Přejít na obsah

Olej do Fabia 1.4 mpi


sejmi

Doporučené příspěvky

Prosím o radu.Koupil sem v bazaru Fabii 1.4 mpi r.v. 2002 a jelikož sem trubka a nezeptal se jakej olej tam lil předchozí majitel tak nevím jakej olej tam mam nalejt,vím jen že označení má 10W-40 a ted nevim jesli syntetický nebo polosyntetický anebo minerální olej tam můžu dolejt.Podle mého názoru ten minerální nepřichází v úvahu.Ještě by mě zajímalo pokud je v motoru syntetický a doleju polosyntetický tak co se stane? Omlovám se za nevědomost ale sem začátečník. Díky moc za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

sorry za of topic ale neviem kam inam.

mojmu dedovi zacalo na skode 105 pretlacat pri nastartovanom motore olej cez mierku oleja neviete nahodou majstri preco ?? dakujem.

a k tomu oleju do fabie 1,4 mpi ja davam furt valvoline 10W 40 je to polosyntetika a myslim ze lepsieho je na taky motor skoda. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci ja sa chcem opytat aky olej by ste odporucili na motor 1,4 50 KW od znacky Shell??? Shell Helix Ultra 5W 40- alebo Shell Helix Ultra VX 5W 30 - Shell Helix Plus VB 10W 40 dakujem

Editováno: , autor: Reso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

reso najlepsie mas taky aky bol davany do auta. olej 5W-30 je uplne zbytocny do toho liat je moc riedky a mohol by sa stracat, ak je motor ok a nepapa olej tak mozes davat 5W-40 ale je to luxus pre ten motor, v pohode mozes liat 10W-40 a ver tomu ze mozno je pre ten motor najvhodnejsi. neboj majitelia MPI-ciek ti napisu co leju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

houmr jj diki ja praveze neviem aky olej tam bol do teraz nalievany majitel to nevie a v servisnej knizke nieje nic pisane :( ja chcem proste motoru dat to najlepsie tak snad mi niekto poradi tiez som rozmyslal nad 5 W 40 (olej mi nepapa ) ale kamos dava 10W40 do 44 kw ale to je jedno... tak teraz neviem ... :)

Editováno: , autor: Reso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prepáčte, ale ja som tiež úplná lama... debatujete sa tu o MPI a o oleji, ktorý papá MPI. ja mám Fabču 6Y 1,4 16V 74kW a nemám manuál ani knižku - kupované ojazdené. Aký olej tam môžem dať?

tiež neviem akú chladiacu zmes na prehrievanie motora.

ďakujem pekne za odpoveď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

reso najlepsie mas taky aky bol davany do auta. olej 5W-30 je uplne zbytocny do toho liat je moc riedky a mohol by sa stracat, ak je motor ok a nepapa olej tak mozes davat 5W-40 ale je to luxus pre ten motor, v pohode mozes liat 10W-40 a ver tomu ze mozno je pre ten motor najvhodnejsi. neboj majitelia MPI-ciek ti napisu co leju.

Nechci se hádat, ale 5W30 nebude řidší než 5W40, jen nebude tak dobře snášet vysoké tepelné zatížení ;)

Jinak jak píšeš, do 1.4/50 a 44 je docela luxus lít 5W40, i do točivé 74 nám dali v servisu nějakej helix plus (?) 10W40 a pohoda, když chce člověk koupit trochu lepší, tak do 16V je asi optimální volba 5W40, ale jak jsem napsal v minulém příspěvku, bohatě by měla posloužit i ta 10W40, především záleží na penězích :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prepáčte, ale ja som tiež úplná lama... debatujete sa tu o MPI a o oleji, ktorý papá MPI. ja mám Fabču 6Y 1,4 16V 74kW a nemám manuál ani knižku - kupované ojazdené. Aký olej tam môžem dať?

tiež neviem akú chladiacu zmes na prehrievanie motora.

ďakujem pekne za odpoveď.

Tu si stiahni návod na obsluhu a tam máš všetko: http://new.skoda-auto.com/CZE/SERVICE/DOCU...ages/Fabia.aspx

Editováno: , autor: vikino1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja lejem 5W-40 a nemyslím si,žeby to bol luxus.Ak parkujete celý rok vonku a olej meníte raz za rok tak je to adekvátna viskozita.Radšej si trochu priplatím (nemyslím tým kupovať najdrahšie značky),ako v zime trápiť motor pri studenom štarte s 10W olejom.Tie cenové rozdiely medzi 5W a 10W zas až tak veľké niesu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
Prosím o radu.Koupil sem v bazaru Fabii 1.4 mpi r.v. 2002 a jelikož sem trubka a nezeptal se jakej olej tam lil předchozí majitel tak nevím jakej olej tam mam nalejt,vím jen že označení má 10W-40 a ted nevim jesli syntetický nebo polosyntetický anebo minerální olej tam můžu dolejt.Podle mého názoru ten minerální nepřichází v úvahu.Ještě by mě zajímalo pokud je v motoru syntetický a doleju polosyntetický tak co se stane? Omlovám se za nevědomost ale sem začátečník. Díky moc za rady.

jaky byste mi doporucily do mpi olej pokus se mi zacali ozivat hydrostely ted mam 10 w 40

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...