Přejít na obsah

Jaký olej


Host aka

Doporučené příspěvky

rsrsrs

Tak jsem objednal : Total Quartz Diesel 7000, 10W/40 5L u oleje.cz a přišel mi Total Quartz 7000, 10W/40 :) Tak jsem jim psal a oni mi

dnes volali a omlouvali se, ale je to jedno, dám ho tam. Musím je ale alespoň trochu pochválit, ve čtvrtek dopoledne objednáno a druhý den

ráno přišel poštou na dobírku (Brno - Kladensko).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar,

kupil som OI 1,9 TDI 81 kW r. v. 1999. Na budikoch je 183t km ale real moze byt okolo 250t. Predchadzajuci (druhy v poradi) majitel tvrdil, ze tam daval olej Valvoline 10W-40. Som zaciatocnik, vlastne je to moje prve auto. No a chcem kupit olej Valvoline MaxLife 10W-40. Mam vsak problem s normou. Trochu som to skumal ;) a naucil som sa, co znamenaju udaje SAE, API a ACEA, ale zistil som, ze pri tom oleji nie je udana norma vyrobcu motora. Predpokladam, ze pre moj motor plati norma VW 505 00 / 505 01 (ak nie, prosim, opravte ma). Predajca tieto normy neudava (http://olejposta.sk/r_3966.html).

Prosim, poradte, kde zistim, ci ten olej splna VW normu. Alebo, ak mate skusenosti s tymto olejom, tak dajte vediet, ci je vhodny pre moje auto..

Editováno: , autor: fresh.jano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Prochy - bavíme se o 13 let starém autě, bavíme se o situaci, kdy olej měním co 4 měsíce a po 10-ti tisících km.... Nalil jsem do motoru Shell Helix Ultra předposlední výměnu a olej byl při výměně stejně černý jako Mogul. Stejně tak nebyl motor ani tišší, jak píšou na obalu apod.. Akorát jsem si ho zaplatil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je samozřejmně každeho věc jaky olej jsi do sveho auta naleje,je duležite aby splnoval normu.To že je olej při vypouštěni černy je jen dobře,aspon je vidět že plni svou funkci a čisti motor.Co jse tyka značky oleju tak v podstatě s každou tou znamějši značkou nešlapneš vedle.Ja bych třeba do te Octy ten Lotos nedaval,ale dal bych třeba takovou Q8 což je opravdu kvalitni olej a nestoji až tak moc,myslim že v ruznych olejshopech okolo 500 kč za 4 litry.Ono je rozdil "šetřit" a "šetřit" ikdyž je to auto třeba už starši....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prochy - jasně, ušetřím cca 1000 Kč ročně, otázka je, co je na oleji špatného za 279 Kč Lotos a nebo Shell za 800 Kč... neříkám, že chci šetřit, když se podíváš na mé vlákno, tak Octa se má jako prase v žitě, ale jde o vysvětlení principu - zda opravdu u takových olejů neplatím jen za značku. Kdybych chtěl šetřit liju tam Cinol a měním co 15 tisíc....

bittpower - díky za názor

Takže sumasumárum - co tedy Mogul Extreme, který liju do Octy pravidelně ? Není to špatný olej, budu se držet značky..hm ?

P.S.: Co se značky týče, Mogul, Shell, Mobil.... když naliju každou výměnu jiný olej, taky to asi není dobře. Nebo to už je u těchto olejů jedno ? Rád bych si v tom udělal jasno, řeším to každou výměnu, tak ať vím pro příště. Ď.

Editováno: , autor: HanyZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prochy - z předchozí příspěvku je snad dost čitelné, že žádám radu. Od toho také forum je. Takže ještě jednou, speciálně pro tebe - Takže sumasumárum - co tedy Mogul Extreme, který liju do Octy pravidelně ? Není to špatný olej, budu se držet značky..hm ?

Nebuď takový alibista.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proboha nalej tam ten Mogul,pokud splňuje specifikaci, a už to neřeš. Snad nejsi tak naivní a nepatříš mezi ty snílky co si myslí, že v dnešní době používáním pseudoznaček, prodlouží životnost motoru o 100 tis. a více, nebuď k smíchu :-)))

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...