Přejít na obsah

Nosiče kol na 5 dveře.


Doporučené příspěvky

Takže krom potahu, jsem si před letem pořidil i nosiče na kolo. Nakonec jsem se rozhodl pro nosič od Thule na 5 dveře. Takže tady je par foteček jak to nazorně vypada. Jedna se o Thule ClipOn High a pro Fabii II modelove čislo 9106.

post-16613-1214664876_thumb.jpg post-16613-1214665147_thumb.jpg

Trosku mame problem s hornima packama. Je vidět, že jsou spiš pro rovnějši střechy a to zahnuti jim nesedi. Uvidime, až s těmi koly pojedeme. Zatim jsem jel s prazdnym nosičem z prodejny domu a OK,

post-16613-1214664921_thumb.jpg

Spodni prichyceni je v pohode. nicmene ty gumy v packach nedrzi a to lepidlo spini auto. Takze na doporuceni v miste dotyku jsme projistotu přilepili pruhlednou folii.

post-16613-1214665082_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co se tyce pouzivani, tak ten nosic ma atest v CR. tzn. je ho mozne pouzivat, protoze nezakryva RZ a svetla. Co se tyce vysky, tak nejsem si zcela jisty. Mozna by to slo niz, ale podle navodu tam ma byt uhel cca 15 stupnu od roviny svetel. Mozna by to slo trosicku niz, ale nevim jak tam jsou presne diry. Zkouseli jsme to pri skladani v prodejne, ale mam pocit, ze nizsi montazni diry, byly uz moc nizko.

Ze spotreba poleti nahoru to ocekavam, nicmene si myslim, ze nebude az takovy narust jako s koly na strese.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co se tyce pouzivani, tak ten nosic ma atest v CR. tzn. je ho mozne pouzivat, protoze nezakryva RZ a svetla. Co se tyce vysky, tak nejsem si zcela jisty. Mozna by to slo niz, ale podle navodu tam ma byt uhel cca 15 stupnu od roviny svetel. Mozna by to slo trosicku niz, ale nevim jak tam jsou presne diry. Zkouseli jsme to pri skladani v prodejne, ale mam pocit, ze nizsi montazni diry, byly uz moc nizko.

Ze spotreba poleti nahoru to ocekavam, nicmene si myslim, ze nebude az takovy narust jako s koly na strese.

No já si myslím,že to bude horší než s koly na střeše,kor když Ti to tak trčí nahoru a to co mám já,je obdoba Tvého držáku,taky to nezakrývá RZ,ale fakt to bylo v televizi v nějaký reportáži,že u nás není tento typ schválený pro provoz na pozemních komunikacích a kecal tam i nějakej policajt,že se to bude nekompromisně pokutovat,proto se ted radši vyhýbám používání. Třeba se to ale změnilo,je to rok co byla ta reportáž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

upřímně, mě se nelíbí, postrádám smysl a důvod, proč mít kola na fábii na pátých dveřích a ne na střeše, ty kola vzadu napříč, nevím nějak mi to nepasuje k tak malému autu a navíc kufr k ničemu, dost blbě se do něho leze, raději bych viděl kola na střeše a po směru jízdy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nosic je dan tak,aby nezakryval svetla a byl nad nima prostor.Muze si to dat o jednu pricku nize,ale nerucim za policisty ,kteri budou mit spatnou naladu.Jestly by jste to chtel dat nize ,tak se muzete stavit,ale tak az v tydnu od 7.-11.8.Kdyby jste nemel v tuto dobu cas tak bych to vyridil kolegum a oni by to udelali.

Tento nosic je schvalen i na pozemni komunikace CR,protoze nazakrýva SPZ a svetla.

Jinak jsem si zjistival uchyceni tech patek jak jsem slibil,bohuzel opravdu jine neexistuji.Nesmi se proste otevirat kufr ,a kdyz tak opatrne.Podle nich je na zkousku dat ty operne gumy jeste dale od sebe,ale jak jsme to zkousely moc to nepomohlo ,presto to muzete zkusit.Jeste co se divam ,tak se asi jeste shrnuly ty guny na spojleru strechy ,tak kdyby jste si je pak dal jeste vise.

A kdyz bych si spocital ,aby to sedelo na strese,tak tento typ vysel o polovinu levneji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, prodejce z OV :)

S tim snizenim se na to kouknu. Myslim, ze bych taky bez problemu zvladnul, takze urcite nebude duvod se stavovat.

Jinak jsem si zjistival uchyceni tech patek jak jsem slibil,bohuzel opravdu jine neexistuji.Nesmi se proste otevirat kufr ,a kdyz tak opatrne.Podle nich je na zkousku dat ty operne gumy jeste dale od sebe,ale jak jsme to zkousely moc to nepomohlo ,presto to muzete zkusit.Jeste co se divam ,tak se asi jeste shrnuly ty guny na spojleru strechy ,tak kdyby jste si je pak dal jeste vise.

Co se tyce uchyceni, tak to neni nakonec az tak strasne. Holt nesmi se dvere pak uz moc otvirat. Ale jde to. Ty horni gumy se nesjely, posunul jsem je na hranu schvalne, jelikoz mely tendenci prohybat spojler pri dotahovani. V te pozici na hrane to je celkove lepsi.

Jinak diky. Jo a to sklo nakonec nebylo skrabnute ale jen trocha barvy z toho nosice. Takze po umyti vse OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

upřímně, mě se nelíbí, postrádám smysl a důvod, proč mít kola na fábii na pátých dveřích a ne na střeše, ty kola vzadu napříč, nevím nějak mi to nepasuje k tak malému autu a navíc kufr k ničemu, dost blbě se do něho leze, raději bych viděl kola na střeše a po směru jízdy

Já šel do toho hlavně kvůli ceně,nemám hagusy a ani přípravu pro střešní nosič a ten typ co se opírá o střechu (dávalo se to na favority) bych tam teda nikdy nedal,takže u mě zvítězilo tohle,jinak si myslím že kola patří klasika na střechu :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na felicii jsem mel hagusy a pricniky jsem sdilel s otcem. Tady bohuzel pripravu nemam (snad ani na kratkou neni) a hagusy neexistuji.

Radsi bych na kouli, jenze tu nevlastnim a aktualne mi je i do ni zbytecna nevyuzita investice.

Predstava tahani kol tak vysoko me taky nelakala. Rakev jsem zatim pouzit nepotreboval, a lyze se mi kdyz jedu jen s pritelkyni nebo ve trech vejdou na zadni sedadla. => Proto vyhrala tato varianta.

Jinak mit nizsi auto, tak taky bych je daval na strechu. Mam to spis na delsi jednoraze prevozy, takze to ze nubudu muset do kufru mi az tak nevadi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...