Přejít na obsah

Nepresiel som na emisnej - O1 1,6 74kW


pmajco

Doporučené příspěvky

zdravim,

mam 7-rocnu oktaviu 1,6 74kW, benzin - som druhy majitel (mam ju uz pol roka).

Dnes som bol 1.krat na povinnej emisnej kontrole - a nepresiel som!!!

Zle emisie - podozrenie na vadny katalyzator, alebo lambda sondu, alebo nejake cidlo.

Da sa zistit, ci je vadny katalyzator, alebo sonda aj z diagnostiky?

Novy katalyzator sa mi kupovat velmi nechce - do original. Skoda servisu tiez nie.

Ako by ste to riesili vy?

Auto mi slape ako hodinky - az na tie emisie!

PS. Nabehanych mam presne 107.000 km - nebol este meneny rozvodovy remen (zevraj v servise Skoda tvrdili, ze je este dobry...)

Chystam sa teraz na dovolenku do CRO - nemal by som ho dat preventivne vymenit, aby sa nestalo daco zle? Alebo ked nie je poskodeny, tak to teraz neriesit?

Akosi vela starosti v poslednom case...

Dakujem za rady

Peter

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj.nedavno na 1.6 rovnaky problem.auto vratili,pre podozrenie na zly katalizator...tak s nim siel kolega znovu,ale predtim pojazdil asi pol hod a presiel v pohode..lambdu by mal vag ukazat..

ahoj,

bol som pri tom - motor sice na zaciatku nebol v idealnej teplote, ale tipek ho turoval az sa dostal na spravnu teplotu - no s rastucou teplotou sa zhorsovali aj parametre - videl som, ze tam, kde malo byt 0,5 bolo 2,6, tam kde malo byt 90 bolo 290 atd.

on nezistoval, ci je katalyzator, alebo lambda sonda naozaj zla, on len vykonaval emisnu prehliadku.

preto som sa pytal, ci aj katalyzator sa da zistit VAGom.

To, ze lambda s. sa da, som sa tu teraz dozvedel.

BTW - zajtra som dohodnuty s kamosom - pichne mi to na VAG a uvidime. Plus nejaka ta obhliadka auta a podla toho zsa zariadim.

PS: Tiez mi povedal to co v skoda servise - ak je rozvodovy remen zdanlivo dobry, mal by vydrzat.

Len mne sa to slovka "mal" nepaci - to ma velmi neuistuje!

zajtra budem mudrejsi.

Dik.

Peter

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak s tím autem jezdíš ?

Já byl na emisích vloni na podzim a taky jsem měl hodnoty nad limitem. Byl jsem trochuˇžoviální a celou dobu udržoval "atmosféru", tak mi to chlapi dali.....

Shodli jsme se na tom, že je to kvůlivá jízdnímu režimu krátké trasy ve městě, kde to manželka probublává. Zkus to znovu a před tím motor pořádně prohoň, aŤ se střeva vyčistí.

Mrtvej kat bych koupil "univerzální" za pár kaček. Rozvody bych tedy rozhodně raději vymněnil a ta diagnostika se taky hodí....

p.s.

aha, tejdě jsem si přečetl, jak jsou ty hodnoty nahoře, tam bude fakt něco špatně. S tím rozvoďákem bych si nehrál.

Editováno: , autor: Alibaba I
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

mal som rovnaky problem pre rokom, aj som to tu pisal, myslim, ze niekde je aj odfoteny protokol. U mna bol problem vo svieckach, mal som tam nove BOSCH. Vratil som tam stare NGK a auto sa vyrazne zlepsilo . Na kontrole mi tiez hovoril, ze styl jazdy, kratke priskoky,...

Rozvodak je pisany pri AKL na 120 tis. km.

Ak nebude ziadna chyba na VAG, skus pripadne skontrolovat tie sviecky. Ja som tej zasady, ze radsej ako mechnikovi nieco, dam to do auta a viem, ze je poriadku.

Juro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz som sa s mojim autom vratil od kamosa z garaze - mali sme oktavku na VAGu - vypisovala, ze Lambda sonda je zla!

Neuhadnete, ako sa znicila:

privodny kablik sa opieral o vyfukove potrubi => prepalila sa izolacia a je v <> (teda aspon tak vyzera).

Skusal to opravit s izolackou (tie privodne kabliky), ale VAG stale hlasi, ze Lambda je v pr...eli!

Ako sa da na 100% odskusat vymontovana lambda na funkcnost?

Mimochodom - vo Fabe boli lambdy 2 - v oktavke su tiez dve, alebo len jedna?

Ten kamos pozna len diesel, s benzinami velke skusenosti nema...

Takze zaver - na emisnej som nemohol bez lambda sondy prejst, ani keby som sa na hlavu postavil...

:-(

Emisie mam teraz ako skoda120...

OTAZKA - mohol to katalyzator prezit, alebo spolu so sondou je aj ten v kytkach?

Da sa bez vybavenia v domacich podmienkach vyskusat, ci je katalyzator v poriadku?

VAGom sa to asi zistit neda...

Buduci tyzden idem do Chorvatska - mozem bez tej lambdy ist (pravdepodobne s vyssou spotrebou), alebo si ju musim dat bezpodmienecne co najskor dat vymenit???

Kurnajs - dokial som nevedel, co mam s autom, tak som mal kludne spanie a tesil sa na dovolenku...

Teraz aby som trpol, co este nebude fungovat!

Skuste sa mi k tym otazkam hore dakto vyjadrit.

Vdaka a oktavkam zdar!

Peter

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to pmajco:

lambdu otestujes tak ze das znovuvytvorit readiness kod... ak sa ti to podari lambda je ok. ja tomu hovorim kalibracia.

Kamos skusal tu zavadu vyhodit v zozname zavad cez VAG - ale objavila sa tam vzdy znova!

Myslel si toto, alebo co je to znovuvytvorit readiness kod?

Co sa tyka emisnej znamky - to mam vyriesene - jedna sa len o to, ci mi to auto vydrzi tu cestu do Chorvatska a spet aj so zlou lambda sondou - uz som dohodnuty, ze hned po dovolenke (cca. 1400 km) dame novu lambda sondu, klinovy remen a vymenu oleja (vlastne celu servisnu prehliadku pri 110.000 KM).

Casovo mi ta vymena pred odchodom na dovolenku nevychadza - kym sa objedna presny typ sondy, atd.

CO SA MOZE STAT S AUTOM, AK NEJAKE 2 TYZDNE BUDEM JAZDIT S NEFUNKCNOU LAMBDOU?

a) znici sa za tu chvilu katalyzator?

B) poskodi sa motor/riadiaca jednotka?

c) bude vyssia spotreba? (zatial to neregistrujem)

d) moze elektronika motora prepnut na nudzovy rezim (obmedzit vykon a rychlost na napr. max 80 km/h)?

e) daco ine?

Len doplnam, ze keby som nesiel na emisnu kontrolu, tak nemam ani tusenia, ze nieco nie je v poriadku.

Ani neviem, kedy sa mi tie privodne kabliky lambdy o ten vyfuk mohli prepalit - cez VAG sa to neda zistit.

Mozno takto jazdim tyzden, mozno aj pol roka!

Ale ak tu hrozi velke riziko, ze sa mi kvoli tej sonde nieco dose... , tak s tym skusime nieco vyriesit.

Je mi jasne, ze to vymenit treba, len sa pytam, ci sa ta vymena da posunut o cca. 2 tyzdne a prejst v takomto stave s autom tych 1400-1500 km (neplanujem trhat asfalt - kludna jazda po dialniciach).

Tesim sa na Vase cenne rady - toto forum mi uz zopar krat pomohlo!

Vdaka.

Peter

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak za prvé si nech vyměnit tu lambdu,protože jestli s tím chceš jet do chorvatska a katík máš ok tak věř že až se vrátíš bude v pr.... :feve: Za druhý si kup řemen a napínací kladku,co já vím měl by se měnit po 80000km ,takže jestli ještě nebyl měněnej,tak by se ti mohlo stát že se ti cestou někde za hranicema v CHR potkaj ventily což bych ti nepřál. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otazka je, ci je ten katalyzator stale v poriadku!

Da sa to nejako zistit aj bez analyzatora?

A rozvodovy remen meneny este stale nebol - vymenit ho chcem dat az po prichode z dovolenky (teraz mam na tachometri 107.500km).

:-(

Budem jazdit s rozumom - ziadne odpichy na asfalte - iba kludna jazda...

Odchadzam buduci tyzden a ten remen uz nemam kde a kedy vymenit...

:-(

Dnes som sledoval PP a spotreba dlhodobu spotrebu mam 6.9 l/100km, vzhladom k tomu, ze je Lambda v pr...li sa mi to zda dobre.

Nesvieti ziadna kontrolka, motor taha, ako ma.

Este riesim, ze si tu lambdu dam narychlo vymenit v pondelok pred odchodom na dovcu...

Peter

Editováno: , autor: pmajco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A rozvodovy remen meneny este stale nebol - vymenit ho chcem dat az po prichode z dovolenky (teraz mam na tachometri 107.500km).

:-(

Peter

Peter,mám auto z Němec-koupil jsem ho když mělo najeto 130 tisíc a podle servisky byl rozvoďák měněn ve 119 tisících.

Takže,jestli vyzuelně vypadá dobře,měl by případně ještě pár km vydržet ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jestli jsi takovy skrblik nebo nemas mozek

Lambda stoji par korun v porovnani s novym origo katem, takze opravdu nevim nad cim uvazujes?

Stejne tak nechapu co delas s tim remenem? To ze prvnich par cm, ktere jsou videt po odloupnuti krytu je v poradku neznamena ze nekde dole bude popraskany a drzi ho uz jenom sila vzduchu v prasklinach. Opet je to levnejsi nez 16 ventilu a 4 pisty, pripadne nova hlava nebo cely motor.

Ale je to tvoje auto, delej si co chces. Drzim palce at dojedes v poradku

BTW: Vadny kat jsem poznal podle "prdeni" pri pridani plynu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...