Přejít na obsah

Plynové vzpěry kufru


ace ventura

Doporučené příspěvky

  • o 5 měsíců později...

kluci řešil někdo to autom. otvirani kufru pomocí malých pružinek které se nasadí na vzpěry ? Někdy před asi půl rokem se to tu řešilo...

Ahoj,

jsem tu nový, ale tato vychytávka mě celkem zaujala. Měl bych i možnost nechat tu komponenty vyrobit za nějaký menší poplatek. Kdyby jste se teda někdo chtěl připojit, tak dejte vědět. Ikdyž zatim to je jen takový nápad. Mám totiž superba 2001 a u něj se ten kufr otvírá trochu ztuha i po výměně origo spěr. Tak nwm jestli by na to ty pružiny stačili, podle toho videa se bojim, že to bude nakonec k prdu a nebo budu muset nějak vyřešit to ztuhnutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to vyrobíš v ucházející kvalitě jako Paro, tak to beru .. za pokus to stojí :-) a to jako závazně, klidně ti pošlu zálohu!

tak vyrobený to mám. ted ještě musim sehnat někdy ty pružiny. Což bude ještě asi chvíli trvat. :-) testnu to a pak dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

tak vyrobený to mám. ted ještě musim sehnat někdy ty pružiny. Což bude ještě asi chvíli trvat. :-) testnu to a pak dám vědět.

sorry, za citaci, ale musel jsem :-D

Ta pružina je tuším někde popsaná původním majitelem a tuším, že to je pružina z Jetty, či něčeho podobného

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Nazdar "SUPÁCI". Dnes som si tie struny objednal vo VW, (kus-19€), mimochodom dík za číslo dielu, presne to vo VW sedí, a podla toho výkresu ( http://www.passatplus.de/umbauten/heckklappe/limousine/index.htm ) som si urobil tie "držiaky" toho mechanizmu. Robil som to radšej z nereze, kôly hrdzi a aj skrutky použijem radšej z nereze. Nastriekal som to načierno, aby to tak nesvietilo v kufri a zajtra mi prijdú pružiny, tak to poskladám. Foto doložím po práci, a ak to bude celé fungovať. Teda ak je záujem o foto :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdárek, no držáky už mám taky doma z nerezu... jen ještě teda objednat ty pružiny... moc se mi sice nechce vrtat do těch origo pantů.. ale tak co už no... snad to bude sedět. Jen Nevím jaký zvolit uhel na navrtání tech děr. Musí ten držák být asi tost dolů ne? Aby se tam ta pružina vlezla až se to zavře. Jak to budeš mít tak se pochlub no.. hodně mě zajímá ten odpor jaký to bude klást při zavírání. Vím že tady někdo psal že je větší odpor jen v posledních pár centimetrech ale nevím no.. Foto samozřejmě hoď...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, mám to namontované, šlape to, len asi v trištvrte otváranie sa mi to zastaví. Zistil som, že je to vzperami 5 dverí, už ich mám v prd....., takže čakám na dodanie nových a potom hopnem aj foto. Ten odpor pri zatváraní je naozaj len pri konci, ale uvidím aký bude, keď dám nové vzpery.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Odmeral som to tak zhruba, podla fotiek, čo sú na nete. Šlape to parádne, ako som dal nové vzpery kufra. Navŕtať to musíš na prvý krát, lebo tie pánty už dalšie diery asi " nezvládnu" ( oslabilo by ich to). Len ma teraz potešilo zase auto, odišla mi riadiaca vstrekovacia tryska, tak to žere 11 litrov, musím zohnať novú...

Editováno: , autor: Raptor2005
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj všem, koupil jsem Superba a toto vlákno se mi zrovna hodí. Nikde jsem nenašel alespoň pokus o výměnu plynových pružin za silnější. Našel jsem, že originál mají píst 8mm, průměr válce 19mm, délku 279mm, zdvih 95mm a sílu 520Nm. Ta pružina je osově blíž k závěsům, musí být tedy minimálně pro stejnou sílu. Podle mě je výhodnější použít plynovou vzpěru z www.montako.cz.

GF 8/19 na 700Nm. Cena je 359 + DPH. Typ 27100. Koncovky mají vyměnitelné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nápad to nemusí být špatný. Musely by se ale předělat i ty klouby. Pač ty co jsou na autě by to třeba časem nemusely vydržet, těžko říct... navíc nemusí sedět ten průměr toho kloubu....

I když už mám nachystané držáky tak tohle se mi zamlouvá víc, jelikož se nemusí vrtat do pantů... Záleží zda to ten píst vytáhne, protože ta pružina je přece jen uchycena na tom kufru níž než ten píst.

Kdo to teda první vyzkouší?? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, já jsem řešil otevírání kufru novými vzpěrami zde:

http://alfa.skodasho...fru-822200.html

Další viz foto. Pružiny jsou z drátu 4,5mm. Vnitřní pružiny menšího průměru slouží pro překonání dráhy pro pootevření. Není tam moc místa a tak po stlačení zbývá pouze 20mm ! Nejde mi vložit video tak ho můžu poslat SZ. Všechny pružiny jsou běžné. Nátrubek na těle plynového tlumiče je z metrické trubky s otvorem 19 mm. Vpředu je upravená a navařená velkoplošná podložka 8mm přímo na čele trubky a je zvětšen otvor, aby píst náhodou nedřel. Opěrná část pro pružinu je opět podložka, nasunutá na okraj trubky a přivařená z vnějšku. Výroba trvala cca 30 min a materiál co dům dal. Žádné stovky Kč na tažné pružiny a už vůbec žádné vrtání.

post-52011-0-58278300-1335476727_thumb.j

Editováno: , autor: Petr.gr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...