Přejít na obsah

Jaký olej


Host aka

Doporučené příspěvky

Já bych být tebou lil to co tam leješ jak říkáš už roky...

 

Evidentně jsi nezadřel a dalších 200 tis na tom oleji odkroutíš.

Hlavní je,když tam nějakej vůbec je...

 

Já do auta dávám 4 roky Shell helix ultra a předchozí majitel také podle servisky nic jiného nedával.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych být tebou lil to co tam leješ jak říkáš už roky...

 

Evidentně jsi nezadřel a dalších 200 tis na tom oleji odkroutíš.

Hlavní je,když tam nějakej vůbec je...

 

Já do auta dávám 4 roky Shell helix ultra a předchozí majitel také podle servisky nic jiného nedával.

O té změně oleje uvažuji taky proto, že se mi zdá, že se začínají ozývat hydroštely (takové jemné cvakání - ale nejsem automechanik, tak jen tipuji...).

Ale to nemusí souviset zrovna s tím Castrolem... třeba by to dělalo při každém oleji se stejnou specifikací.

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě taky jeden cvakal...A bylo to na první poslech znát že to je hydroštel.

 

Nicméně jsem vyměnil olej ujel pár km abych zahřál motor a pořádně ho protáhnul do otáček...

 

Od té doby  klid. A teď na jaře měním olej znova a udělám to opět stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DrPa

Veľmi dobre si vycítil že sú aj lepšie oleje ako Castrol. Ja ich zámerne veľmi konkrétne neuvádzam aby sa to tu nebralo ako reklama... Ak dodržíš normu predpísanú výrobcom motora a zmeníš značku oleja nič sa tvojmu motoru nestane on totiž to nemá pamäť že od začiatku do mňa liali Castrol a na iný olej nepôjdem! Ja mám teraz v momentálne Total Quartz 9000 5W40 a o dve tisíc km ma čaká výmena oleja a pôjde do neho iný olej taká špecialitka kus drahšia ale doprajem mu nech mi dobre slúži aj naďalej :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, mám dotaz ohledně oleje a jeho norem, mám OI 1.6 75 kW BFQ 2009 a přešel jsem po 2 letech na interval 15000/1 rok. Pro prodloužený interval musím používat olej který splňuje normu 503 00 nebo 504 00. Pro pevný interval musím používat olej s normou 501 01, 502 00, 504 00.

 

Nyní používám Shell Helix Ultra 5W-40: ten splňuje normy pro benzíňáky VW 502 00 a VW 503 01. Popis norem níže:

 

VW 502 00

 

Lehkoběžné oleje pro benzinové motory za obtížnějších podmínek provozu. Interval - podle uživatelské příručky až 15 000 km / 1 rok pro auta do r. výroby 04/99 (model 99) a od 05/99 (model 2000) bez WIV.

 

VW 503 01

 

Norma pro přeplňované benzinové motory s prodlouženým intervalem údržby, např. AUDI S3, TT (HTHS > 3,5 mPa.s). Interval - Pružný (proměnlivý) interval údržby až 30 000 km / 2 roky pro auta od 05/99 (model 2000) s WIV.

 

Norma 503 00 není u tohoto oleje zmíněna a dvě zmíněné normy mi nejdou dohromady, výše uvedený olej vydrží cca 30 000 a hlavně 2 roky v turbomotoru o vysokém výkonu. Ale v 1.6 75 kW ho musím po 1roce/15 000 km vyměnit. Jde mi hlavně o časový interval, mám malý roční nájezd těch 15 tis. km najedu za 1,5 až 2 roky. Lze tedy tento olej nechat v motoru např. 1,5 roku, když nemá najeto 15 000 km?

 

Díky

Editováno: , autor: will83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,chci se zeptat.U motoru 1.9tdi 66kw.Když se podívám na filtr oleje dovnitř,tak u jednoho konce má obdelníkové otvory a u druhého konce je nemá,tak ta strana s těma otvory jde dolů do tělesa filtru a nebo nahoru k víčku?Filtr mi upadl a jelikož nový dávám podle polohy starého tak jsem zapoměl jak tam patří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, mohli byste mi pls poradit jaky olej muzu/mam nalit do Octavie Combi Tour 1.9 TDI, r.v. 2010? Preferuju Shell, podle jejich mazaciho planu mi vysel Shell Helix Ultra AV-L 5W-30,coz se mi nejak nezda alespon po precteni par stranek diskuze ... Muzu tam nalit tento Motorový olej Shell Helix Ultra 5W-40? Predem diky
 

Editováno: , autor: voiture
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

voiture

Ok vysvetlím ti to píšeš že máš octaviu 1,9Tdi 2010 takže to bude 74kw motor PD. Mám pravdu? Ak je to tak potrebuješ olej s normou VW 50501 alebo 50700 a Shell Helix Ultra 5W40 tú normu nemá pre PD motory. Ak to má byť Shell môžeš použiť napr. Shell Helix HX7 AV 5W30

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky moc za vysvetleni, podle toho by tam tedy sel i tento Shell Helix Ultra Extra 5W-30 nebo tento Shell Helix Ultra AV-L 5W-30 - cenovy rozdil je minimalni... Jaky z techto tri bys mi doporucil?

 

 

 

EDIT:

nebo mam vzit uplne jiny? mysleno jinou znacku...

Editováno: , autor: Wojnar
EDITuj příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...