Přejít na obsah

Smrtelná havárie na Horácké Rally Třebíč


wrccko

Doporučené příspěvky

Určite mnoho z vás je priaznivcami rally, tohto nádherného športu,nie je to ani rok čo nás zaskočilo úmrie Luďka Kocmana na slávnej Barum rally, a včera vás zastihla smutná informácia o umrtí posádky Miroslav Levora – Pavla Třebínová,

touto cestou chcem vyjadriť úprimnú sústrasť ich rodinám a priateľom a vyzvať organizátorov aby sa zamysleli nad rýchlostnými priemermi RS, a k takejto tragédii nemuselo dojsť.

Táto udalosť by mala byť pre organizátorov poučením a nie zahrávať sa so životmi posádok, ale to nám ich spät nevráti... :feve::rip:

http://www.ewrc.cz/ewrc/show.php?id=8807

http://www.sportovninoviny.cz/motorismus/i...w.php?id=319373

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může mi někdo vysvětlit, proč je u nás kolem silnic vysázených tolik stromů?

Pokud se nejedná přímo o les, kde to chápu, tak jaký mají tyhle stromy smysl? Kromě toho, že se o ně zabíjí spousty lidí...

Ono ,je sice pravda ,ze stromy jsou z vetsinho procenta pricinou selhani lidskeho organismu pri autonehode.,,ale zase i na rovne ceste,prehledne beze stromu a sloupu a nevim kde ceho,se muze clovek zabit., tady uz to podle me zalezi je na premysleni a posuzeni schopnosti v ridicove hlave.,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samozřejmě, že stromy za to nemůžou, ale když je zle a nemusím být já ten viník, tak na cestě bez stromů můžu "zdrhnout" do kukuřice nebo oraniště a nic se mi nestane, ale při tom frcu ještě trefit mezeru ...

já osobně taky nechápu vysázené stromy u státních silnic, podobně jako hluboké příkopy s řadou mostků na pole, taky super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To přece teď řeší ÚAMK, ohodnotili silnice v ČR podle (ne)bezpečnosti - co je kolem, atd. a nic moc -stromy, mostky, nechráněné podjezdy, atd.

U rallye bych to vůbec neřešil, prostě taková byla trať a normálně se stromy dřív sázely kvůli stínu, dnes už se u nových silnic přímo nesází.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U rallye bych to vůbec neřešil, prostě taková byla trať a normálně se stromy dřív sázely kvůli stínu, dnes už se u nových silnic přímo nesází.

Ja si myslim ze stromy maji za ukol zpevnovat podklad a ne ze by byly kvuli stinu, mozna proto se porad vysazuji. Na Horacke jsem byl, ale nastesti jsem to nevidel. Nedaleko od Telce se o strom v zatacce zabili 3 mladí lidé, ne na jednou, ale postupně. Až to nekoho donutilo nechat ten strom pokacet. Od te doby je klid. Vim ze stromy nemuzou za to ze se o ne lide zabijeji, ale v zatackach a na rizikovích mistech by byt nemeli, sam jsem jednu hrusku v zatacce zkacel skodou 100, ale to uz je davno a nastesi to dobre dopadlo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si myslim ze stromy maji za ukol zpevnovat podklad a ne ze by byly kvuli stinu, mozna proto se porad vysazuji. Na Horacke jsem byl, ale nastesti jsem to nevidel. Nedaleko od Telce se o strom v zatacce zabili 3 mladí lidé, ne na jednou, ale postupně. Až to nekoho donutilo nechat ten strom pokacet. Od te doby je klid. Vim ze stromy nemuzou za to ze se o ne lide zabijeji, ale v zatackach a na rizikovích mistech by byt nemeli, sam jsem jednu hrusku v zatacce zkacel skodou 100, ale to uz je davno a nastesi to dobre dopadlo :)

Strom, resp. jeho kořeny podklad narušují a ne zpevňují. Ale jinak souhlas, na některých místech je to obzvlášť šílenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si myslim ze stromy maji za ukol zpevnovat podklad a ne ze by byly kvuli stinu,

možná dříve, ale dnes? nějak mi třeba chybí kolem bundesstrasse v Něměcku, pěkně pole, minimální nebo spíš žádnej příkop, cestáři osekají trávu od solnice, zemědělec od pole a funguje to, přes naše zarostlé příkopy mnohdy není ani vidět do zatáček a mezi polem a silnicí je takové podivně zarostlé území nikoho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samozřejmě, že stromy za to nemůžou, ale když je zle a nemusím být já ten viník, tak na cestě bez stromů můžu "zdrhnout" do kukuřice nebo oraniště a nic se mi nestane, ale při tom frcu ještě trefit mezeru ...

já osobně taky nechápu vysázené stromy u státních silnic, podobně jako hluboké příkopy s řadou mostků na pole, taky super

Stromy by měly působit jako psychický faktor proto, aby řidič nejezdil na rovných úsecích tak rychle za běžného provozu. Tady možná mohli organizátoři vybrat trochu jinou trať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

az ma zamrazilo.... ale preboha aka to musela byt sleha, ved tie ramy su predsa ultrapevne, neviem ake su predpisy ale aspon vo WRC som videl naozaj par hrozostrasnych nehod, a ram to vzdy podrzal... ak boli tito mrtvy namieste.....

takejto chybe sa niekedy neda predist, ale da sa zabranit aby sa opakovala... :kol-26::rip:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...