam byla zase.

Zřejmě ta chyba bude souviset s tím, že si ze zmíněného snímače bere impulsy i elektronika ručního ovládání (ovládání spojky a ovládání plynu).

Ke snímači jsou paralelně připojeny vodiče, které vedou do mozku ovládání spojky. Asi tím vzniká jiný odpor, který VAG vyhodnocuje preventivně jako chybu.

Setkal se někdo s touto chybou? Jak by se chovalo auto, kdyby byl snímač doopravdy chybný?

ahoj

měl jsem vadný snímač,takže auto někdy nešlo nastartovat.Potom nedržel volnoběh,musel jsem to držet pod plynem,když jsem zastavil,nešlo se rozjet,sem tam auto zacukalo,dusilo se,mělo tak poloviční výkon,možná ani ne.Ale tohle všechno přicházelo postupně,nepozorovaně,až jsem pak skoro nemohl dojet do servisu.Zkrátka chaos v dávkování paliva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj přesně jak píše modbic ,před týdnem jsem řešil taky tento problém.Mě to dělalo to že když byl motor studenej jelo to v pohodě pak se motor zahřál asi tak po 20 km rozsvítila se kontrolka motoru a EPC a otáčky drželi v 1100 ot. když sem auto chcípnul tak bud nešlo nastartovat vůbec nebo to dlouho točilo než to chytlo.Pak sem počkal tak hodku a auto chytlo v pohodě.Po napíchnutí na VAG chyba snímač otáček motoru G28 bez signálu ,ve škodovce za něj chtěli 3500,- já ho objednal v autokelly za 1100 .Vyměněno a v poho :palec2:

ORS,2002

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
ve škodovce za něj chtěli 3500,- já ho objednal v autokelly za 1100 .Vyměněno a v poho :palec2:

ORS,2002

jo,já to měl u známýho ve škodovce a když mi řekl 3500,- tak jsem se zhrozil :aggressive:

mno,nakonec jsem za něj dal dvojku,jo tihle kluci vědí,kam pro ND šáhnout a ještě vydělat.

To jsem ještě nevěděl o tomhle foru ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
jj přesně jak píše modbic ,před týdnem jsem řešil taky tento problém.Mě to dělalo to že když byl motor studenej jelo to v pohodě pak se motor zahřál asi tak po 20 km rozsvítila se kontrolka motoru a EPC a otáčky drželi v 1100 ot. když sem auto chcípnul tak bud nešlo nastartovat vůbec nebo to dlouho točilo než to chytlo.Pak sem počkal tak hodku a auto chytlo v pohodě.Po napíchnutí na VAG chyba snímač otáček motoru G28 bez signálu ,ve škodovce za něj chtěli 3500,- já ho objednal v autokelly za 1100 .Vyměněno a v poho :palec2:

ORS,2002

Taky mě chytla tato chyba :( Kde je prosímtě tento snímač, nemůžu ho najít? Nebylo by např. nějaké foto?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Tak aj ja nieco pridam k tomuto tematu. Tiez mi zacal nejak blbnut tento snimac G28. Auto chodilo normalne ale ak som ho chcel opat nastartovat pri urcitej teplote cca 50 stupnov tak dlho tocil a ked naskocil tak svietilo EPC. Vcera sa mi prvy krat stalo ze mi auto zdochlo na krizovatke. Nikde som tu nenasiel cislo dielu ani umiestnenie tohto cidla tak dufam ze toto je ono. Inak pocul som ze tam mozu byt nejake kovove piliny takze je tam nejaka moznost precistenia?

add... na obrazku je to č. 17

post-15833-1253780686_thumb.jpg

post-15833-1253780701_thumb.jpg

Editováno: , autor: sandwwich
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...