Přejít na obsah

RNS510/Columbus


Doporučené příspěvky

Ahoj kluci, budu montovat do předfacelift Fabie Amundsena a mám tam originál bluetooth handsfree GSM II s ovládáním pod volantem, zdá se, že budu první kdo to bude zkoušet s touhle kombinací.

Mám dotaz - kde sehnat, nebo jak se jmenuje kabeláž, která je vhodná pro domontování gateway(převodníku) od Škodovky, abych nemusel zasahovat do zapojení a šlo to kdykoliv i s převodníkem vyndat?

Vím, že to vypadá zhruba takhle, ale nevím jak se to jmenuje. :D

Jediný co jsem našel je tohle, ale zdá se mi to zbytečně drahý, jinej most(samec) / most (samice) adapter jsem nenašel. :(

http://www.autoprofi...stem-fakra.html

A tohle chci udělat:

post-289-0-99094300-1328024602_thumb.jpg

Editováno: , autor: Sias
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, tak jsem taky čerstvým majitelem Columba Led a mám dotaz :-) Mám ho v Roomsteru can 1.6 s origo škodováckým převodníkem.Potřebuju poradit co mám udělat, aby mi fungoval maxidot a podvolantové ovládání?O navi mi nejde.Pomůže nahrát starší FW ?Moc děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zdravim mam malej dotazek

procital jsem forum a chtel bych se zeptat mam FI a chtel bych do ni narvat nejake skodovacke radio... Pochopil jsem spravne ze s columbusem se muzu rozloucit ale koukal jsem ze by tam slo narvat Amundsen ? popripade by se mi i libilo SWINg z fabii. ??? Slo by to ? nebo bych musel kupovat ten drahy prevodnik za 5500 z CAN1,6 na CAn2,0 ??

predem diky moc za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím potřeboval bych poradit. Koupil jsem columbuse a chtěl bych ho nainstalovat. Mám předface FII nemam Maxidot. Zjistil jsem že mám pouze ISO konektory.

Co budu potřebovat k instalaci? Potřebuji vůbec převodník sice plánuji Maxidot ale není nikde k sehnání.

Díky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Dobrý deň,

mal by som pár otázok ohľadom montáže RCD510/RCD50/Columbus do Fábie.

 

Mám Fábiu II po FL (r.v. Jún 2010) Elegance s MAXIDotom a od výroby montovaným rádiom Swing a bez MF volantu a BT modulu.

 

Ak som všetko pochopil správne, tak predvodník z CAN 1.6 na 2.0 nebude potrebný. 

Je teda montáž štýlom "plug&play" a rádio bude plnohodnotne spolupracovať s MaxiDOTom? Alebo budem potrebovať nejake ďalšie redukcie či kódovanie pomocou VAG? 

 

Chcel by som sa ešte informovať ohľadom hands-free a bluetooth. Moja fábia ich neobsahuje, pokiaľ kúpim RNS/RCD bude všetko funkčné alebo budem potrebovať dodatočnú montáž mikrofónu atď..

 

Vopred ďakujem za odpovede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potom tu je ďalšia možnosť ak chceš mať BT handsfree, ale nechceš ho ešte zvlášť kupovať a platiť. V tom prípade si kúp Amundsen+ aj so zabudovaným BT modulom. Pred kúpou si ale over, či ho ten konkrétny Amundsen+ má v sebe, lebo u niektorých chýba. Nevýhodou je ale problémová aktualizácia Amundsen+. Mapy stoja 250 €.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem za odpoveď.

O to kódovanie som sa zaujímal preto, lebo keď som riešil do mojej Audi A3 Sportback 2012 navigáciu Audi MMI RNS-E tak bola na moje počudovanie plug&play. Stačilo vybrať staré rádio, pripojiť konektor a GPS anténu (tú som iba hodil do vnútra za rádio) a všetko funguje tak ako má.

 

Rozmýšľam že sa nakoniec poohliadnem po RCD510, nakoľko GPS navigácia pre mňa nie je nejako veľmi podstatná a cena RCD 510 je ďaleko priaznivejšia. Zaujímala by ma však jedna vec.

Ako je to s pripojením iPodu do autorádia? Mám totiž iPod 80GB kt. by som rád používal ako primárny zdroj hudby (nie však cez AUX IN, to môžem aj teraz) tak, aby sa samozrejme dal ovládať cez rádio. Je takéto pripojenie možné? 

 

Budem to však smerovať do témy Bolero, aby som tu nevyrábal zbytočný offtopic. Ešte raz ďakujem za odpovede.

Editováno: , autor: Lordiik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Dobrý den,

 

Otec vlastní Superba II a má tam columbuse. Je to super věcička a tak jsem se rozhodnul koupit RNS 510 do své T5. Mám samozřejmě problém s can 1.6 a 2.0. Čtu tu o převodníku 5J0 035 751. Nejde mi o zobrazování na maxidotu a ani o ovládání na voluntu (nemám) ale pouze o spínání a vypínání klíčkem a podsvit. Šel by tento převodník použít? Neměl by někdo na prodej a nebo alespoň na odzkoušení?

 

Děkuji za pomoc

Jimi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak si si už dal tú námahu, že si sa registroval kvôli tejto otázke, tak nebolo by lepšie navštíviť nejaké VW fórum a položiť tú otázku tam? Úprimne, podľa teba aká je pravdepodobnosť toho, že dostaneš odpoveď na svoju otázku o VW T5 na Škoda fóre v sekcii Fabia II/Roomster?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 9 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...