Přejít na obsah

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla


foromen

Doporučené příspěvky

Dnes jsem dostal tento mail:

Povinné ručení

Nedávno přijatá novela zákona č. 168/1999 Sb. o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla ( platná od 1. 6. 2008 ) přinesla z praktického pohledu běžného řidiče významnou změnu. Novela zcela ruší povinnost pojišťoven vydávat doklad o pojištění, který byl řidič povinen předložit při registraci vozidla, nebo byl po řidiči požadován Policií ČR v rámci silniční kontroly. Nově bude každý řidič povinnen mít u sebe už jen zelenou kartu. Ta bude zároveň sloužit také jako doklad pro registraci vozu.

Ale pozor, zelená karta je platná pouze tehdy, je-li podepsaná pojistníkem vozidla

!!! Drtivá většina lidí ji podepsanou nemá !!! Chrabrá PČR se už na lidech s nepodepsanou zelenou kartou pakuje, neb neznalost neomlouvá. Pokuta za nepředložení dokladu o pojištění při silniční kontrole je podle novely od 1.500 do 3.000 Kč, v blokovém řízení do 1.500 Kč. Tak přenechte jejich pakování jiným.Mrkněte do dokladů k autu jestli vozíte zelenou kartu a jestli jí máte podepsanou, a varujte svoje přátele motoristy.

Viz: http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701...411_ps=10#10821

Co vy na to???????

Editováno: , autor: foromen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to jsem dostal taky.....já v tom alespoň u sebe žádný problém nevidím...zelenou kartu s sebou vozím stejně...takže je mi to zcela jedno.....akorát tedy nevím, proč jsem ještě dostal doklad o pojištění spolu se zelenou kartou....podotýkám , že minulý týden....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tolik znění zákona:

3. Pojistitel je povinen vydat pojistníkovi zelenou kartu do 30 dnů ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona, pokud mu ji nevydal přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona na jeho žádost podle dosavadní právní úpravy.

4. Doklady o pojištění odpovědnosti vydané podle dosavadní právní úpravy pozbývají platnosti dnem 31. prosince 2008.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to jsem dostal taky.....já v tom alespoň u sebe žádný problém nevidím...zelenou kartu s sebou vozím stejně...takže je mi to zcela jedno.....akorát tedy nevím, proč jsem ještě dostal doklad o pojištění spolu se zelenou kartou....podotýkám , že minulý týden....

Dle citované novely končí platnost dokladu o zaplacení pojištění 31.12. 2008, proto ti ho vydali. Ale každopádně, od 1.6.2008 vozím oba doklady s sebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vtip je v tom, že doklad o pojištění vypadl z ustanovení čím dokládat pojištění při silniční kontrole. od 1.7.2008 se i v tuzemsku dokládá platné pojištění POUZE zelenou kartou, navíc podepsanou. Doklad sice člověk může mít platný, ale policisté ho vyžadovat nebudou-dokonce jej jako doklad budou ignorovat..už jsem slyšel, že se tak leckde děje.

Zaráží mně, že tak závažná změna nebyla v předstihu nikde prezentována, i když proč by mně to v tomhle státě mělo překvapovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vtip je v tom, že doklad o pojištění vypadl z ustanovení čím dokládat pojištění při silniční kontrole. od 1.7.2008 se i v tuzemsku dokládá platné pojištění POUZE zelenou kartou, navíc podepsanou. Doklad sice člověk může mít platný, ale policisté ho vyžadovat nebudou-dokonce jej jako doklad budou ignorovat..už jsem slyšel, že se tak leckde děje.

Zaráží mně, že tak závažná změna nebyla v předstihu nikde prezentována, i když proč by mně to v tomhle státě mělo překvapovat.

Clověče, já to několikrát viděl v TV i slyšel v rádiích min měsíc předem, nebyla to teda nijaká cílená akce, ale informace v rámci nějakých zpráv apod. a řekl bych, že to celkem stačilo, ale je to diskutabilní, Banánistán tu máme tak jako tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes byl bratr prekopat pojistku na auto vc. povinneho ruceni a frajer v pojistovne mu rekl, at si na to da bacha, jelikoz je to vazne pravda, tak mi to hned volal. Ja tomu doted nevenoval pozornost a mail jsem stejne jako mraky jinych smazl bez jakekoli odezvy!!!!

TAKZE BACHA NA TO, zelenou kartu k dokladum a podpis na ni!!!! ;)

Jen jsem nejak nestihl, zda mit ORIGINAL ci DUPLIKAT?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě, já bych řekl, že jsou větší pí..viny, kterými jsme masírováni hlava nehlava a tohle je celkem zásadní věc, která měla být všude..

Jinak v té novele se o přechodném období nějak nic neuvádí, alespoň ne v tom, co mám k dispozici (pro jistotu ještě číhnu), takže bych na toleranci moc nespoléhal..pokud je to jen nařízení např. policejního prezídia, určitě není závazné pro Městskou policii a navíc takové nařízení dnes je, zítra není..jak se to hodí. Takže jak tu padlo.. dát do auta, podepsat a na nic víc nespoléhat. Jinak originál i duplikát by měly mít stejnou váhu..jsou to prostě dva rovnocenné "výtisky".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tolik znění zákona:

3. Pojistitel je povinen vydat pojistníkovi zelenou kartu do 30 dnů ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona, pokud mu ji nevydal přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona na jeho žádost podle dosavadní právní úpravy.

4. Doklady o pojištění odpovědnosti vydané podle dosavadní právní úpravy pozbývají platnosti dnem 31. prosince 2008.

tady už jsem citoval,

a tady další:

§ 17

Kontrola pojištění odpovědnosti

§17 (1) Při provozu vozidla na pozemní komunikaci je jeho řidič povinen mít u sebe zelenou kartu nebo doklad o hraničním pojištění a na požádání jej předložit příslušníku Policie České republiky. To neplatí pro řidiče vozidla s výjimkou z pojištění odpovědnosti a řidiče cizozemského vozidla, jehož pojištění odpovědnosti je zaručeno kanceláří pojistitelů cizího státu.

z čehož si myslím plyne, že je jedno, má-li člověk originál nebo duplikát, pořád je to zelená karta,

(takto v zákoně definována: "zelenou kartou mezinárodní osvědčení prokazující skutečnost, že k vozidlu byla uzavřena smlouva o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla uvedeného v tomto osvědčení"),

ovšem poslední dobou nám už chodí jen jedna na auto

mimochodem zákon stanovuje pokutu za nepředložení zelené karty - 1500Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vtip je v tom, že doklad o pojištění vypadl z ustanovení čím dokládat pojištění při silniční kontrole. od 1.7.2008 se i v tuzemsku dokládá platné pojištění POUZE zelenou kartou, navíc podepsanou. Doklad sice člověk může mít platný, ale policisté ho vyžadovat nebudou-dokonce jej jako doklad budou ignorovat..už jsem slyšel, že se tak leckde děje.

Zaráží mně, že tak závažná změna nebyla v předstihu nikde prezentována, i když proč by mně to v tomhle státě mělo překvapovat.

koukám opět schválenej nějakej paskvil,

policista by měl chtít doklad prokazující pojištění odpovědnosti způsobenou provozem vozidla, tedy chápu to tak, že podle výše uvedené novely by to do konce roku mělo být možné stávajícím dokladem (její platnost je touto novelou dána do 31.12.08) nebo zelenou kartou, od 1.1.09 pouze zelenou kartou, takto nám přišel výklad od odboru dopravy z města,

zajímavé je, že novela stanovuje termín vydání zelených karet už uzavřených pojistek do 30 dnů, takže vlastně policie nemá právo chtít zelenou kartu min. do 1.7.08, ovšem ten samej zákon nařizuje povinnost mít u sebe zelenou kartu okamžitě hned od 1.6.2008 - kvalitka práce našich soudruhů na ministerstvu, chjo,

jinými slovy, kdo nemá zelenou kartu nesmí s autem ven, tak jak píše JiříkDC, ale věřím, že když bude problém a nezaplatím pokutu na místě - bude se řešit na městě, tak to dopadne bez pokuty,

jinak nás ale policie chrání a pomáhá :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jestli jsem to já dobře pochopil, tak účinnost je od 1.6.2008, tedy už od tohoto data musíš mít zelenou kartu v autě. Tedy pokuty už teď asi. Ale to je na dohadování. A protože předpokládám, že ani poliši nebudou pořádně vědět, tak jí mám v autě a když si o ní při kontrole řeknou, tak jí ukážu a hotovo. Co se budu rozčilovat. :):)

Editováno: , autor: foromen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...