Přejít na obsah

Plynové vzpěry kufru


ace ventura

Doporučené příspěvky

Tak to je dobre ze se nemusi nic nastavovat. Hodne elektroniky je supr vec ale pak ta udrzba pokud se neco pokazi je tezsi.

V DP prirucce je popsano jak se sundava ten zadni plastovo-plysovy kryt zadniho vika kufru (kde jsou jake sroubky atd..) a potom je napsano na nasledne oddeleni od plechu nejaky pripravek č..... To na to neco budu potrebovat nebo je na to nejaky figl jak to sundam (podeberu v mezerach a jen to odskubnu pryc?). Myslim ze tam budou nejake plastove zamackavaci spunty. Jen doufam ze se pri rozdelani nijak nepolamou. Nema s tim nekdo zkusenosti jak ten tapec zadniho vika dat dolu at se nic neposkodi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Velice mě zaujala možnost dodělávky automatického otevírání kufru. Dneska jsem se bavil s kámošem a říkal, že není problém cokoliv odlít, vyfrézovat, soutružit atd. Takže by se to dalo zvládnout za cenu mateirálu a flašky :) problém, je že chce v létě skončit.

Kdo byste do toho šel. myslím, že cenově to bude někde okolo 500,- možná míň. Máte k tomu někdo návod? Někdo ho sem dával němeky, ale bohužel ani já, ani kamarád německy neumíme :(

PS: kdyby někdo chtěl pučit pístky, tak už je mám od Petíka doma a může si svoje poslat na repasi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kájo, vycházel jsem z obrázku, který tu někdo uveřejnil. Samo, že k tomu potřebuju komplet nákresy.

Jedná se prakticky o dodělání jakáchsi pantů pro přinutí pružiny, která to výko zvedne (ale nezavře-je to mechanické). Vcelku to z obrázku vypadalo dost jednoduše. Tak uvidíme, kdo sem pošle návod a jestli to pude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Na základě zveřejnění vebové stránky k výrobě automatického otvírání víka kufru ( upozornil na to Laras) jsem toto zařízení vyrobil a namontoval. Funguje suprově. Nyní jen pár připomínek k výrobě.

Výkresy a fotografie na vebové stránce jsou srozumitelné pro každého zámečníka.

Materiál:

- doporučuji všechny šrouby mimo šroubů M 8 x 40 (4 ks), použít šrouby z nerez materiálu, matky taktéž;

- šrouby M8 x 40 - 4 ks (držáky pružin) - použít ocelové pevnostní šrouby ( tzv. oceláky), délka těchto šroubů stačí 35mm;

- dále doporučuji dokoupit 4ks nerez matek M8 s teflonovou vložkou jako pojistku proti vymačkání závitu v dílu pro držák

pruřin ( našroubovat na konec pevnostního šroubu po dokončení celkové montáže držáku pružin);

- nekupovat díl pod označením 4F5 827 249 B - tlumící člen - pro SUPERB zbytečný;

- díl pod označením 4F5 827 665 A - pružina ( pružina víka kufru VW JETTA) 2 ks. jsem zakoupil u VW ( je to pecka)

848;- Kč s DPH;

- matky M8 x 35 vyobrazené v krabičce pod tlumícím členem jsem nesehnal , v prodejně OBI mají krabičku se 4 ks

M8 x 30 ( 41;- Kč) - tyto je nutné pokrátit na soustruhu na 12 mm;

- vyobrazenou ohnutou pásovinu jsem v OBI nesehnal - použil jsem klasickou 25x5 a 30x4 (nejlepší by byl nerez);

- vyobrazené díly ( pravý a levý Winkel) díry průměr 8mm nezahlubovat; díl - držák pružin - nevrtat prostřední díru se

zahloubením ( jedná o 3 foto s označením " Federspanner " );

Víko kufru se dá otvírat jak páčkou vedle otvírání víka palivové nádrže, tak i dálkovým ovládáním. Je to perfektní !!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

super, a mam otazecku.... pri zavirani to neklade velky odpor?

Při zavírání to klade jen minimální odpor v posledních 5 cm před dovřením víka. Porovnávám se stavem před namontováním tohoto zařízení. Základem kvalitního fungování je důkladné promazání a rozpohybování standartně ( koncernově)montovaného mechanismu otvírání víka kufru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok a jak je ta pruzina tak na tom sroubu mas jeste nejakou gumu nebo tesneni?

Na pružině je kroužek z umělé hnoty, který ji drží a vystřeďuje na šroubu. Vnitřní průměr tohoto kroužku je 8mm. Kroužky jsou součástí pružiny (takto je pružina zakoupena).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...