Přejít na obsah

Jaký olej


Host aka

Doporučené příspěvky

Dík, ale to víš, já jsem ze všeho vyjukanej :-) Já četl tolik diskuzí, že jsem z toho zmatený :-)Já jsem nesvůj, když nevím, co právě teď mám v autě za olej, ale i jiné kapaliny, tak nechci něco pokazit. Jinak ještě jednou moc děkuju za informace

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://forum.skodahome.cz/topic/101603-obecna-pravidla-pouziti-motorovych-oleju-pro-dieselove-motory-koncernu-volkswagen/page__view__findpost__p__1470955

pozn. č. 2 a 3 !!!

Já nevím, že vám je líto dát pár korun na víc za olej. Motor vám slouží dobře, tak proč ho šidit.

V práci kdyby vám dali 60% výplaty za stávající práci, tak půjdete stávkovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

dík za info to je to co jsem chtěl vědět :kol-33:

Mne sa to stalo ešte kedysi na favoritke.teraz mam octavku 1,6 75kw a tiez je tam 10w40 a nebudem davat iny,lebo by som musel dat urobit komplet vyplach motora aby som mohol zacat davat iny olej,a to robit nebudem,radsi zostanem u toho co je tam od novoty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pohar

len pre tvoje info 10W40 vôbec neurčuje či je olej synteticky alebo minerál! a ver tomu že keď tam nalejem 5W40 nič sa nestane žiadne karbóny sa nerozpustia ak bol stále dodržaný výmenný interval a nepreťahoval sa... lebo potom to môže dopadnúť aj takto...

http://www.assuredpe...on%20issues.pdf

EDIT:

stany

keď máš olej na minime viď ryska vtedy by sa ti mala rozsvietiť oranžová kontrolka oleja...

komplet náplň vrátane olejového filtra je u tvojho motora 4,5l dajme tomu že si to mal na minime a nie vždy všetko pri výmene vytečie von tak je to možné že si dostal von iba 3,5l...

preto je potrebné kontrolovať stav oleja ryskou a keď chýba tak doplniť...

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím vás, projel jsem všechny stránky ale moudrý prostě nejsem.Udělal jsem špatně když jsem do 1.6/75 Kw nalil ARAL 10W - 40 a použil olejový filtr mann ? Nebo by bylo lepší na jaře, kdy se chystám na výměnu oleje použít něco jiného? Chci dávat do auta fakt jen to nejvhodnější, protože už nechci řešit přidřený motor a drážy ve válcích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlépe je pro každého něco jiného.

Zkrátka stačí aby olej vyhovoval VW specifikaci.

Důležité! je dodržovat hlavně intervaly, popřípadě je z 15 zkrátit na 12-13 tkm, a kontrolovat hladinu.

To je podle mně lepší služba motoru než používat nějaký "nejlépe" olej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stany

Ja to chápem prečo každý nejazdí na Shell helix 5W30... Lebo nie je vhodný pre všetky motory a u mnohých rozhoduje aj cena kde ti lacnejší olej urobí tú istú službu... Ako píše Wojnar dôležitá je norma VW a dodržať servisný interval výmeny oleja nenaťahovať ho!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...