Přejít na obsah

Octavia III


gigi

Doporučené příspěvky

obycejnych neobycejnych,.. je to jedno,... pokud to nebude v parabole, nic proti tomu nemam ;) ......... kdyz je to v cocce, kde je to svetlo ustaleny tak HID klidne muze byt,... je to stejny princip a stejna zarovna jako v xenonech, akorat ma ruznou patici ;)

 

pokud to ma nekdo ale v klasicke parabole, kde maji byt standartne zarovky,.... sekal bych za to ruce ;) .......... je to prasarna a neskutecne to osilnuje, ale majitelovi to nevadi, protoze on vidi uuuuplne bomba pekne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...kdyz je to v cocce, kde je to svetlo ustaleny tak HID klidne muze byt,... je to stejny princip a stejna zarovna jako v xenonech, akorat ma ruznou ...

Nesouhlas, jen cocka nic neresi, ani tady není zarucena autonivelace, a problém tech prestavbovych HID kitu je prave absence automaticke nivelace, v tom tkvi prave ta nekonecna prasarna prasaku, kteří s tim jezdi  :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nesouhlas ;) .......... lepsi Hidky v cocce bez nivelace, nez Hidky v klasicky parabole ;)

 

   to ze nema nivelaci na naprave/vach neznamena ze mu to nebude osilnovat ;) pokud to bude mit serizeny, tak jak to ma svitit, a bude mit klasicky ,, kolecko " na sklapeni svetel, kdyz bude vice nalozen a da to dolu, tak nevidim problem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako určitě jesou snesitelnější ty HIDy v čočkách, než v klasickejch parabolách, to souhlas, ale prasárna a bastlírna je to stejně ;)  (Sám jsem je v čočkách u bejvalého supa měl asi dva dny, pak sem to vzteky vytrhal a osadil zase H-čkama žárovkama)

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mě to vydrželo tehdy svíti asi jeden den, pak se to nechtělo sem tam nahodit, pak začalo zlobit to druhé, potom k mé zlosti ještě začalo téct do světla (pač se do zadní krytky musela udělat díra). Řekl jsem si, že než abych vyhořel, že tohle prostě ne, vzteky sem to vyrval, vrátil prodejci a svítil halogenama.

Ne, že by to nesvítilo skvěle, vidět bylo jak ve dne, ale když jsem do toho rozsvítil dálkové, byly jak žluté bludičky :(  Což taky tedy nic moc.

Takže za mě vyhozené peníze, zbytečná práce a vztek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak už mám najeto asi 1500 km v sobotu najedu asi 500 km při jízdě na Clintův sraz doufám že mi to vyjde tam přijet. 

Jinak auto jezdí super dokonce jsem už zkoušel park. asistent je to takové nepřirozené ale funguje to na 1. Docela problém jsou senzory okolo auta, protože i na parkovišti když je některé auto blíž ale i nad 40cm tak se aktivuje display a to i když jedu blíž vedle jiného auta nebo je tam i jiná překážka, čidla jsou opravdu citlivá " vždy se trochu leknu". Používám auto světla a ráno když už je světlo tak svítí hlavní světlomety ne jenom LED,  hlavní světla se rozsvítí docela často. Velice dobré je přepínání tlumených a dálkových světel. nepřišel jsem na to jak se zapnou automaticky parkovací světla - poradte. Tempomat je naprosto spolehlivý rozjede se zabrzdí drží vzdálenost. držení v jízdním pruhu je někdy otravné protože na lépe značených silnicích mi do řízení kecá automatika takovým ťukáním do volantu ale když pustím volant tak to "zvládá řízení" ale stejně po chvilce to napíše abych převzal řízení.  Dlouhodobá spotřeba je 6,6 litru nafty, dokonce jsem jel za 3,9 litru /od startu/ ale motor má opravdu páru. Rádio hraje super hlavně DAB ale všude není signál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti vadí, že se světlomety zapínají brzy, tak si v infotainmentu nastav, aby se zapínali později. Taky jsem o tom přemýšlel, ale nakonec jsem to nechal na tom prostředním nastavení. Sice možná někdy svítí o něco dřív než bych je zapl já, ale ničemu to neublíží, naopak jsem alespoň vidět. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to mám nastaveno na pozdě a i tak to podle mě spíná brzo. Např. rozsvícení v lese považuji za zbytečné. Proto jezdím přes den na 0 a až večer jdu na AUTO. Jelikož jsem dokodoval svícení zadních LED i při denním svícení tak v tom nevidím problém.

Jinak o xenony bych se nebál. Na předchozím autě jsem je měl 6 let a to i pro denní svícení, takže se často spínaly a vypínaly a nebyl nejmenší problém. Najeto asi 110 tkm.

Spíš je problém s parabolou. Fotony bombardují její povrch a snižuje se odráživost a tím i svítivost. Čím více se svítí, tím je to horší. Ale myslím že skutečně znatelnou změnu člověk zpozoruje nejdřív po pár letech. Takže časté spínání neškodí, delší svícení dlouhodobě asi ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ten Line assistant se dá zvyknout. A těch 10 sekund, co člověk pustí volant než začne nadávat, je přesně dost na otevření/ zavření lahve s minerálkou. Samozřejmě jen na rovných úsecích a s očima na silnici a ne na lahvi. Ale není potřeba držet lahev mezi nohama, jednou rukou šroubovat a druhou řídit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to mám nastaveno na pozdě a i tak to podle mě spíná brzo. Např. rozsvícení v lese považuji za zbytečné. Proto jezdím přes den na 0 a až večer jdu na AUTO. Jelikož jsem dokodoval svícení zadních LED i při denním svícení tak v tom nevidím problém.

Jinak o xenony bych se nebál. Na předchozím autě jsem je měl 6 let a to i pro denní svícení, takže se často spínaly a vypínaly a nebyl nejmenší problém. Najeto asi 110 tkm.

Spíš je problém s parabolou. Fotony bombardují její povrch a snižuje se odráživost a tím i svítivost. Čím více se svítí, tím je to horší. Ale myslím že skutečně znatelnou změnu člověk zpozoruje nejdřív po pár letech. Takže časté spínání neškodí, delší svícení dlouhodobě asi ano.

 

S tim souhlasim. Taky mam nastaveno na pozde a rozscveci to dle meho brzo. Jeste vic mi, ale vadi, ze je ten spinac strasne splasenej kdyz je svetlo nekde na pomezi mezi tim, kdy rozsviti a kdy ne, tak neustale rozsveci a zhasina svetla. U Superbu ani OII jsem to nepozoroval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takhle to rozsvěcovalo při šeru jak na O2 i S2... funguje to skoro stejně... akorát aby se to zaplo u O2 /S2 déle, tak si to musel přenastavit přes kabel....

 

nechápu proč nesvítí u denního i zadek, pak není nikdo vidět v dešti nebo mlze jako dnes.... valím to po dálnici a předemnou fabie bez světel...

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takhle to rozsvěcovalo při šeru jak na O2 i S2... funguje to skoro stejně... akorát aby se to zaplo u O2 /S2 déle, tak si to musel přenastavit přes kabel....

 

U O2 jde pres kabel nastavit jen aby se svetla zaply drive, ne? Ve vychozim kodovani je to nastaveno na co nejpozdejsi rozsviceni... :kol-32:

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v tom je ten průšvih protože někteří řidiči si myslí když mají rozsvícena denně světla tak za šera, mlhy, deště nemusí už více rozsvítit tlumená světla. Máš pravdu proč nesvítí už z výroby i zadní světla.

Jdu to přehodit na později

Editováno: , autor: standa2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože vyhláška požaduje pro denním svícení jen přední světlomety, zadní se neřeší.... 

 

Pomatuju to dobře už v roce 1999, kdy jsem byl v Kanadě a nechápal jsem, proč tam v noci občas jezdí auta svítící je v předu  :kol-44:  . Pak mě bylo vysvětleno, že se jim přední světla spínají automaticky, a občas tak někdo zapomene pustit ty zadní (ručně)...  

 

Pak jsem to zažil o deset let později u nás v OII, která měla první plně automatické denní svícení (oddělné) a chlapík na mě blikal a troubil, abych si pustil světla - když jel za mnou,...samozřejmě mu nedošlo, že já vpředu dávno automaticky svítím.... ale myslel to dobře :kol-28:  

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hravec pozdravuje všechny příznivce O3 a posílá fotečku jeho úpravy na jeho oktávce, ještě to schne, ale pozejtří prej přisviští na sraz to všem ukázat ;)

 

Pro zájemce se jedná o doplňky Milotecu.

 

post-32269-0-78273700-1413487215_thumb.j post-32269-0-19104400-1413487227_thumb.j

post-32269-0-31880300-1413487523_thumb.j

 

Chce to vidět podle mě za denního světla a z větší vzdálenosti.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...