Přejít na obsah

TDI 81kW chyba při startování


janjoy

Doporučené příspěvky

čím dál častěji se stává, že auto jde nastartovat až na několikátý pokus. Lépe řečeno motor chytne a hned chcípne. Svítí při tom kontrolka imobilizéru (autíčko s klíčkem).

Je to MR2000 přeface, nevíte někdo, čím by to mohlo být? Také nejde zprovoznit dálka k centrálu. Myslítě že to nějak souvisí s tímto problémem?

Někde jsem ti četl, že stačí vyměnit nějaké propojení mezi spínačkou a budíky - je to opravdu tak? Už jste se s tím někdo stkal a vyřešil problém?

Díky za jakoukoliv užitečnou radu

Ještě jeden dotaz - pokud chci použít jako nové klíče vystřelováky s 3g do tohoto modelu, bude ke zprovoznění auta stačit výměna budíků a klíčů, nebo se to musí předělat komplet?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co nevis. blbne ti proste ve spinacce civka imma,myslim ze to jde opravit proletovanim, nebo vymenou. Pokud menis na 3G imma tak budiky a klice s prazdnymi chipy. To dole je nastaveni zakladnich funkci davka,otacky, EGR atd.

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok, díky a je možná výměna spínačky za tu z Fábie? Jaký je va Fabii immo? (zbyla mi doma totiž sada zámků s klíčema). Ta cívka je součástí spínačky jenom té části co se mění se zámkama nebo v tom zbytku kam jsou přivedený kabely?

Octavie je rok99 MR2000, dálkové ovládání v nesklopném klíčku

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes jsem koupil propojovací kabel mezi budíky a spínačkou, tak to zkusím vyměnit a uvidím jestli to bude dělat pořád. Spínačka se musí vyměnit to okolo takže výměna zámku nepomůže. Cenu jsem ještě nezjišťoval, zkusím jestli to bude jen tím drátem. Dělá to jen když je auto rozpálené na sluníčku :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro toho, kdo měl stějný problém jako já

...konkrétně se jedanlo o výměnu tohoto drátku. Cena za díl v orig. sevisu 156,-

Byl i skladem, výměna proběhla doma na dvoře. Zabralo mi to zhruba hodinku času (nejdýl trvalo vydloubnutí pinů z konektrou a najití vhodného šroubováku k sundání krytu sloupku volantu bez demontáže volantu) ;)

post-2192-1215178106_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
ahoj,mam stejny problem a dela mi to tak 3x denne,docela mi to stve.zkusil jsem se ptat po tom dratu ale bez uspechu ,nemam radsi nechat vymenit celou spinacku?

drát se k dostání všude ve Škoda servisu. U Auto Kápl, Malé Nepodřice Písek ho mají skladem. Dokonce mi potvrdil že běžně odchází.

Celou spínačku bych měnil až pak co s drátem neuspěješ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nechci vám do té výměny kecat, ale asi bych nejdřív zkusil proletovat piny, drát sám o sobě odejde málokdy, zvlášť pokud není extra namáhán na ohyb (volant asi nenastavujete tak často).

zkoumal jsem starý drát a piny byly v naprostém pořádku, takže závada asi byla v nějakém mechanickém ohybu. Ty drátky jsou hodně slabý a vedou okolo ostrých lomů, takže se myslim že při normálním pohybu dílů při provozu auta se může drátek přelámat. Konkrétně mě to nebralo immo jen když byla teplota v autě před cca 40°C. Ve stínu chytala normálně.

Přeměřit odpor drátu jsem nezkoušel a asi ani nebudu. Nechtělo se mi rozmotávat svazek, tak jsem ho tam nechal lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...