Jump to content
Guest aka

Jaký olej

Recommended Posts

Ano jsem lajk ale pročetl jsem toho vcelku dost a nejvíc se shodli na shell a castrol... A castrol je o 100Kč dražší, tak do myslím že bude o něco lepší... Teda pro mě castrol je lepší jako shell už z hlediska produkčnosti jiných dílů atd :)

I lajk může být "běžný uživatel", zajímalo by mě, jestli bežný uživatel měl na motoru, který je mazán 180 tis. km olejem stejného druhu, značky, sundanou vačku , dále viděl klikovku zespod, tak proč by nemazal, tím čím mazal doposud !!!. :kol-28: :kol-28:

Není to jedno jaký olej ? Já dávám 5let liqui moly 10w40 a nemá specifikace VW 502 00/ 505 00/ 505 01 ale specifikace ACEA A3-98/B3-98; API SH/EC/CF, SJ/CF

Mám octu 1.9 TDI najeto 250tis

http://www.oleje.cz/clanek/Mazivarske-myty--Mytus-ctvrty---motorove-oleje-a-doporuceni-vyrobce

https://www.oleje.cz/clanek/Mazivarske-myty--Mytus-treti---mineral--polosyntetika--syntetika

Áno poznám YACCO oleje sú vyrábané vo Francúzku a bez problémov by som použil aj vo svojom motore... Takže bez obáv ak máš dobrý kup tak ber :kol-47: 

chalani potrebujem poradit mam octaviu 1.8T rok vyroby 1999 kod motora : AGU mam tam olej Castrol edge 5W30 longlife chcel by som ho zmenit za CASTROL EDGE SPORT 10W-60 kedze ma motor 360 000 km tak je pocut klepanie vaciek tymto olejom by sa hluk trochuh stisil mate snim skusenosti pasoval by tam ? ak to tu je niekde v predoslych 54 strankach prepacte ale dost tazke ich je prelustrovat :D

olej sa menil kezdych 15 000 km a a olejove sitko som cistil cca pred 25 000 km ... tak myslis zeby som tam mohol dat ten olej ?

daj aký chceš,len nie Castrol ...čo viem,tak ten spôsoboval najviac problémov zrovna u tohto motora s mazaním

V 29. 5. 2014 na 13:13, ttiborr napsal:

olej sa menil kezdych 15 000 km a a olejove sitko som cistil cca pred 25 000 km ... tak myslis zeby som tam mohol dat ten olej ?

.

Edited by Máchal1

Valvoline VR1 Racing 10W-60 a co hovorite na tento olej je to ale polosyntetika a neviem co by mi to mohlo spravit ked tam doteraz bola len syntetika ale tento olej splnuje normu VW 502 00.