Přejít na obsah

Servisní prohlídky


lišák

Doporučené příspěvky

Řeknu Ti to naprosto přesně,dle ceníku je na to 130č.j ,což je okolo 600kč.

V 30 tis,se mění pouze olej dle seznamu práce.Jinak vše ostatní je kontrola....

hele a treba kabinak ne? ten teda po zime chci vymenit vzdy

olej a olejovej f. je jasne - palivak se nedela ale ten pylovej ivzduch. bych asi vymenit chtel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mně měnili i ten kabinový filtr, dolili ostřikovače a měnili brzdovku..k tomu ten olej.. Jak to tedy je s těmi dvěma roky na Long Live (5W-30)?

tak jak rikas Long Live - 30.000km nebo 2 roky - podle toho co nastane driv - a nemusi to byt presne - staci sledovat palub. pocitac

tak to cumim - tobe zase delali brzdovku :smich: ty uz nevi co by udelali - u kazdyho neco jinyho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mně měnili i ten kabinový filtr, dolili ostřikovače a měnili brzdovku..k tomu ten olej.. Jak to tedy je s těmi dvěma roky na Long Live (5W-30)?

tak jak rikas Long Live - 30.000km nebo 2 roky - podle toho co nastane driv - a nemusi to byt presne - staci sledovat palub. pocitac

tak to cumim - tobe zase delali brzdovku :smich: ty uz nevi co by udelali - u kazdyho neco jinyho

Brzdovka se dělá každé dva roky, takže když Ti to vyjde při 30 tis. tak i brzdovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se zeptat. Mám najeto 29750,- km a furt mi to nepíše servis - mám 2.0 Fsi....mám vklidu jezdit dál???

Řekl bych, že prohlídka je vázaná na 30000 km. Další povinně je pak v 60000 atd. No a do toho všeho vstupují každé dva roky prohlídky, které ti pak garantují záruku mobility..aspoň tak ten systém chápu já

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se zeptat. Mám najeto 29750,- km a furt mi to nepíše servis - mám 2.0 Fsi....mám vklidu jezdit dál???

Řekl bych, že prohlídka je vázaná na 30000 km. Další povinně je pak v 60000 atd. No a do toho všeho vstupují každé dva roky prohlídky, které ti pak garantují záruku mobility..aspoň tak ten systém chápu já

Myslím si, že tak to není.

U Fabie bez phyblivých bylo každý rok nebo každých 15 tis. km, co nastalo dřív, při prohlídce vždycky potvrdili i záruku mobility.

A u Okiny s pohyblivýma je to max. 30 tis. km nebo 2 roky a mohilita taky potvrzená při tom. Nevím nic o tom, že by měla být nějaká extra prohlídka na mobilitu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se zeptat. Mám najeto 29750,- km a furt mi to nepíše servis - mám 2.0 Fsi....mám vklidu jezdit dál???

Řekl bych, že prohlídka je vázaná na 30000 km. Další povinně je pak v 60000 atd. No a do toho všeho vstupují každé dva roky prohlídky, které ti pak garantují záruku mobility..aspoň tak ten systém chápu já

Myslím si, že tak to není.

U Fabie bez phyblivých bylo každý rok nebo každých 15 tis. km, co nastalo dřív, při prohlídce vždycky potvrdili i záruku mobility.

A u Okiny s pohyblivýma je to max. 30 tis. km nebo 2 roky a mohilita taky potvrzená při tom. Nevím nic o tom, že by měla být nějaká extra prohlídka na mobilitu.

To já to nemyslel jako extra prohlídku na mobilitu.. Jen si říkám, jak by to bylo, když najedeš třeba 30000 třeba za rok, tak ti vymění jen olej a pak tě budou hnát na další za rok, víš, jde jen o to, jak to kombinují, že něco je třeba za dva roky nebo za čtyři (brzdovka a tak) a něco je vázané spíš na kilometry (olej,rozvody a tak..) ještě že mi to vychází spíš podle těch roků, nedovedu si představit, co by říkali ti naši borci, když třeba o oleji mi tvrdili to, co píšu výše..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a kolik vas stale ta 30.000km garancka? a co vam presne delali? koukam ze kazdej servis si to boucha jak potrebuje.....

Ahoj, ja byl tedka na 1. garančce po 30 000 km a komplet me to stalo 4 907 kc a to v tom je uz zapocitana i vymena ochrane lišty na zadnich pravych dverich ktera stala i s praci asi 350 kc. Jinak mam 1.6 FSI. Dám sem naskenovanou fakturu ze servisu. Kdesik jsme se bavili (myslim ze s Lukem) ze by stalo za to dolozit fakturu na servis benzinu aby se dala porovnat narocnost diesl x benzin, tak snad to nekde najdu a hodim to tam. Rozhodne je levnejsi na udrzbu nez dyzl. Mimochodem celou dobu servisu jsem byl u auta a videl vse co se na nem delalo a dobre si pokecal s mechanikem (fajn chlapik!!! -_- )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KONEČNĚ!!!!!!!!!!!! někdo sem dal cifru kolik stojí prohlídka na benzinovou OII. fakturu ani skenovat nemusíš. ano, byl jsem to já, kdo chtěl ten důkaz o tom, jak moc je dýzl náročnější na údržbu a ten rozdíl je opravdu směšnej. tímto děkuju Mariosovi za konrétní číslo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tady přikládám na porovnání fakturu za servis po 30k km pro benzínový motor 1.6 FSI Částka je 4907 Kč, ale je tam v tom započítaná i nová ochranná lišta PZ dveří (nějakej ňouma mi ju objel, naštěstí to schytala opravdu jen ta lišta) což děla 470 kč, takže bez lišty klasická serviska by mě stála 4437 kč

Tak teďka můžeme porovnávat náročnost na servis MPI/FSI X TDI

Faktura je ZDE

Ještě dodám, že brzdovou kapalina nebylo nutno měnit, pouze byla zkontrolována, brzdové obložení taky kontrola, vše naprosto v pořádku. Prachovy a pylový filtr taky jako nové.

Editováno: , autor: Marios
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tady přikládám na porovnání fakturu za servis po 30k km pro benzínový motor 1.6 FSI Částka je 4907 Kč, ale je tam v tom započítaná i nová ochranná lišta PZ dveří (nějakej ňouma mi ju objel, naštěstí to schytala opravdu jen ta lišta) což děla 470 kč, takže bez lišty klasická serviska by mě stála 4437 kč

Tak teďka můžeme porovnávat náročnost na servis MPI/FSI X TDI

Faktura je ZDE

A jaký ti dávali olej...a řekli ti, na jak dlouho?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jaký ti dávali olej...a řekli ti, na jak dlouho?

Jo já mám QG1 takže proměnlivý interval - 30 000km a olej mi dávali Shell Helix VX longlife. Je to na dalších 30 000km...

a časově..řekli na dva roky nebo do roka výměna? A je to 0W-30 nebo 5W-30?

Jo buď dva roky a nebo 30 000km, co dřiv nastane... Je tam 5W-30

Jinak takovéj detail, kterej až na hlavního elektrikáře nevěděl nikdo v servise. Pro ty kteři to taky neznáte tak to napíšu jak se k tomu dopracujete, musí být ale maxi dot, bez něj to (asi) nefunguje. Když po zavření dveří, připoutání se a otočení kličkem do první polohy (aby naběhla elektrika) zmačkneš a podržís to tlačítko na vynulování TRIP dokud ti na maxikovy nenaskočí info o dalši servisce, která ukazuje kolik km a dní ti zbýva. Teďka po servisu jsem to hned zkusil, ale naskočili mi tam pouze čarky místo čisel, že 30 000km nebo 2x 365 dní čily 730 dní. Dost se tomu divili, odkud tuto informaci mám, že tam nějaká taková funkce je :smich: No ale jinak na ně nemůžu řict špatného slova, jeto výbornej servis. Jinak řeším to teďka s jejich elektrikářem, který psal do Bolky, tak čekám s čím přijde... Pak poreferuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...