Přejít na obsah

Posilovač (servo) řízení


x.luky

Doporučené příspěvky

  • o 3 roky později...
  • o 2 roky později...

Zdravím,

prosím o radu. Na O2 4x4 2006 se mi včera asi po 5 km jízdě rozsvítila kontrolka žlutý volant. Myslím, že servo funguje jak má. Po zastavení a opětovné jízdě, to samé. Zapnu klíček normálně zhasne. Po cca 5 km jízdy se rozsvítí a stále svítí. Servo funguje. Dnes to samé. Co tomu je? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

The error code that you're getting is for the torque sensor (G269), not the steering angle sensor (G85).

 

From the Ross Tech Wiki:

 

Possible Causes
  • Steering Assist Power Supply (Terminal 15) faulty
  • Wiring/Connectors from/to Steering Torque Sensor (G269) faulty
  • Steering Torque Sensor (G269) faulty

From a different Ross Tech Wiki page:

 

Turn the Steering Wheel multiple times completely to the left and right. The Torque Values should change.
If the Torque Values do change, it's most likely an intermittent Fault in the Wiring/Connectors.
If the Torque Values do NOT change, the Sensor itself or the Power Supply (Terminal 15) might be faulty.
 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 9. 8. 2013 na 20:29, LukeSK napsal:

Zdravím všetkých,

mám jeden veľký problém s mojou OII. Hľadal som aj tu na fóre a nikde som nenašiel nič podobné.
Stala sa mi taká vec. Bol som asi 2 týždne preč a keď som sa vrátil mal som isť meniť predné struny na mojom aute. Keď som chcel naštartovať zistil som že baterka je úplne vyšlahaná, tak som ju dal na  min dobiť a naštartoval som. Došiel som v pohode k mechanikovi. Vymenili sme pružiny, všetko v pohode a keď som už od neho odchádzal ostala mi svietiť červená kontrolka servoriadenia (volant). 

Skúšali sme aj odpojiť baterku, pozrieť poistky, prejsť s autom aj  20km a nič. Efekt rovnaký, kontrolka svieti, po naštartovaní 3 krát zvyková signalizácia a servo nejde. Bol som s tým aj u známeho v servise na PC a odstránil všetky chyby aj kontrolka zhasla ale opäť po naštartovaní to isté...rozsvietila sa a servo nešlo. Vyhadovalo mu to stále chybu nejakého snímača. No snímače dorazov fungovali. Keď to mal pripojené na PC a otočili sme volantom, program ukazoval uhly takže snímače uhlov fungujú.
Fakt neviem čo s tým...Ďakujem za každú odpoveď a radu :)

Ahoj poraďte mám tuhle samou závadu po výměně komplet tlumičů před bylo vše ok a tet svítí červená kontrolka pojistky ok píše to snímač momentu pro řízení s posilovačem nespravni signál trvale  kód 00573 díky kdo poradí 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
On 8/20/2020 at 3:30 PM, Muerto81 said:

Ahoj poraďte mám tuhle samou závadu po výměně komplet tlumičů před bylo vše ok a tet svítí červená kontrolka pojistky ok píše to snímač momentu pro řízení s posilovačem nespravni signál trvale  kód 00573 díky kdo poradí 

Ahoj, tak ako? Zistil si co to bol za problem? Napadlo ma, ze v servise ked ti menili pred tlmice, tak tehlicu + kotuc+brzdu nechali visiet na tycke riadenia a tym mohlo dojst k poskodeniu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, Octavia 2, 1.6 MPI, BSE motor. Všimol som si, že moje servo púšťa náplň (olej?). Ten sa dopĺňať nedá. Servo zatiaľ ide v pohode, aj keď som nemal možnosť porovnať to s inou Octáviou podobného veku.

 

Čo môžem urobiť, aby zastaviť tento únik náplne zo serva?

IMG_20210531_122002.jpg

IMG_20210531_122006.jpg

IMG_20210531_135225.jpg

IMG_20210531_135250.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...