Přejít na obsah

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla


foromen

Doporučené příspěvky

Co to je "zelená karta". Pod pojmem zelená karta si běžný řidič představí v podstatě mezinárodní doklad o povinném pojištění vozidla. Ale nemůže to být taky kousek zeleného papíru nebo zelený spodek, svršek atd... lol

Rozhodně bych to nechal jít do správního řízení, kde se přeloží platný doklad. Nezapomenout uvést do zápisu - předložen platný doklad o povinném pojištění motorového vozidla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to je "zelená karta". Pod pojmem zelená karta si běžný řidič představí v podstatě mezinárodní doklad o povinném pojištění vozidla. Ale nemůže to být taky kousek zeleného papíru nebo zelený spodek, svršek atd... lol

Rozhodně bych to nechal jít do správního řízení, kde se přeloží platný doklad. Nezapomenout uvést do zápisu - předložen platný doklad o povinném pojištění motorového vozidla...

ono,by to chtělo, aby jsi si ten zákon přečetl, (jeho plné znění je též na odkazu v prvním příspěvku) zeůená karta je zákonem definovaná, včetně patřičných údajů které musí být na první a druhé straně dokladu .... stačí číst, je to na obrázku dole na posledním příspěvku předchozí stránky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

168/1999 Sb. o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla

§ 2

Vymezení pojmů

Pro účely tohoto zákona se rozumí

.

.

k) zelenou kartou mezinárodní osvědčení prokazující skutečnost, že k vozidlu byla uzavřena smlouva o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla uvedeného v tomto osvědčení,

.

.

Máš pravdu, je definovaná v zákoně. Celé jsem to opravdu nečetl, jen ten pragraf o kontrole. Ale proč se potom moje zelená karta jmenuje "Mezinárodní automobilová pojišťovací karta" a ne "Zelená karta"? Nenapadlo mě, že lidové označení použijou poslanci přímo do zákona...

Zkouším hledat vzor nebo náležitosti na té zelené kartě dané zákonem nebo vyhláškou a zatím nic nenacházím... Nemyslím, ten článek z novin. Ten jsem četl. Ale už jen pro zajímavost, když se v tom šťouráme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...