Přejít na obsah

ložiska na předku


Miky-Praha

Doporučené příspěvky

Zdar mládenci - můj supík oslavil své 4-té narozeniny a zdá se že pro mě končí éra bezproblémového provozu a začínají se ozývat bolístky :feve:

Začalo mi hučet ložisko na pravým předním kole (to mi řekněte, proč je to vždy pravé kolo?)

Zatím to není žádná trága, ale při vyšších rychlostech už to začíná být nepříjemný. Předpokládám, že už to někoho z Vás potkalo - jaké máte zkušenosti se značkami ložisek? Můj mechaník tvrdí, že je to jedno, že na tom nejde nic zkazit.

Co by jste mi doporučili v nějaké rozumné cenové hladině?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar mládenci - můj supík oslavil své 4-té narozeniny a zdá se že pro mě končí éra bezproblémového provozu a začínají se ozývat bolístky :feve:

Začalo mi hučet ložisko na pravým předním kole (to mi řekněte, proč je to vždy pravé kolo?)

Zatím to není žádná trága, ale při vyšších rychlostech už to začíná být nepříjemný. Předpokládám, že už to někoho z Vás potkalo - jaké máte zkušenosti se značkami ložisek? Můj mechaník tvrdí, že je to jedno, že na tom nejde nic zkazit.

Co by jste mi doporučili v nějaké rozumné cenové hladině?

Ceny jsem zatím nezjišťoval,ale kolega co mi dělá kolem supa vše potřebné,tak volí ložiska SKF.Jinak pokud cena tak kontaktuj sebo.Určitě se domluvíte

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ložisko už jsem měnil,ceny se pohybují od 1200,-kč za Corteco až 2000,- kč za Fag.SKF se dá sehnat okolo 1600,-kč,takže výběr je obrovský.Ceny přibližně stejné,na všechny typy.Bacha ale při montáži na horní ramena,špatně se povolují,my jsme museli použít chemický klíč,protože to bylo strašně zarezlý.Nesmý se to ohřát,protože by se spálily gumy na ramenech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z toho mám taky strach - jak se jednou šáhne na ramena, tak se začnou většinou s*át. Kámoš tvrdí, že to vymění bez demontáže, tedy na autě - že už to dělal

Nevím nevím,asi to jde,když to tvrdí,ale jsem zvědavý,jak to ložisko vyklepne a pak nalisuje do náboje,když ho bude mít na autě.Pak dej vědět,to mě fakt zajímá,byl bych zase chytřejší,ještě jsem o tom neslyšel a ani to nevyděl.Pokud se ti povede ty ramena povolit,tak je to ok.Jenom se musí prostě vyndat ten dlouhý šroub,který většinou nejde.Ten chemický klíč to podchladí a materiál povolí,jde to docela dobře,ale žádná láce to není.Pokud se to rameno nijak nepoškodí,tak jsou OK.Já je po ložisku neměnil,až asi o 20000 km později,to už měli dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
Nevím nevím,asi to jde,když to tvrdí,ale jsem zvědavý,jak to ložisko vyklepne a pak nalisuje do náboje,když ho bude mít na autě.Pak dej vědět,to mě fakt zajímá,byl bych zase chytřejší,ještě jsem o tom neslyšel a ani to nevyděl.Pokud se ti povede ty ramena povolit,tak je to ok.Jenom se musí prostě vyndat ten dlouhý šroub,který většinou nejde.Ten chemický klíč to podchladí a materiál povolí,jde to docela dobře,ale žádná láce to není.Pokud se to rameno nijak nepoškodí,tak jsou OK.Já je po ložisku neměnil,až asi o 20000 km později,to už měli dost.

Sorry, že odpovídám až teď, ale dřív jsem na to nenarazil - samozřejmě to muselo dolu, dělat to na autě je nemyslitelný. Náboj musel ven

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Sorry že odpovídám až teď, ale nebyl jsem tu delší dobu a nenarazil jsem na to ;)

Ložisko jsem nakonec udělal standartně náboj ven, co bylo za značku už bohužel nevím, protože se to neobešlo bez problémů a jáj byl nakonec rád, že jsem nějaké sehnal a nemusel mít auto 2 dny na heveru. Soudruzi ze škodovky totiž někde udělali chybu a já mám na 1,9 náboj z 2,5-ky. Zjistili jsme to až když jsme ho chtěli nalisovat. Jeli jsme ho vrátit a nakonec projeli skoro celou Prahu, než jsme ho sehnali :aggressive: Elit=0, Kelly=0, štangl=0, Tukas=0, Klokočka=0.....nakonec jsme se chytli v MCD, v té chvíli mi bylo už úplně jedno, co jeto za značku a kolik bude stát, hlavně že je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...