Přejít na obsah

Návod kterak z motoru 47kW udělat 51kW...


martt

Doporučené příspěvky

Zdravim !

Byl jsem take na cipovani s panem Jandou a ten rikal, ze krom sani je u nove Fabky vacka trosku pootocena tusim, ze rikal, o 6 stupnu. Byl u toho i tangerin.

Pry ta vacka je stejna, ale nejak pootocena.

Nejlepsi by bylo porovnani nejlepe F1 po chipu a F2 po chipu v provozu zda to stoji vubec za tu namahu. Osobne jsem zkousel svoji Fabku s chipem proti Fabce bez chipu a byl tam trochu rozdil. V praxi jsme to zkouseli z krizovatky z mista na dalsi semafory a byl jsem o trosku lepsi, ale nebylo to nejak dramaticky. Nicmene pri vlastni jizde jsem ten rozdil citil hodne. Moje auto drive tahlo a pozdeji uvadalo v pruznosti bych rekl, ze bych byl urcite lepsi. O klidnejsim behu na volnobech nemluve.

mno prave, ze me zaruka konci v listopadu, takze pak uz stim muzu "delat psi kusy". Myslim, ze orig ti to sani asi nepredelaj. ale zeptej se v servise a dej vedet.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

celou dobu se vám tady snažím vysvětlit, že motor 47 a 51kW jsou stejné a je úplně jedno jaký má sání, pokud tyto dva motory změříte na brzdě před čipem, tak se dostanete na stejné údaje jak pro 47kW tak pro 51kW, to samé po čipu,

vždyť na těch grafech u origo 47kW je naměřenej výkon 55kW, takže dohady jestli 47 nebo 51 jsou v podstatě k ničemu,

mimochodem sání se změnilo, protože odpadnul kryt motoru, rozhodně ne kvůli zdvihnutí výkonu o 4kW

to že jsou grafy staršího data přeci neznamená, že ztratily vypovídající hodnotu,

já už svoje peníze do brzdy investoval, tak vím jak měření probíhá a naměřené hodnoty jsou jasné, chipem se výkon ani krouťák ve svých hodnotách nemění (změnu v řádu 1kW a 2Nm považuju za nic), co se ale mění je průběh kroutícího momentu,

mimochodem u pana Jandy jsem byl už vícekrát a měření z brzdy má mimo jiných také ode mě, jste se měli podívat na grafy změřených 51kW-ových motorů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

celou dobu se vám tady snažím vysvětlit, že motor 47 a 51kW jsou stejné

pak teda vubec nechapu, proc to skodovka uvadi. Pokud jsou to stejny motory, tak je totalni blbost a vyhozeny penize delat reklamu, tisknout ruzny materialy ap. to je vazne divny.

Mozna se pletu, ale me spis prijde uveritelnejsi, ze ten motor proste seskladali, namerili nejakej vykon a tkaovej ho poslali do sveta, po nejaky dobe ho lip odladili, upravili vzduch zmerili a poslali do sveta.

A nebo (podobne jako se to dela treba u skutru) ten motor psote mel 51Kw( nebo tak nejak) uz od zacatku, ale marketingovej tah byl, na nej udelat restrikce, tedy kapku ho ponizita po urcite dobe jen restrikce odstranit . To uz mi ale prijde moc silene. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja bych za to teda 5 tis nedal, jako ten chip meni prubeh kroutaku, ale tohle mi uz prijde jako delani kulicky z prdu za kazdou cenu fuck

mno ja bych za to 5 taky nedal. At tak nebo tak, cimbu je nezpochybnitelnej, at si argumentuje kdokoli cimkoli. Je jasny, ze u HTP ta zmena nebude tak velka jako u nejakyho dvou litru, ale neco tam je a je to poznat. Jemi jedno kolik by me to ukazalo na brzde. Proste mi to lip jede a spotreba sla malinkato dolu a to me staci. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vysvětloval nám to asi takhle , čím chladnější vzduch přivedu do motoru , tím víc si autíčko bude chrochtat . A zrovna u té naší 47kw , to saje vyloženě horkej vzduch . Někdo do toho krytu dokonce zespodu vyvrtal díry , aby to just šlo od motoru . Stál jsem vedle Martta a dokonce nám ukazoval ty dírky a ještě , že to koleno vzadu jak se to láme do klapky je příliš zalomený . Když jedu ráno do práce a je chladnějš , tak to auto líp jede , aspoň mám ten pocit ;) . Jestli je to pravda , to bohužel nevím . :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych, aby se každý alespoň trochu zamyslel.

Mluvíme nyní především o sání. Je přínosem pro kultivovaný chod motoru, že saje horký vzduch přes centrbox zlomem z toho blbince co je nad ním? Nebo je přínosem sání daleko chladnějšího vzduchu přes box bokem, daleko přímější cestou? No já teda žádnou školu přes motory nemám ale myslím, že o tom cenu nemá plkat... Boční sání JE prostě přínos pro jakýkoliv motor ať to JaKr znevažuje jak chce!

Další věcí je, proč si JaKr nepřečetl, viz. níže, jak by mělo vypadat měření výkonů motorů z pohledu objektivity. Sorry ale to že jsi zrovna ty byl jednou na brzdě je asi tak vypovídající, jako bych já měřil výkon tvého motoru pohledem... Myslíš, že je to věrohodná hodnota pro tvůj motor a pro brzdu na které jsi měření prováděl? Jen tak mimochodem, byl motor zahřátý, studený? Jaké bylo počasí, bylo teplo, zima? Jak máš vůbec motor zajetý? Mohl bych pokračovat do aleluja...

Ať se k tomu vyjádří někdo z hochů z Bolky, nejlépe KDO tomu rozumí (motorům a že jich tady pár bude...), protože do té doby se tady budem dohadovat jak na jarmarku!

Nakonec naprosto nesouhlasím s tvrzením JaKra, že:"že motor 47 a 51kW jsou stejné a je úplně jedno jaký má sání".

Nezlob se na mě, ale v tom případě může Bolka prodávat motor 1.2 bez udávaného výkonu a nějaké blbé sání ji nebude vůbec tlačit! A pak bude asi mít lešenářskou trubku pod autem...

A ještě mě pánové vadí, že se tady nečte celé vláko, protože se pak dohadujeme o věcech, ktré už byly probírány dříve... Raději nebudu jmenovat...

Editováno: , autor: martt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Thomax, když jsme byli na chipu, tak pan Janda říkal, že HTP 51kw májí oproti našim starejm 47kw pootočenou vačku o 6 stupňů dopředu. Vačka je na kuželu a kdo chce a je zručnej, může si ji takhle nastavit taky. To je hlavní důvod, proč má 51kw o trochu větší výkon. Někde jsem jednou četl, že ten motor má snad i jiný sací ventily, respektive jinej tvar. Nevím co je natom pravdy.

To saní přes airbox je už podle mě jen rozumnej úsudek z MB. Když to vezmu zpětně, co se začali Fábky vyrábět, kolik bylo pokusů s tímto krytem a sáním, než došli do této finální podoby. Prvně kryty nebyly, ale byla velká hlučnost, pak je začali montovat vč. airboxu, ale asi to bylo moc ekonomicky výhodný, tak prostě ten vzduchovej filtr naravali do krytu a teď, odhlučnili motory jiným způsobem, kryty tudíž padly a oni mohli dát zpět jen airboxy bez krytu, protože chladnější vzduch motoru samozřejmě víc prospívá. Díky té vačce a studenýmu vzduchu se tudíž může zdát, že FII s 51kw jede malinko líp a druhá věc je samozřejmě marketingovej tah, aby si líp prodávaly, když mají ten "vyšší" výkon ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přínos samotnýho sání nebude žádný pokud neupravíte i tu vačku, možná to bude ještě k horšímu. S tím vzduchem má samozřejmě p. Janda pravdu, ale všechny MPI ohřívaj vzduch na cca 35°C. Takže o sání mnohem teplejšího vzduchu má cenu mluvit při pojížďkách po městě od semaforu k semaforu. Ten vzduch se ohřívá jen kvůli emisím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak na okraj by mě zajímalo, kolik tady kdo nastrkal peněz do věcí jako ofuky, polepy, spojlery atd. a při tom na to naše autíčka vlastně nejezdí... To, že někomu připadá dát 5 litrů (odhad v autor. servisu, dodoma cca 2tis.) na slušej chod motoru moc a přitom narval desítky tisíc na věci kolem mi připadá zvláštní... Neřešil jsem, zda věci na to někdo pořídí tam či onde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přínos samotnýho sání nebude žádný pokud neupravíte i tu vačku, možná to bude ještě k horšímu. S tím vzduchem má samozřejmě p. Janda pravdu, ale všechny MPI ohřívaj vzduch na cca 35°C. Takže o sání mnohem teplejšího vzduchu má cenu mluvit při pojížďkách po městě od semaforu k semaforu. Ten vzduch se ohřívá jen kvůli emisím.

Nesouhlasím. Především se bavíme o HTP, nevím jak u MPI, zřejmě jsi nikdy nesahal na centrkryt HTP třebas po 100km i jen na okreskách. Na krytu zevnitř téměř neudržíš ruku, takže se bavme tak o 60 a možná více stupních... A ten vzduch se ohřívá ne jen kvůli emisím ale především kvůly horkému motoru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

martt: jak je tedy možné že motory 47kW změřené na brzdě (mimochodem, když se zadíváš jen trochu na protokoly - než začneš psát - tak zjistíš přesně podmínky měření včetně tlaku vzduchu a korekce právě kvůli tlaku vzduchu a teplotě) mají ve standartu okolo 55kW???? motory 51kW taky tak,

pokud si myslíte, že změnou sání tohoto typu navýšíte výkon motoru, tak je to trochu o ničem, podívejte se na hodnotu maximálního výkonu - při jakých otáčkách je?

změnou sání daleko více ovlivňujete průběch kroutícího momentu,

Martte, já byl na několika měřeních na brzdě a moc dobře znám podmínky za jakých se měří, ty jsi tam nikdy nebyl, tak proč výsledky brzdy hned hodnotíš svým způsobem?

jinak podle toho, co tu je psáno, auta jezdí v zimním období o dost lépe, nejlépe při -20 ;) a teď ve 30 stupňových vedrech to ale musí stát za dvě věci, chjo :help:

kdo máte vag, tak si schválně koukněte na teplotu nasávaného vzduchu :)

p.s. tak trochu nechápeš co jsem psal, neznevažuji tvoji úpravu sání, jen říkám, že to není předělání motoru 47kW na 51kW, o.k.?

Sorry ale to že jsi zrovna ty byl jednou na brzdě je asi tak vypovídající, jako bych já měřil výkon tvého motoru pohledem... Myslíš, že je to věrohodná hodnota pro tvůj motor a pro brzdu na které jsi měření prováděl? Jen tak mimochodem, byl motor zahřátý,

tahle svoje slova jsi asi nemyslel vážně, měření výkonu na brzdě není vypovídající? :doh , tak tedy všichni, kteří se zabývají elektronikou motoru a chipy, ti všichni kteří ladí motory na brzdě vlastně měří nevypovídající výsledky, chjo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci priznam se, ze tomu nerozumim, ale nejspis mezi tema motorama bude i jinej rozdil nez ten air box, vim ze Janda rikal neco jinyho, ale kdo jste u Jandy byli, videli jste muj motor bez krytu s air boxem vedle, a motor Janjoye s krytem a sanim primo v nem.... a oba motory maji kolik? 40kW....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz sundate kryt u 1.2 47kw a podivate se na drahu vzduchu tak je to samej oblouk a jeste je derovane takze si prisava teplej vzduch od motoru. Zaklad tuningu rika, vzduch co nejprimejsi cestou a odstinenej od tepla motoru. Vazne pochybuju ze Skoda pro par kw bude delat jinej soft nebo konstrukni upravu, kdyz ji vyjde levneji takto vykon snizit a verim tomu co rek Cimbu protoze tech jeho cca. 5kw je opravdu poznat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz sundate kryt u 1.2 47kw a podivate se na drahu vzduchu tak je to samej oblouk a jeste je derovane takze si prisava teplej vzduch od motoru. Zaklad tuningu rika, vzduch co nejprimejsi cestou a odstinenej od tepla motoru. Vazne pochybuju ze Skoda pro par kw bude delat jinej soft nebo konstrukni upravu, kdyz ji vyjde levneji takto vykon snizit a verim tomu co rek Cimbu protoze tech jeho cca. 5kw je opravdu poznat.

Souhlas. Proto jsem s tímto tématem začal. Musím ale uznat, že oponenti, např JaKr, mají asi také v ledsčem pravdu.

Jsem na vážkách co s tou vačkou. Popravdě jsem něco na netu zahlédl ale p.Janda se mnou o vačce nemluvil. Jak jsem již psal, mluvil jen o sání. Ještě jsem si vzpoměl. Říkal, že když čipoval (cca před 14dny) tak tam byl chlapík, kterej tu úpravu sání měl udělanou. Nevzpomínáte si někdo, kdo byl s náma čipovat v Brně, odkud byl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...