Přejít na obsah

Jaký olej


Host aka

Doporučené příspěvky

abych v tom mel jasno, kdyz budu menit po 15t km, tak je zbytecny tam davat long life

takze pri vymene tam dat normalni a prepnout si interval, vadi to necemu, ze bych tam dal jiny, kdyz zbyde trocha stareho, jiny typ?

nebo jen ten long life menit driv, nenechat ho tam 30t, i kdyz u me je driv 2 roky nez km.

když to předěláš na pevnou výměnu oleje nemá cenu tam dávat Long life olej (pokud ho teda nemáš za hodně levno)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je nejlepsi cena, co muze byt :)

ja koupil auto se 125t km, od znamyho, olej meneny poctive, ale po 30t km / 2roky :(

uvazoval jsem o vymene 1x za rok, vzdycky v lete, v teple, long life ma vyhodu, ze zas nemusim tolik hlidat, abych neprejel 15t km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Když už tady tak bádáte čím krmíme motory, aby se lépe mazaly, použil někdo už oleje od firmy LIQUI-MOLY? Díval jsem se, že jsou prodávané i na stránkách Mr. Cimbu - motorový olej diesel synthoil 5W–40. Mám možnost koupit tento olej za pěkný peníz, bo jinak tam nacpu o5 Castrol Edge Turbo Diesel 5w-40. Měníte i značku oleje? Nebo se držíte jen jedné firmy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ja jsem hned po koupi auta alh motor predelal na vymenu po 15000. melo najeto 65000km. davam tam Fuks titan 5w40. Snad je tato znacka v pohode, protoze olej mam zadarmo. lol

Fuks Titan, to je co presne?? Specifikace je pomerne protrela, ale znacka?

Na trhu jsou same nove a nove znacky oleju, otazkou zustava, jaka je kvalita...

Mel bych kratky dotaz: Pokud olej preleju cca 1-2mm na srafovanou rysku, stane se motoru neco vazneho?

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mně už asi 3x přelii o 5mm, zajímalo by mně, zda se třeba i při větším přelití může dostat nějaký olej do sání přes EGR, nebo to jde jen turbem. Nějak mi mastil intercooler, ale přestal jsem si ho všímat a on si nevšímá mně :) .

Editováno: , autor: Viktor X
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostal jsem olej 5W30 shell, ale co jsem zjistil tak je do kamionů mercedes, udělá to něco když ho dám do octávky 1.9 - 81kw ... :help:

Odpovím si sám, asi neudělá, protože jsem zjistli před chvilkou že už ho tam leju dva roky posobě s doměním že je to olej co tam patří lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, zda-li musí být při výměně oleje auto nutně v rovině ? Ptám se, protože bych rád dal auto na nájezdy, abych měl lepší přístup, ale zas nevím jestli při náklonu vyteče všechen olej. Díky za odpověď.

Jarda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte někdo náhodou rozdíl mezi těmito třemi oleji ?

  • Castrol Magnatec A3 Professional 10W-40 (tento mám napsaný na štítku ze servisu)
  • Castrol Magnatec A3/B3 10W-40 (nejběžněji prodávaný)
  • Castrol GTX Magnatec 10W-40

Chtěl bych to do 1.8T (najeto 180tkm).

Díky. Jarda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj lidi mám Octavku 1,9 TDI 81KW budu měnit olej v motoru a chtěl bych se Vás zeptat co všechno k tomu budu potřebovat a hlavně jakej olej a kolik litrů bych si ho měl koupit.

Mam tu samou motorizaci a tedko jsem tam soupnul Castrol EDGE TURBO DIESEL 5W-40, 5l za 990Kc. Filtr Mann za 200Kc. Zatim v poho. Najdes v hypermarketu i za 2000?!?!?!. Fakt...cus

Editováno: , autor: Decimus_75
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...