Přejít na obsah

Jaký olej


Host aka

Doporučené příspěvky

Prochy - z předchozí příspěvku je snad dost čitelné, že žádám radu. Od toho také forum je. Takže ještě jednou, speciálně pro tebe - Takže sumasumárum - co tedy Mogul Extreme, který liju do Octy pravidelně ? Není to špatný olej, budu se držet značky..hm ?

Nebuď takový alibista.

:smich::palec2: Nie som alibista. Je to moj nazor na olej a usetrenie par Kacek..

Ja bi som nalial olej MOBIL link mas hore. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:smich::palec2: Nie som alibista. Je to moj nazor na olej a usetrenie par Kacek..

Ja bi som nalial olej MOBIL link mas hore. :)

MOBIL 4L OLEJA -528KC

LINK: http:http://www.levneoleje.com/product/oleje-mobil/10w-40/mobil-super-m-10w-40-4l/21

MOGUL 4L OLEJA- 495KC

LINK: http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=1253

Rozdiel v cene je 33Kč. :kuk:

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:palec2: :palec2: :palec2: :palec2: výborně, díky za rady. Mogul Extreme objednán, cena i s poštovným 487 Kč za 4 litry. :palec2:

k předchozímu - Snad nejsi tak naivní a nepatříš mezi ty snílky co si myslí, že v dnešní době používáním pseudoznaček, prodlouží životnost motoru o 100 tis. a více, nebuď k smíchu :-))) - přesně tohle jsem chtěl říct příspěvkem o srovnání Mogulu a dalších olejů. Tenhle motor vydrží i půl mega, takže si myslím, že jestli tam naliju Shell nebo Mogul nebo Mobil je mu úplně jedno.

Nebudu teda střídat alespoň oleje, naleju tam Mogul Extreme a vyřešeno navěky. :)

Díky za rady pánové :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HanyZ

mas fakt jednoduchy motor hlavne bez turba urobil si dobre urcite s tym mogulom a este ti napisem ze kamarat leje ten lotos do stareho golfa TDI 66kw lebo pracuje v polsku tam ho aj kupuje a ma s nim najazdenych kopec km bez problemov... a urcite by sla aj tvoja octavia o tom nepochybujem... prajem ti vela statnych km.... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:palec2: :palec2: :palec2: :palec2: výborně, díky za rady. Mogul Extreme objednán, cena i s poštovným 487 Kč za 4 litry. :palec2:

k předchozímu - Snad nejsi tak naivní a nepatříš mezi ty snílky co si myslí, že v dnešní době používáním pseudoznaček, prodlouží životnost motoru o 100 tis. a více, nebuď k smíchu :-))) - přesně tohle jsem chtěl říct příspěvkem o srovnání Mogulu a dalších olejů. Tenhle motor vydrží i půl mega, takže si myslím, že jestli tam naliju Shell nebo Mogul nebo Mobil je mu úplně jedno.

Nebudu teda střídat alespoň oleje, naleju tam Mogul Extreme a vyřešeno navěky. :)

Díky za rady pánové :palec2:

no tak s tím půl mega mě zas neber vážně, není to ropák :-)) chtěl jsem vystihnout situaci, že to bude ještě hodně klometrů ;) s tím olejem jsi nic nezkazil :palec2:

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím lidi,

Mám Octu 1.9tdi 81Kw, momentálně olej Shell Helix TDI 10W 40, což je polosyntetika, olej byl menen v kvetnu 2010, pri stavu 206 000km, ted mám najeto 213 000, a plno kluků mi říká at si tam dám Catrol EDGE Tubrodiesel 5W40.

Co myslíte, poznám v tom nějaký rozdíl? Má to smysl měnit, když zase nemám tolik najeto?

Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lacoon

ty ten rozdiel urcite nespoznas a nevidim v tom nijaky vyznam to menit ak ti splnuje normu vw505 00 iba ak by si ho mal lacnejsi a tie kilometre nech ta netrapia vobec to nie je vela pre ten motor ja mam taky isty mam o nieco malo menej najazdene a davam tam v pohode 5w40 cim chcem povedat ze ked das aj ty vobec sa nic nestane... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

napisu jen svou zkusenost: mam AEE motor, nalitano 230.000km, motor dostaval vzdy jen jeden typ oleje (celorocni 10W40), ale od ruznych vyrobcu (Shell, Hekra, Mogul, Agip) vymena po 10 az 15 tisicich, takze zadny rozmazlovani drahym olejem a nepapa ani kapku, mezi vymenama si motor veme tak 3mm na merce oleje...

staci se k motoru chovat trochu ohleduplne a vydrzi hoodne dlouho... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dneska jsem měnil olej, přelil jsem však trochu - mám rysku na zlomu měrky nahoře... je to problém ? Dle příspěvků zřejmě ne ? Díky za info :feve:

Olej sa da aj vytiahnut cez mierku oleja.

Potrebujes na to striekacku+hadicku.

Olej ma bit medzi ryskami MIN a MAX.

Precitaj si manual k autu a mnozstvo oleja.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rsrsrs - no včera mělo být místo dneska :-D nějak jsem to do půlnoci nestihl :smich:

Prochy - no právě - v chytré knížce píšou 3,2 l - já tam nalil cca 2,8 - nastartoval, filtr si něco vzal tak jsem dolil cca 2 dcl a už jsem byl na zlomu horním.... no ale najeto cca 500 km už a nic se neděje, tak snad to bude ok...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam taky motor AEE a jednou jsem nalil az na horni rysku, nicemu to neskodi, jen moje zkusenost je, ze se potom nekudy dostava olej do klapky, mozna jen nejake kapky nebo odstriky, ale pri dalsi vymene oleje byla klapka strasne zasrana od oleje, proto davam na horni rysku, pak nastartuju, neco si veme filtr, hladina klesne pod horni rysku a je to potom absolutne OK, od teto zkusenosti je klapka cista jak vino :-) takze neprelivat, ty rysky tam nejsou jen tak :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

10W-60 je nějaký lepidlo ne? Takovou hustou srágoru bych tam teda nenalil ani náhodou... :p To je do nějakejch teplejch oblastí a ne tady u nás...

Jaký lepidlo- budeš se muset o olejích ještě hodně naučit.

10W- určuje hustotu oleje pod bodem mrazu- čím menší číslo, tím má olej při dané teplotě správnou hustotu, aby motor co nejdříve promazal

( 15W=-15°C, 10W=-20°C, 5W=-25°Ca více)

60- určuje, že při teplotách 60°C, má olej stále správné mazací schopnosti.

Jinak se všichni řiďte normou VW v návodu na údržbu- to je jediná 100% pomůcka jak správně mazat. :palec2:

Tazz

Editováno: , autor: Tazz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj vsem :) Cetl jsem skoro cele tohle tema, ale nenasel jsem ani pri vyhledavani nejake udaje o oleji EUROL. Jedna se me o to, ze jsem pred tydnem koupil O1 1,9 TDI. A v motoru je prave onene olej EUROL 5W40 Turbo. Jde me o to, ze tento olej vubec neznam, a ani pri vyhledavani na netu, jsem o nem skoro nic zajimaveho nenasel, takze chci vedet jestli je tento olej OK a nebo je to nejaky laciny smejd, ktery by bylo vhodne co nejrychleji vymenit ?

Jinak po precteni ruznych natoru, jsem si uz objednal olej Total Quartz 9000 5w40. Takze kdyz by ten EUROL byl nejaky moc fuj, tak bych to radeji co nejdrive vymenil za ten Total.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...