Přejít na obsah

Jaký olej


Host aka

Doporučené příspěvky

nemám PD

mám 1.9 TDI 66 kw

a nejhorší je že newím kdy tam byl naposled olej měněný a ani co tam bylo nalito proto to raděj vyměním. Auto mám z Německa a žádní info k němu nebylo a papírek kde by to melo být napsané tak ten tam sice je ale písmo je už nečitelné. Tak doufám že tam bývalý majitel lil 5W-40. Výrobce doporučuje právě Shell Helix Ultra ale když jsem se díval tak jsem narazil právě na ten Helix Ultra Diesel tak newím včem je lepší/horší než jen ten Helix Ultra 5W-40

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemám PD

mám 1.9 TDI 66 kw

a nejhorší je že newím kdy tam byl naposled olej měněný a ani co tam bylo nalito proto to raděj vyměním. Auto mám z Německa a žádní info k němu nebylo a papírek kde by to melo být napsané tak ten tam sice je ale písmo je už nečitelné. Tak doufám že tam bývalý majitel lil 5W-40. Výrobce doporučuje právě Shell Helix Ultra ale když jsem se díval tak jsem narazil právě na ten Helix Ultra Diesel tak newím včem je lepší/horší než jen ten Helix Ultra 5W-40

Helix Ultra Diesel-je urceny len pre DIESEL.

Helix Utra-je aj pre DIESEL aj pre BENZIN.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Chlapi, chystám se na výměnu oleje. Mám 66kw TDI, ALH, r.v. 2003. Teď tam mám OMV Bixxol Premium. Zjistil jsem, že se prodává i OMV Bixxol Premium Diesel. Je v tom velký rozdíl? Měl bych tam dát spíš ten Diesel? Oba jsou určeny pro diesely dle popisu.

http://www.oleje.cz/...rod.php?id=1467

http://www.oleje.cz/...rod.php?id=1549

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MachiSSS

Dôležité je aby tvoj olej spĺňal normu VW505.00 a tie ju oba oleje spĺňajú a ešte aj cena je rovnaká čiže ktorýkoľvek už objednáš urobíš dobre :kol-28: Len dodrž servisný interval a nepreťahuj výmenu a nič lepšie pre svoj motor urobiť nemôžeš... :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na mnoha okolnostech. Jednak můžou být špatné gufera, těsnění atd., nebo motor je starší a trochu bere olej, taky může být špatná viskozita....správně by neměl žrát skoro nic, ale ve směrnicích škodovky je tuším krajní možnost spotřeby oleje až 0,5l/1000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte,

mam octaviu 1,9TDI 81kW (ASV) a v nej novy olej Castrol 5W40 specifikacie 505.00.

Mechanik mi povedal ze tato specifikacia nie je najlepsia pre dany motor - ze lepsia by bola 505.01. No ked som nazrel v navode na obsluhu, vydedukoval som z toho ze 505.00 je vhodny pre vsetky dieselove motory okrem PD - vid priloha. (Servisny interval QG2)

Co si o tom myslite? Aky olej pouzivate vy, ktori mate tento motor?

post-70366-0-80878100-1330196397_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rostislav82

Zmeň mechanika lebo veľa o tom asi nevie... ináč nič sa nestane ak by si použil VW 505.01 ale fakt ti ho netreba... správne si si to našiel sám potrebuješ normu pre svoj motor VW 505.00 a tvoj olej ju splňuje takže punktum finito pozdrav mechanika iné riešiť nemusíš :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rostislav81

To snáď ani nie je možné ako môže mechanik v autorizovanom servise také niečo čo i len vysloviť že do PD-čka ide VW 505.00 silné cafe...

Ale späť k tvojmu motoru ty len tam daj čo tam patrí VW505.00 a dodrž servisný interval výmeny a tvoj motor zvládne 500-600 aj 700tkm a ani sa nezadýcha :kol-47:

Editováno: , autor: rsrsrs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci si sam poprve vymenit olej..... Jaky olej je nejlepsi pro 1,8T RS AUQ 132kw? Ted tam mam Liqui Moly 5w30 a po 10000km je na stredu merky (bez dolevani), ale je uz docela hodne cerny... Mam tam davat i dale stejny nebo je neco lepsiho?

Dik za info....

Editováno: , autor: Ovosh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ovosh

Tých Liqui Moly 5w30 je viac druhov ktorý konkrétne dávaš ty? Ináč ak spĺňa normu tak by som ostal pri ňom je to dobrý olej za iný by som nemenil je to zbytočnosť hlavne ho vymeň a nepredlžuj interval výmeny a urobíš pre svoj motor to najlepšie čo môže byť!!! :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...