Přejít na obsah

Jak "změkčit" podvozek


marekhr

Doporučené příspěvky

Zdravím ve spolek.

Koupil jsme jetou O2 s orig. 17" koly. Vipadá to super, ale je to strašně tvrdé, každou nerovnost na silnici si fakt užiju. Vím, že tu řešíte spíš opačné problémy, ale chci se zpetat. Co by asi nejvíc pomohlo - výměna za 16" nebo výměna tlumičů. Jde mi o to vybrat jednu věc , kterou vyměním, odpovědi typu "vyměň všechno" jsou mi nanic. Čili co by nejvíc zabralo ?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodne výmena za 16" a vybrať pneu,ktoré sú "mäkšie".Od 17" kôl vyššie,hoci to je aj nové auto sa z O2 stáva kostitras.

Je to síce veľmi pekné,ale komfort jazdy je v ťahu

Znamy mal na novej 17" Sputniky a behom dvoch mesiacov Sputniky predal a kupil 16" Síriusy,pretoze na našich cestách to bolo desné,teraz je spokojný

Editováno: , autor: Nikita1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím ve spolek.

Koupil jsme jetou O2 s orig. 17" koly. Vipadá to super, ale je to strašně tvrdé, každou nerovnost na silnici si fakt užiju. Vím, že tu řešíte spíš opačné problémy, ale chci se zpetat. Co by asi nejvíc pomohlo - výměna za 16" nebo výměna tlumičů. Jde mi o to vybrat jednu věc , kterou vyměním, odpovědi typu "vyměň všechno" jsou mi nanic. Čili co by nejvíc zabralo ?

Díky

Tlumiče na měkčí podvozek budeš schánět jen těžko, specializovaní výrobci je dělají spíše tvrdčí.Tudy asi cesta nevede.Já jsem se před časem ptal ve Škodovce zda-li hatchback nemá měkčí pružiny nežli kombi ale nikdo to nevěděl. Osobně bych ti taky navrhoval výměnu disků za 16 či 15".Není to sice taková paráda ale páteř a zbytek rodiny ti bude vděčná.Já osobně jezdím na 15" a je to tak akorát.Ovšem zastávám názor, že auto mě má dovézt spolehlivě a pohodlně z bodu A do B a je mi jedno jak moc je nebo není hezký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nee,ale nevyvraciam vam vas nazor,ze 17 nie su kostitras,ale podľa mna je cítiť už aj 16" a stačí trochu chladnejšie počasie na letných gumách a človeka to vytrasie aj na 16".A nie je to vada podvozku,aj známy sa len veľmi ťažko lúčil so Sputnikmi,ale ak chcel aspon trochu pohodlné rodinné auto,nemal na výber.

Vorlajz,ty máš síce 17",ale pneumatiky sú vyššie na Scoute,tak na tých to až tak cítiť nie je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ješte ten dotaz doplním. Vyčetl jsem v této konferenci, že existuje varianta "sportovního podvozku". Nevím jestli ji tam mám nebo ne (auto dovezené z ciziny). Sportovní asi bude ještě tvrdší než normální, můžu nějak poznat že tam je ? Kolik typicky vydží tlumiče než se mají měnit (km) ?

Jak se tak dívám kolem sebe s orig 17" jezdí spousta lidí, nezdá se mi, že by nikomu nevadilo že to je "kostitřas", tak předpokládám, že jim to neskáče tak jak mě, takže hledám i jiné možné příčiny než ty 17".

Dík za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sak ty na to prides,ked vymenis tlmice a bude ti to prd platne ;) ,ale kazdopádne z tohoto miesta netvrdím na 100%,že nemôžeš mať spatné aj tie tlmiče,ako píšu nadomnou,to by bolo trochu nadsadené.Píšem o aute s dobrými tlmičmi.Ja vidim na 17" kolách 80% mladych chalanov,ktorým ide viacmenej o image,ako pohodlné auto,uz mlada rodina uprednostni skôr komfort,ako frajerinu,ale rozhodne drvivu väčšinu O2 vidím na 15" a 16"či u nás ,alebo v Cechách a 17" ma tak 5 možno 10% O2 a to rozhodne nie kôli cene,kde uz je rozdiel oproti 16"bagatelny.Ono nie len,ze to trasie,ale aj dostava docela slusne rany pri nabehnutí na mensiu jamu,alebo hrbol.

A sportovy podvozok,je logicky este tvrdsi a poznas to podla medzier medzi kolom a blatnikom,ale to nie je 100% ná informácia.Ja mam skúsenosť iba s RSou v combi a klasickou O2.

A k tym kilometrom,kamarat ma nabehane 200 000 km a je v tom minimalny rozdiel oproti novej.Nic nevrze,nic nehrká,nic nebucha,rozhodne neskáče a výborne tlmí nerovnosti.Pouziva 195/65 R15

Ale určite pre niekoho nie sú tvrdé ani 18" a ani mu to neberiem,kazdy to vnímame inak.Podla mna (subjektivne)O2 je uz aj tak tvrde auto a velmi nizke gumy to doslova znásobujú.Idealne by boli komfortné 15" s jazdnými vlastnosťani aspon 16" a výzorom 17" alebo 18"

marekhr,skús nahodiť napr zimne pneumatiky ,ak maš nejake 15",alebo16",alebo ak nemaš,tak od nejakeho znameho požičať a budeš mať hned jasno.Škoda by bolo zbytočne investovať do nových tlmičov.

Editováno: , autor: Nikita1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri hupech to su v pohode aj 17" a dokonca aj 18" a samozrejme su 17" aj 18" v pohode aj na dobrej ceste,to je paráda,ale vacsinou po mestách sú zlé a hrbolate cesty aj s vymolmi a tam su moc nizke gumy utrpenie,ale mozno niekto napíše,že je to tak akurát.

triplseven,aké máš pneumatiky,myslím výrobcu a tip?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 16 kola a někdy se mě to zda až dost měky, při hupech.Hlavně ze začatku než jsem si zvykl jsem chvilkama nevěděl co se děje.Teď když jsem si už zvykl je to v pohodě.

Na 15" a 16" kolech se to houpe a naklání někdy až nepříjemně.

Já jsem třeba úplně nadšený ze 17" kol. Jízdní vlasntnosti jsou řádově lepší než na 16".

Průjezdy ostrými zatáčkami si doslova vychutnávám.

Jinak je to věc každého soudruha co mu vyhovuje ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na aute Bridgestone Turanza ER300 205/55 R16a garantujem že to ani nehupe a ani sa to nenaklana.Auto skôr strpne,ako by sa malo rozhupať ako na 15,

Rozdiel medzi 15,16a17 je ten ze na VACSEJ nerovnosti (hrb jama)na 15 velmi slusne stlmi,na16 strpne a stlmi a na 17 strpne a nasleduje rana,inde nie je problem jazdit hoci aj na 18"

16 ma oveľa bližšie k 17,ako k 15.Napr co mam ja ER300 tak su iba o pol cm uzsie ako 225 v sedemnastke a to dodnes neviem preco ma 205 guma 220mm,ked 195guma ma 195mm a tu je aj fotodsc00169dh3.jpg

Porovnaval som to vtedy so znameho 17 a bol rozdiel cca 6mm

Ak clovek prejde z 15 na 16,ma auto ako vymenené

Tu je video na 16,co som tu uz daval,kde je evidentne ze pri takto razantnej jazde ako auto sedí a vlastne potvrdzuje,že 17" kola su viacmenej na efekt a nie ako sa tu niekto snaží nahovoriť,že Octavka sedí iba na 17tkach

Navštivte můj web

Editováno: , autor: Nikita1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten sportovní podvozek bys měl poznat podle kódu výbavy 2UC. Někde tady na fóru jsem četl, že do modelovýho roku 2006 se daly 17" z výroby pořídit pouze v kombinaci s tímto podvozkem, ale nevim co je na tom pravdy.

Já mám 17" + sportovní podvozek. Je to trochu tvrdší, ale v zásadě s tim nemám problém, a to ani při 2-3 hodinách v kuse za volantem. Vlastně to beru jako příjemnou změnu po přesedlání z Renault Mégane Grandtour, který je snad etalonem všech měkkých podvozků v nižší střední. Ten byl opravdu hodně měkký a v zatáčkách nepříjemně nečitelný, navíc se hůře vyrovnával s příčnými nerovnostmi (naopak milé překvapení s tímto jevem v Octavii).

Jediný okamžik, kdy mi tvrdší nastavení trošku vadí, je na některých úsecích dálnice s rozhozenými panely. Po počátečním mírném šoku dneska říkám, že bych jen tak neměnil. No... ale uvidíme, až dám na zimu 16", třeba po ní půjdou 17" Pegasusy z domu.

Editováno: , autor: nasty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

joska,tak to ti musím hodne protirečiť,mám na aute Bridgestone Turanza ER300 205/55 R16a garantujem ti že to ani nehupe a ani sa to nenaklana.Auto skôr strpne,ako by sa malo rozhupať ako na 15,

....

Tu je video na 16,co som tu uz daval,kde je evidentne ze pri takto razantnej jazde ako auto sedí a vlastne potvrdzuje,že 17" kola su viacmenej na efekt a nie ako sa tu niekto snaží nahovoriť,že Octavka sedí iba na 17tkach

16" kola s pneu Bridgestone Turanza ER300 205/55 R16 jsem měl, takže vím jak se chovají.

Musím ti dát za pravdu, že rozdíl v jízdních vlastnostech mezi 16" a 17" není zas tak markantní, ale je tam.

Na 16" to sedělo mnohem mnohem líp než na 15", ale tvrdit, že na 15" kolech se auto nehoupe je nesmysl.

Rychle do zatáčky na 15" kolech je o strach.

Kdybych si třeba řekl, že se jízdní vlastnosti mezi 15" a 16" zlepší o 50% tak mezi 16" a 17" to je tak 15%.

Podle videa toho moc nepoznáš.

Když se nasnímají záběry ze správných úhlů a dobře namíchá zvuk....

Mám zkušenost s 15", 16" a 17" koly a nejvíc mi prostě vyhovují 17".

Nijak ti tvoje názory neberu. Prostě každý to vidí trochu jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

joska,čo piseš hned nadomnou jak porovnavaš 15,16a17,je fakt a stotožnujem sa s tym,tie rozdiely sedia

Iba toľko ja som netvrdil,že na 15 nehupne,ale že nehupne na 16.Na 15 hupne to je fakt

Video si myslim,ze nie je prifarbene,lebo to je test,ak by to bola reklama,tak by sa o tom dalo hovorit

Je to z tohoto testu

Navštivte můj web

Editováno: , autor: Nikita1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 roky později...

Řeším "změkčení" podvozku na Golfu Variant V, který by měl mít shodný podvozek s Octavií II. Golf má naladění pérování hodně tvrdé, i malá nerovnost poměrně dost "kope" do zadku a je to dost nepříjemné. Okruh pérování mám 07 a motorizaci 1,9TDI 77kW, což je běžné i Octávek, která je v sérii o dost komfortnější než ten Golf a je s ní příjemné svezení.

Věděl by někdo jaké osazení pružin má sériový podvozek Octavie, popř. co vyměnit aby Golf Variant péroval stejně jako Octavie kombi v sérii?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím ,jestli ti to pomůže.vozidla G.V variant a OII combi v motorizaci 1.9 TDi mají stejné pružiny přední 1K411105BC,zadní 1K511115BG.je to ovlivněno individuální výbavou vozu.nejlépe zjistit ND dle vinu.nevím určitě,ale tlumiče dělají dost.pokud bys chtěl dát měkčí péra a tlumiče budou tuhé, moc se toho asi nezmění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt, že barevné značení předních pružin jako mám já, jsem na Octávkách už viděl. Tlumiče jsou myslím made in Mexico, kde se i golfy kompletují, takže tam by mohl být zakopaný pes. Na Octavii asi tlumiče z Mexica nebudou. ;) Kde se dělají pružiny pro VW nebo škodu netuším. Zkusím sundat přední a zadní kolo a podívat se na tlumiče na jejich čísla. Z výpisu výbavy podle štítku tam je: L07 = Okruh pérování 07, G67 = Tlumení přední

Víte někdo jaké mají přední a zadní sériové tlumiče na Octavii kombi 1,9TDI kat.číslo?

post-6365-0-50643100-1333026057_thumb.jp

Editováno: , autor: AlesK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...