Přejít na obsah

Jaký olej


Host aka

Doporučené příspěvky

Tak zas tak dramaticky bych to neviděl. Taky jsem se teď díval, a:

Shell Helix Ultra Extra 5W-30 4l za 790,- a 5l 945,- Kč

http://www.oleje-cz....hell-5w-30.html

A specifikace VW 507.00, čili pro dízly OK. Všechny dízly.

Ale jak říkám, každému vyhovuje něco jiné, každý má jiné možnosti.

Důležité jsou intervaly a hladina!

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je jasné.

Mně šlo spíš o to, že třeba já mám QG1 a stejně leju 505.00, bo stejně měním při 12-13 tkm.

No a pak zde probíraný Shell Helix Ultra Extra je 507.00 a jde ho nalít od QG0 po QG2. Ale jsme zase u výměnných intervalů, které se nijak pro jednotlivé kódování nemění.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějak nechápu Tvůj dotaz uvážím-li, žes pár příspěvků dozadu zde přečetl.

Důležité je aby dle kódování splňoval VW normu. Pak vybírat alespoň trochu známé značky. Jinak žádná věda v tom není.

A pokud jsi to ještě neudělal, tak si teď několik příspěvků zpátky přečti a získáš celkem přehled "co se leje".

Raději zkrať interval na 12-13 tkm. Uděláš jen dobře.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, chtěl bych se zeptat teďka budu poprvé měnit olej (1.9TDi 66kw) a předtím tam byl Vat-oil od elitu když dělali rozvody polosyntetika 10W40, táta a jeho brácha a ještě jeho táta :-D kupujou do naftáků už nějaký ten rok stáčenej olej ze sudu značka BP 10W40 a prej jsou spokojený, koukal jsem že se tu o BP nikdo moc nezminoval, dali mi Visco 3000 Diesel 10W-40 přímo pro naftáky http://www.bp.com/se...ntentId=7007886 , myslíte že jsou Ok ? VW norma tam je, má s nima někdo nějaký zkušenosti ? Popř. abych příště dal něco jiného jinak cena za 5 litrů 530kč

Editováno: , autor: Mnau
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdeny88

Môžeš použiť kľudne aj oleje s viskozitou 5W40 ak spĺňajú normu VW 502.00ak jazdíš vyslovene športovo tak ber ten mogul je na to určený...

Mnau

BP Visco 3000 10W40 je olej vhodný do tvojho motora nevidím žiadny problém ho použiť a podľa môjho skromného názoru by moja voľba padla určite na BP Visco radšej ako na Vat od Elite :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, časem až budu mít víc času na pročtení tady toho olejového vlákna motoru dopřeju nějakou lepší kvalitku, každopádně se mi bude líp spát že jsem tam nenalil nějakou totální sra*ku :kol-31::t

Editováno: , autor: Mnau
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je dobře, dám jsem obchod kde jsem to bral dneska taky at z toho mají hradečáci něco ;-) http://www.oleje-filtry.cz/ stránky nejsou moc bohatý, ale je tam mapka, kdo neví kolik se mu tam toho vejde, nevadí. Mají tam tučný katalog a určitě vám řeknou ;-) Já bral 5 litrů za 530kč. Olejům zdar ( aspoň do dalšího intervalu :-D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

Doporučíte mi někdo olej pro octavii 2001 1,8T AUM s kódováním QG1 najeto cca 160tis... Řekl bych, že se začínají ozývat hydroštely a taky lehce žere olej :( Když sem jí koupil, tak sem nikde nezjistil co tam je za olej, tak sem dal Castrol Edge 5w30 udělal sem dobře?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...