Přejít na obsah

Servisní prohlídky


lišák

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem byl dneska na servisce a asi tohle:

- servisní prohlídka (vč. filtru pylového, olejového a zátky olej. vany) 1920,-

- vlastní olej (vč. 1l na případné dolévání) 2750,-

Objevili mi prasklý kryt motoru - od otvoru pro víčko na doplňování oleje na okraj krytu, ale jelikož je auto ještě v záruce, jde to na Škoda Auto a já na tom ještě vidělal, prt. s novým krytem přijde i vzduchový filtr, takže jsem při servisce ušetřil 1200,- -_--_- A koupil si za ně 2 CD :dj:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uf uf, kúpiť predvádzačku RSu, to ti dúfam dali aspoň veľmi dobrú zľavu. Predvádzačky z princípu nikto nešetrí a RSy dostávajú zabrať obzvlášť. Niektorí ľudia si myslia, že auto neodskúšajú dostatočne, pokiaľ aspoň 90% jazdy nebude plyn na podlahe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uf uf, kúpiť predvádzačku RSu, to ti dúfam dali aspoň veľmi dobrú zľavu. Predvádzačky z princípu nikto nešetrí a RSy dostávajú zabrať obzvlášť. Niektorí ľudia si myslia, že auto neodskúšajú dostatočne, pokiaľ aspoň 90% jazdy nebude plyn na podlahe.

Jezdilo přímo v Boleslavi, takže to mohlo být i něčí služební, ne jen klasická předváděčka. Sleva byla značná, jinak bych jí asi neměl, a zdá se v poho, tak uvidíme, ještě je rok záruka když nic jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi v rámci první garančky měnili i olej, dali mi tam OMV 5W-30 pro prodloužený interval. Jen mi tvrdili, že i tenhle olej se prý musí měnit max 1x za rok a že prý jsem tam měl být už v loni kvůli oleji..Já přijel normálně po dvou letech, jak píšou všude, v manuálu i v servisce,tak si říkám, jak to tedy je..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi v rámci první garančky měnili i olej, dali mi tam OMV 5W-30 pro prodloužený interval. Jen mi tvrdili, že i tenhle olej se prý musí měnit max 1x za rok a že prý jsem tam měl být už v loni kvůli oleji..Já přijel normálně po dvou letech, jak píšou všude, v manuálu i v servisce,tak si říkám, jak to tedy je..

A máš nebo nemáš prodloužené intervaly?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten olej by měl být Long Life. V servisce i v manuálu píšou max za dva roky, klasický olej za rok.. Jinak samozřejmě mám prodloužený interval. Tvrdili to docela přesvědčivě, ale moc se mi to nezdá..

Nejsem sevisman Škoda, ale kdybys LongLife olej měnil každý rok, tak to jaksi ztrácí význam, takže pokud máš prodloužené intervaly a LongLife olej, změnil bych servis, prt. by zasloužili :blbec:

Buď 2 roky nebo 30 tis. km u benzínu, tuším že 50 tis. u dieslu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprostý souhlas..jen jsem jim na to řekl, že to škodovka všude prezentuje a že to uvádí i v dokladech k autu, takže když by přišlo na lámání chleba a něco se stalo, tak to neuhádají..Tak potom už si tak jistí nebyli :) Servis neměním, docela s nimi je řeč.. :) a aspoň se člověk nenudí.. :D Všude se píše klasický olej max nějakých 15000 nebo max rok, a u Long Life u benzínu max 2 roky nebo +/- 30000..záleží podle náročnosti provozu, takže i míň, ale v běžném to jsou prostě max 2 roky.

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprostý souhlas..jen jsem jim na to řekl, že to škodovka všude prezentuje a že to uvádí i v dokladech k autu, takže když by přišlo na lámání chleba a něco se stalo, tak to neuhádají..Tak potom už si tak jistí nebyli :) Servis neměním, docela s nimi je řeč.. :) a aspoň se člověk nenudí..  :D  Všude se píše klasický olej max nějakých 15000 nebo max rok, a u Long Life u benzínu max 2 roky nebo +/- 30000..záleží podle náročnosti provozu, takže i míň, ale v běžném to jsou prostě max 2 roky.

Navíc Ti to pak vyhodí pal PC na MaxiDotu, bude Ti to pěkně odpočítávat :smich:

Ale jinak je smutné, že v servisu neví ani takovéhle, podle mě docelá základní a taky zásadní věci....

Editováno: , autor: mischicka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě mi vysvětlovali, že se vyplatí pevný interval, a že na to všichni přecházejí, protože ten Long Life olej je o dost dražší a když je podle nich taky jen na rok jako ten pevný B) . Já na to, že ten Long je na dva roky a ten rozdíl v ceně mi bohatě vyrovná, že ho platím jen 1x za dva roky (včetně těsnění, filtru) a při svém režimu to vyjde vždycky na garančku, takže pohoda -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě mi vysvětlovali, že se vyplatí pevný interval, a že na to všichni přecházejí, protože ten Long Life olej je o dost dražší a když je podle nich taky jen na rok jako ten pevný B) . Já na to, že ten Long je na dva roky a ten rozdíl v ceně mi bohatě vyrovná, že ho platím jen 1x za dva roky (včetně těsnění, filtru) a při svém režimu to vyjde vždycky na garančku, takže pohoda -_-

Zvláštní....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale zas se s nima člověk nenudí..

to JirikDc: A ty jezdíš kam? K bývalým jatkám? Pod Nový most?

Já mám taky ten Long life a je to po 30tiskm.. což mi taky vystačí tak na dva roky..

Jinak jsem měl garančku po 60ti v září a stála mě asi 8 tisíc se slevou, díky známosti.. Jinak měla stát asi 11 tisíc... :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale zas se s nima člověk nenudí..

to JirikDc: A ty jezdíš kam? K bývalým jatkám? Pod Nový most?

Já mám taky ten Long life a je to po 30tiskm.. což mi taky vystačí tak na dva roky..

Jinak jsem měl garančku po 60ti v září a stála mě asi 8 tisíc se slevou, díky známosti.. Jinak měla stát asi 11 tisíc... :ph34r:

No jasně..a ty jezdíš kam? Dávali mi tam 5W-30, říkali, že 0W-30 se už prý nevyrábí nebo nedodává..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...