Přejít na obsah

snizeni


burek

Doporučené příspěvky

  • o 3 roky později...

Ahoj, mam kratkou octavii r.v. 1999 1.6 55kw, do predu jsem dal nove tlumice a nove pruziny ale pruziny jsou na 1.8 1.9 2.0 (jsou vyssi) takže jsem koupil ty same pruziny i na zadek aby se to vyrovnalo tlumice jsem tam nechal puvodni jsou dobre, co se tyce vysky auta ve predu a vzadu je to stejne ale co se tyce mezer u kola a podbehu je ve predu vyssi nez vzadu, muzete se podelit nekdo o rady? auto se na silnici chova dobre jen me kapanek stve ten vzhled, samozrejme jsem pruziny chtel ktere tam maji bejt ale v mototechne to spletli a ja to zjistil az po montazi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Máte někdo zkušenost s pružinama koni?

http://tuning.autodoplnky.cz/nastavitelne-tlumice/koni-sport-springs/sportovni-pruziny-koni-sport-springs-skoda-octavia-s86431349

Za ty prachy myslim dobrá značka....

Akorát mám 18tky kola a nevim jestli při snížení nebudu škrtat o podběhy :feve:

Při nejhorším bych si vyrobil podložky z hliníku v práci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mam kratkou octavii r.v. 1999 1.6 55kw, do predu jsem dal nove tlumice a nove pruziny ale pruziny jsou na 1.8 1.9 2.0 (jsou vyssi) takže jsem koupil ty same pruziny i na zadek aby se to vyrovnalo tlumice jsem tam nechal puvodni jsou dobre, co se tyce vysky auta ve predu a vzadu je to stejne ale co se tyce mezer u kola a podbehu je ve predu vyssi nez vzadu, muzete se podelit nekdo o rady? auto se na silnici chova dobre jen me kapanek stve ten vzhled, samozrejme jsem pruziny chtel ktere tam maji bejt ale v mototechne to spletli a ja to zjistil az po montazi.

No, protože rozdíl v pružině na předek pro 1,6 vs 1,9 nebude stejný jako na zadek pro 1,6 vs 1,9.

Zatímco hmotnost předku se podle motorizace liší, hmotnost zadku už tak ne, ne-li vůbec.

Takže "silnější" pružina Ti předek víc zvedla, zatímco zadní pro 1,9 se od pružiny pro 1,6 nebude tak lišit, takže zvednutí se nekonalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím chlapy, na své Octavii ( 1U ) 1.8T RS, rok 2001 mám komplet podvozek KW varianta 2. Měl jsem ho tam od předchozího majitele. Mimochodem sportovně založený pán z německa věk 62 let - jeho druhé auto Ford Focus RS. KW podvozek má najeto 39 000Km. Tuhost mám nastavenou o něco tušší než originál RS. A výškově - vzadu sníženo o 15mm. Vpředu sníženo o 20mm oproti originál pružinám RS. Samozřejmně auto sedí níže něž jsou dané hodnoty. Musím říci že jsem s tím maximálně spokojen. Jedinný problém je v předním stabilizátoru. Je tam originální. Chtěl jsem od KW ale stojí strašné peníze.

Kamarád má Octavii ( 1U ) 1.8T RS, rok 2002. Měl tam origo podvozek RS. Najeto 115 000Km. Když se svezl v mé RSce, tak byl nadšený, ale něchtělo se mu dávat tolik pěnez. Zdálo se mu i mne, že jeho auto je nějaké měkké a vrklavé. Byl na měření tlumíčů a byly už totálně KO. Po všech možných forech se radil a všude se ptal. A nakonce to dopadlo, že koupil od Škodovky origo nové tlumiče, jak přední tak zadní ( měl variantu i od Bilstein, myslím B6 ) a jelikož chtěl i snížit tak dal komplet pružiny HR na octavii RS snížení od 20 mm. http://www.milotec.net/sportovni-pruziny-h-r-skoda-octavia-rs-limousine.htm

Auto ted funguje uplně supr a je stajně sníženo jako mám já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak dnes som znizoval o -3cm pruzinami Eibach. Tlmice som daval testovat cca pred 2mesiacmi a chlapik povedal, ze su v poho na 90% tak som tlmice teraz neriesil. Po vymene auto sedi jak prilepene, tvrdost podvozku je samozrejme vyssia ale problem je, ze mi z pravej prednej strany od kolesa nieco bucha pri prejazde nerovnostou (nie vzdy!) Ostatne tri strany OK...neviete co by to mohlo byt? Viem, ze je to tazko takto napisat, ale viac ludi pouzilo prave tieto pruziny pri seriovych tlmicoch.

Nemoze to byt predny cap ramena? Ten este meneny nebol co som majitelom auta ja(cca 25.000km) a ked si auto teraz sadlo mohla sa prejavit poskodenost tohto capu.

Zadny silent som menil nedavno a aj cap riadenia je OK. Aj silentblok na tycke je meneny cca mesiac dozadu.

1.9TDI, 96kw, ASZ, MR2003

Geometriu som po vymene este nerobil...

Editováno: , autor: Marchello
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...