Přejít na obsah

Jaký olej


Host aka

Doporučené příspěvky

Tak se v horizontu 14 dní chystám na výměnu oleje a mám krapet problém s tím, co tam nalít. Mám motor 1.6-75Kw, najeto 105tkm a teď je tam olej Shell o specifikaci 10W-40. Mám teda zůstat u této polosyntetiky nebo přejít na plnou syntetiku 5W-40? V čem se to zlepší/zhorší (kromě ceny).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se v horizontu 14 dní chystám na výměnu oleje a mám krapet problém s tím, co tam nalít. Mám motor 1.6-75Kw, najeto 105tkm a teď je tam olej Shell o specifikaci 10W-40. Mám teda zůstat u této polosyntetiky nebo přejít na plnou syntetiku 5W-40? V čem se to zlepší/zhorší (kromě ceny).

10 W40 - není to na ropáka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se v horizontu 14 dní chystám na výměnu oleje a mám krapet problém s tím, co tam nalít. Mám motor 1.6-75Kw, najeto 105tkm a teď je tam olej Shell o specifikaci 10W-40. Mám teda zůstat u této polosyntetiky nebo přejít na plnou syntetiku 5W-40? V čem se to zlepší/zhorší (kromě ceny).

Pokud tam je od zacatku tak ho tam nechej.Je to dobra volba a za rozumny penize.4l kandak za 920 to se da a mas jistotu.

Ja mam 1.9TDI a liji 5W-30 DIESEL ULTRA a jsem taky spokojen.Do Toleda 1.9D jsem lil 10W-40 a jen si chrochtalo.Tak to v cem by jsi mel pokracovat jen doporucuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

U oleje je jedno jaký je výrobce ? Neuvádíte zde v diskusi výrobce.

To jako není rozdíl mezi olejem např.ARAL 5W-40 a mezi Castrol Magnatec 5W-40 ?

Jaký je Castrol Long Life ? Kámoš točí na 1,8T už 500.000km a používá tento olej.

Doporučte konkrétní značku a typ oleje na motor 1,9 TDi 81KW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě, že je rozdíl mezi výrobci a to zejména v základovém oleji. Já jsem do auta nakonec frknul Agip Extra HTS, u kterého mi bylo řečeno, že se jedná o jeden z mála full-synt. olejů. Ujel jsem s ním zatím asi 1km, tak uvidím časem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak poznat kvalitní olej?

Kvalitu motorových olejů lze poznat především podle viskozitní (SAE) a výkonové klasifikace (API). Viskozitní klasifikace SAE obsahuje požadavky na tekutost olejů jak za teplot pod bodem mrazu, tak i při pracovních teplotách (100 °C). Některé petrolejářské společnosti vyvinuly olej pro extrémní podmínky, které mají viskozitní klasifikaci SAE 0W-40. Číslo před dvojitým W označuje tekutost pod bodem mrazu. Klasifikace SAE rozeznává viskozitní třídy 0W, 5W, 10W, 15W, 20W a 25W. Čím je číslo menší, tím lepší je tekutost oleje v zimě. Zároveň dochází i k rychlejšímu promazání motoru. Hodnotu 0W a 5W mají vetšinou dražší syntetické oleje. Druhé číslo za pomlčkou označuje teplotní rezervu oleje. Čím vyšší je toto číslo, tím více lze motor tepelně zatěžovat. Nejčastěji používané celoroční motorové oleje mají klasifikaci SAE 15W-40.

Kromě viskozitní třídy SAE je neméně důležitá klasifikace API. Podle ní lze poznat, do jaké míry je olej obohacen aditivy. Tato aditiva (příměsi) zvyšují schopnost olejů odolávat tvorbě kalů, opotřebení a termicko-oxidačnímu namáhání, které hrozí především u přeplňovaných motorů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim vas kolik litru oleje si mam koupit do Octavky - 1.6 74Kw 1998

Kolik se jich tam vejde? Nekde pisou 5.3 coz je asi moc. Kolik to delalo litru u vas. A prosim jen 1.6 74Kw - jiny motor nee.

Budu kupovat 5W 40

1.6-74 KW má náplň 4.7l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky ho tam asi dám, ale ještě váhám nad plnou syntetikou, třeba Shell Helix ...

Tento olej má prý do plné synt. hooodně daleko, ale proti gustu.....Navíc shell mi přijde brutálně předražený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...