Přejít na obsah

Jaký olej


Host aka

Doporučené příspěvky

Já budu teď do 1.8T dávat PETRO-CANADA SYNTHETIC SAE 5W-40, značka Petro-Canada tady není moc rozšířená, ale je to obrovský výrobce olejů a tahle plná syntetika má lepší specifikace než podobný od Castrolu. Takhle mi to vysvětloval kamarád, kterej ho v autodílech prodává a ne proto, aby mi ho prodal, o to vůbec nejde. Ty specifikace jsou - ACEA A3/B3, API SJ/CF, MB 229.1, VW 502/505, VW 505.01, BMW, BMW-LongLife, Porsche, Ford M26-917-A, jestli tomu teda někdo rozumí. Navíc je o polovinu levnější než Castrol a jemu podobné oleje. Každopádně základ je nechat vyměnit olej solidního mechanika. Já si osobně měním sám a mám jistotu. Dneska měněj olej i tak, že zasunou do motoru hadici, kterou to vysajou a pak daj novej olej. Takže vůbec nevypustěj veškerou náplň. Taky člověk neohlídá, jestli to vypuštěj ještě teplý. Kámoš dělal na auto-jarov, a když mi vyprávěl ty prasárny, co se tam děly......frajerům s TDíčkama jenom upustili půl litru a doplnili novým, zbytek byl malá domů. Na naftě se stejně prd pozná, hned je to černý. Ten motor to vydrží, ale životnost jde do háje.

Tento olej, o kterým píšeš, neznám. Používám Texaco, který má API SL/CF. A to s tím servisem je síla. Olej si taky radši měním sám. Dnes se nedá věřit nikomu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já budu teď do 1.8T dávat PETRO-CANADA SYNTHETIC SAE 5W-40, značka Petro-Canada tady není moc rozšířená, ale je to obrovský výrobce olejů a tahle plná syntetika má lepší specifikace než podobný od Castrolu. Takhle mi to vysvětloval kamarád, kterej ho v autodílech prodává a ne proto, aby mi ho prodal, o to vůbec nejde. Ty specifikace jsou - ACEA A3/B3, API SJ/CF, MB 229.1, VW 502/505, VW 505.01, BMW, BMW-LongLife, Porsche, Ford M26-917-A, jestli tomu teda někdo rozumí. Navíc je o polovinu levnější než Castrol a jemu podobné oleje. Každopádně základ je nechat vyměnit olej solidního mechanika. Já si osobně měním sám a mám jistotu. Dneska měněj olej i tak, že zasunou do motoru hadici, kterou to vysajou a pak daj novej olej. Takže vůbec nevypustěj veškerou náplň. Taky člověk neohlídá, jestli to vypuštěj ještě teplý. Kámoš dělal na auto-jarov, a když mi vyprávěl ty prasárny, co se tam děly......frajerům s TDíčkama jenom upustili půl litru a doplnili novým, zbytek byl malá domů. Na naftě se stejně prd pozná, hned je to černý. Ten motor to vydrží, ale životnost jde do háje.

Tento olej, o kterým píšeš, neznám. Používám Texaco, který má API SL/CF. A to s tím servisem je síla. Olej si taky radši měním sám. Dnes se nedá věřit nikomu.

dávám za pravdu,. nevěřím pokud u toho nestojím. Olej měním sám Valvolive 10w40 specifikace pro benzin SL

Editováno: , autor: milix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dali byste do svého miláčka tento olej?

Podle specifikace VW500 00 a 505 00, je tento olej vhodný pro zážehové a vznětové motory OI do r.v. 2000 tedy pro motory s pevným servisním intervalem 1.6MPI 55 i 74 kW, 2.0 MPI 85 kW, a 1.9 TDI 66 kW do jiných motorů bych ho raději nedával.

Já osobně bych jej raději nepoužil, neznám ho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, chystám se na výměnu u TDi 66kW AGR rv 1999 160tis km ( podle pristroju :) takze klidne i 250) a premýšlím co jepší

- dát super drahej Shell Diesel Ultra nebo Castrol a menit po 15 000km

- nebo dát nějakej střed http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=735 Repsol Elite TDI 5W40

- nebo levnej ale prý kvalitní http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=962 Mogul Racing 5W40 a měnit třeba po 8 000km

Filtr až tak drahej není, olej měním sám, a myslím že se motor krásně pročistí když budu měnit olej častěji.

Máte někdo zkušenost s Mogulem (ne před sto lety!)

Díky za rekce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mogul jsem dával do všech aut a vždy naprostá spokojenost,mohu doporučit.Do octy dávam MOGUL RACING S PRO 5W 40,měním po 10000Km.

Podotýkám že ho mám za simbolickou cenu,tak bych byl vůl kdybych ho nebral. :p

Předpokládám že namáš PDčko tak ti stačí MOGUL RACING PRO 5W 40

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mogul jsem dával do všech aut a vždy naprostá spokojenost,mohu doporučit.Do octy dávam MOGUL RACING S PRO 5W 40,měním po 10000Km.

Podotýkám že ho mám za simbolickou cenu,tak bych byl vůl kdybych ho nebral. :p

Předpokládám že namáš PDčko tak ti stačí MOGUL RACING PRO 5W 40

PD nemam je to stara 66 AGR ale vaham teda mezi RACING a RACING PRO. Nevis jaky je mezi nima rozdil? nejake zkusenosti?

Nekdo pise ze MOGUL nikdy ze zasere motor, moc siry a bla bla ale podle me je to blbost.

Prosim jeste kolik jsi na vymenu spotreboval? ma se tam vejit 4,5l ale nekd psal ze tam vic jak 4l nedostal. Je to ale fuk stejne koupim 4+1l at mam na dolevani.

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim budu menit tez olej do O1 1.9tdi 66kw r.v.01 muzete mi doporucit nejaky olej 5w-40??je toho hodne ale podle zkusenosti vasich by jsem volil reseni...kdo mi jaky doporucujete?auto mam nove a nevim co tak kdy kdo lil .. takze je to jedno..doporucujte..diikec

Ja tam leju Q8 Formula Excel 5W-40 a spokojenost. Samozřejmě jsem přešel z Long life na výměny po 15000Km.

Editováno: , autor: Drummer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim budu menit tez olej do O1 1.9tdi 66kw r.v.01 muzete mi doporucit nejaky olej 5w-40??je toho hodne ale podle zkusenosti vasich by jsem volil reseni...kdo mi jaky doporucujete?auto mam nove a nevim co tak kdy kdo lil .. takze je to jedno..doporucujte..diikec

Ja tam leju Q8 Formula Excel 5W-40 a spokojenost. Samozřejmě jsem přešel z Long life na výměny po 15000Km.

takze to menis po 15 000km??asi do toho pujdu!!!kolik tam toho davas??prodavaji 4litry a do O1 bude potreba vic ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim budu menit tez olej do O1 1.9tdi 66kw r.v.01 muzete mi doporucit nejaky olej 5w-40??je toho hodne ale podle zkusenosti vasich by jsem volil reseni...kdo mi jaky doporucujete?auto mam nove a nevim co tak kdy kdo lil .. takze je to jedno..doporucujte..diikec

Ja tam leju Q8 Formula Excel 5W-40 a spokojenost. Samozřejmě jsem přešel z Long life na výměny po 15000Km.

takze to menis po 15 000km??asi do toho pujdu!!!kolik tam toho davas??prodavaji 4litry a do O1 bude potreba vic ne?

Po 15000km nebo i dříve když jezdíš kratší trasy. Ofiko mají napsáno, že se tam vejde 4.5l, ale nikdy jsem je tam ještě nedostal.

U nás mají 4l za 800Kč.

Editováno: , autor: Drummer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, zda je nabouchaná, ale podobné typy olejů bych si do auta nikdy nedal! sr.

to Komárek: ....co se týká kvality oleje Total Q 7000 je to jeden z nejkvalitnějších polosynt. olejů ve své třídě na našem trhu, ty si možná dáš do auta Castrol v domnění jak je dobrý,ale nic moc jsi mu nedal :p

Editováno: , autor: pepinoTDi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

caute nikdo nepisete o mobilu za chvilku budu menit do pd 74kw rv.2001 dam tam mobil syntS 5w40 akorat ma specifikaci 50500 tak nevim v servisce je 50501 ale tu mobil nedela mozna ji delal driv nevim jinak octava jezdi na mobil co se narodila :) sice je drahy na pulte 5litru 1700kc ja ho mam 1200 a to de,nemate nekdo info o te specifikaci pro tento motor v servisce je do 75tis u oleje tuzkou napsano 50501 olej mobil pak uz ne volal sem tam a rekli mi 5w40 od mobilu ze standartni specifikace pro vw nemel cas ci co nevite nekdo,kazdopadne tam dal mobil.jinak jak tu nekdo psal o Q8 tak s timto olejem sem byl velice spokojeny pri motokrosu a do auta bych ho s cistym svedomim nalel,jinak agip,divinol asi nikdy, jinak znamy(parkrat sem s nim byl na mot.srazu)dela do oleju a rikal ze castrol je v kvalite cca na 30tem miste coz me priijde hodne nizko samozrejme to byli nejake narocnejsi testy jinak je to zepry jedno hlavne dodrzet specifikaci

Editováno: , autor: foxdivemaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Komárek: ....co se týká kvality oleje Total Q 7000 je to jeden z nejkvalitnějších polosynt. olejů ve své třídě na našem trhu, ty si možná dáš do auta Castrol v domnění jak je dobrý,ale nic moc jsi mu nedal :p

Castrol začali prodávat i v Baumaxu - co dodat. Známej jezdil motokáry a Total chválil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, castrol koupíš v každém supermarketu, v hypernově, globusu atd., osobně bych ho asi nedal, myslim že je stejně dobrej jako každej jinej dané specifikace jen je o hodně dražší....

Dost vážně uvažuji o Mobilu Super S 10W/40 (mám 10w/40 od začátku a spokojenost), 4 litry za cca 800,- mi přijde jako dobrá cena za kvalitní olej, zatim jsem nezaregistroval žádnou negativní zkušenost s oleji Mobil ani tady na fóru ani jinde, všude ho dost chválí.

to milix: poslyš, jakej tam leješ ten Valvoline 10w/40 DuraBlend nebo MaxLife ??

Hawk

Editováno: , autor: viewer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, castrol koupíš v každém supermarketu, v hypernově, globusu atd., osobně bych ho asi nedal, myslim že je stejně dobrej jako každej jinej dané specifikace jen je o hodně dražší....

Dost vážně uvažuji o Mobilu Super S 10W/40 (mám 10w/40 od začátku a spokojenost), 4 litry za cca 800,- mi přijde jako dobrá cena za kvalitní olej, zatim jsem nezaregistroval žádnou negativní zkušenost s oleji Mobil ani tady na fóru ani jinde, všude ho dost chválí.

to milix: poslyš, jakej tam leješ ten Valvoline 10w/40 DuraBlend nebo MaxLife ??

Hawk

leju Valvoline 10w/40 DuraBlend.

Do fačka jsem lil Valvoline turbo 15w 40 a spokojenost tak jsem zůstal věrný značce.

Fačko jsem prodal přes bazar a za pár dní si mě kupec našel v tel.seznamu a volal co jsem tam lil ať něco nepokazí. Olej čisťoučkej a měl už něco najeto. Bylo to tím, že když jsem dělal rozvody tak jsem tu sundanou vanu vyčistil od úsad a auto jezdilo na LPG. Koupil jsem ho od nás z firmy se 127tkm a hned měnil rozvody a dal LPG. Jak měl asi 170-180tkm tak jsem ho prodal. Olej se vždy po 15tkm zdál ještě OK ale přesto jsem ho měnil.

Mobil taky dobrý bere ho kámoš 10w 40, tuším jsou 2 Super S a Super M co je lepší nevím asi ten dražší :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zase debata o olejích, každej prosazuje ten co tam má on a jinej by tam nenalil, protože je špatnej.........

Pokud má olej příslušnou specifikaci VW , ať už je to shell, castrol, mogul a co já vim ještě, tak nemůže bejt špatnej. Ve skutečnosti to bude asi tak jako s benzínkami shell, kam zaváží benzina, nebo čepro.

Já dávám Castrol 5W40, mám na něm 90t octavia, na citroenu 1,8TD 190t a no problem. Ani jedno auto si nevezme od výměny do výměny ani deci oleje, tak proč bych měnil to, s čím jsem spokojenej. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...