Přejít na obsah

Jaký olej


Host aka

Doporučené příspěvky

Ja pouzival 4roky Mogul 10w40 Extreme, do 1,6 MPI a spokojenost. Ale Mogul posledni dobou extreme podrazil, takze uz pro me ted neni zajimavy :p Udajne jsem nekde cetl, ze Mogul je vyrabeny z reciklovaneho oleje atd. Takze to me uz plne odradilo ho pouzivat nadale.

Kdyz vezmu v potaz to, ze kvalitnejsi olej zn. Total Quartz 9000 5w40 me vyjde 1 litr na 128kc. Tak myslim, ze neni co resit :)

Ps. To tady vazne nikdo nema zkusenost s tim olejem EUROL ? Jak to tak sleduju, tak to asi bude nejaky NO-NAME vyrobce :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja pouzival 4roky Mogul 10w40 Extreme, do 1,6 MPI a spokojenost. Ale Mogul posledni dobou extreme podrazil, takze uz pro me ted neni zajimavy :p Udajne jsem nekde cetl, ze Mogul je vyrabeny z reciklovaneho oleje atd. Takze to me uz plne odradilo ho pouzivat nadale.

Kdyz vezmu v potaz to, ze kvalitnejsi olej zn. Total Quartz 9000 5w40 me vyjde 1 litr na 128kc. Tak myslim, ze neni co resit :)

Ps. To tady vazne nikdo nema zkusenost s tim olejem EUROL ? Jak to tak sleduju, tak to asi bude nejaky NO-NAME vyrobce :huh:

Ano, už v dobách "hlubokého míru" bylo známo, že Mogul je z recyklátu, a už v té době byl spíše dopuručován Madit-což tehdy byla prvovýroba-nikoly recyklát. Jak je to dnes jsem se nezajímal. Pátrej.

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To samé se říká o castrolu ;) o mogulu se tu už napsalo mnoho je to ten největší hnus co se vyrábi a jedinej čupr olej je castrol,takže kdo chce věřit toho nikdo nepřesvětčí a já budu na mogul jezdit dál jak do teď(90tis).

Jenom by asi bylo dobré když už se něco takového vypouští mezi lidi mit teda odborníka koupit litr oleje a dát ho přezkoumat,nebo mit někoho kdo je u fa.která ten olej vyrábí a pak zhanit.

Tímto nenapadám poslední diskutujici,ale když si dáte práci a celejch těch 36 str. pročtete tak se to točí furt dokola. :)

Editováno: , autor: Vlasta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mogul používám od doby, co mám auto a jsem spokojený. Pokud tady někdo píše, že olej používal 4 roky a už nebude, protože.... tak se mi to zdá divné, jelikož za 4 roky užívání zřejmě neměl problém, tak proč měnit značku :)

Já měnit už nebudu, Mogul Extreme je dle mého názoru taky dobrý vzhledem k poměru cena/kvalita...

P.S.: možná by to chtělo na první stranu hodit seznam motorizací a k tomu olej, který by se hodil. a typy uživatelů. to téma je už hodně nepřehledné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechtel jsem zde vyvolat nejake rozpory ;) S olejem jsem byl spokojeny, a pouzival jsem ho hlavne asi kvuli tak zvanemu patriotizmu :) Jenze me tak trosku odradilo par veci, a to je veci cena a pak moznost ze se jedna o recyklat. Takze moje volba byla tim zjednodusena a presel jsem na znackovy olej za lepsi penize.

Rozhodne nechci tady tvrdit, ze olej Mogul je smejd. Sam sem ho rad pouzival, a kdyz jsem znamim menival oleje v autech, tak jsem taky vecinou sahal redeji po nasem Mogulu, nez po jinych znackach. Ale pripustme si, ze cena oleje ma velkou vahu v rozodovani, a pokud za ty nebo jeste mensi penize sezenu lepsi olej, tak hold patriotizmus musi stranou, i kdyz jsem s olejem mel dobre zkusenosti. Tolik na vysvetleni...

Jinak diky za nalezeni toho Eurol oleje, takze zatim ho tam necham do jara a pak pujde ven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kde máš zaručeno,že EUROL není z recyklovanejch,já bych řek,že vyrobce ručí za kvalitu oleje normama,ktery musí určitá spec.oleje splňovat,my tady vytahujem castrol do nebe na západ od našich hranic je to olej branej jako u nás mogul/paramo.A že každemu vyrobci sem tam neukápne pár tisic litru recyklu do kádě :) si iluze nedělám.Je to spotřebák kterej musi vydržet 15tis a hotovo pak už je to černá srajda na kterou tady jezdí hafo aut,protože se šetří sem tam se něco dolije a on těch 20tis nebo 2roky vydrží.Pak se auto prodá a novej majitel se z toho posere.Sám mám podezdření na orig.servis,že ho upustí a dolejou třeba litr a naučtujou tři.Protože po 15tis od novoty jsem měl olej čistounkej a po dalších 10tis po udajné vyměně za Shell ultra 5W40 černej jak bota a motor v blbejch 25tis zhlučněl.Takže měnim po 10tis mogul a vnitřně jsem spokojenej. :)

Editováno: , autor: Vlasta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlasta: Spatne jsis precetl me prispevky :p Ja se ptal na iformace o oleji EUROL protoze ho mam ted v aute, ktere jsem nedavno koupil. A chtel jsem jen vedet, jestli to neni uplny smejd atd. Kdyby to byl nejaky no name, tak ho hned vymenim za olej Total Quartz 9000 5w40, o kterem jsem vlastne psal, jako nahradu za onen Mogul Extreme ;)

S tim tvojim podezrenim na vymeny oleje ve znackovych servisech, budes mit bohuzel pravdu. Muj kamarad z ucnaku skoncil v jednom nejmenovanem servise. A kdyz mi jednou rikal zazitky u pivka, tak sem jen kroutil hlavou nad tim, jak nekteri mechanici ojebavaji zakazniky na ruznych naplnich, ktere pak konci v jejich vozech :angry:

To ze se nalepujou stitky vymeny oleje, lepsich znacek a vlastnoti uz ani nemluve...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pánové,

chystám se na výměnu oleje. A rozhodl jsem se měnit olej sám, ale dvě předchozí výměny nebyli prováděny v autorizovaném servisu Škoda. Byli měněny u automechanika a nevím co tam lil za olej. Mám na mysli jestli syntetiku nebo polosyntetiku. Je to na závadu když se mísí tyto dva oleje? Nebo může dojít k poškození motoru?

Editováno: , autor: Pavel Píša
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavel Píša : Ahoj, mam pocit ze to tady nebo nekde jinde uz bylo psane. Ale v tolika strankach by se cert vyznal :help:

O motor se bat nemusis, to jestli tam das 5w40 nebo 10w40 tak se nic nestane.Jen byse to nemelo menit nejak casto, a kdyz uz se rozhodnes pro 5w40 tak uz pak zustat u ni. Dulezite je dodrzet predepsane pozadavky(norma) oleje od vyrobce. Napr. VW 500.00, 502.00 , 505.00 atd.. Zalezi do jakeho auto to chces nalit ?

Idealni napsat o jake auto a motor se jedna, a potom jaky olej tam chces nalit ;) Pak ti asi vic lidi odpovi..

Pokut to chces dat do te tvoji 1,2 HTP. Tak bych si precetl clanek ohldene 1,2 HTP na teto strance a urcite ti to dost pomuze : http://www.cimbu.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě se tady v těch odpovědích nemůžu pořádně vyznat. Ale přesto dík. Ano chci to dát do své 1.2-ky. Šlo mi jen o to jestli nevadí ten přestup mezi oleji, od teď se budu snažit zůstat na jednom. Pro výběr oleje atd., zařadím otázku do správné sekce ať tady v tom nedělám zmatek.

Editováno: , autor: HanyZ
necituj předchozí příspěvky, téma je pak nepřehledné
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavel Píša

tak do tvojho motora potrebujes dat olej s normou VW 502 00 – ľahkobežné oleje pre benzínové motory a kludne tam daj 5W40 a vyrobcu si vyber podla toho co ti vyhovuje napr znacka cena... tu mas jeden tip s ktorym urcite nic nepokazis...

post-23679-0-48146800-1294069903_thumb.g

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Castrol EDGE Sport 10W-60 je syntetický olej určený pro použití ve sportovních výkonných motorech. Tento produkt byl testován v soutěžních motorech tak, aby poskytoval ochranu při provozu za vysokých teplot. Zajišťuje nízkou spotřebu a ochranu i za extrémního zatížení.

proste olej pro me uz jara ho tam mam a jede to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdárek přátelé, tak jsem si také pořídil octavii 1,9 TDI 81 kW, r.v. 99 a chtěl bych zjistit jak je tento motor kodován. Je to typ motoru AHF a pokud jsem tomu dobře porozuměl mělo by to být QG0, je tomu tak ? Rád bych totiž vyměnil olej , tak abych věděl co tam mohu a co nesmím nalit, děkuji za Vaše reakce :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pnf

kodovanie zistis zo stitku v servisnej knizke a ked ju nemas tak stitok je aj v kufri pri rezerve... olej mozes dat akykolvek s normou VW 505 00 – celoročný motorový olej pre preplňované i nepreplňované naftové motory. men ho potom kazdych 15 000km a mas pokoj... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rsrsrs,

díky za odpověď. Bohužel servisní knížku nemám a na štítku v kufru bohužel QG0, QG1 ani QG2 nemám, je tam jen psán typ motoru AHF a další značky vybavení a informaci o tom co tam lil předchozí majitel také ne :kol-72:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...