Přejít na obsah

Nefunkcna stahovacka v zadnom el.okne - prasknuty umelohmotny srziak skla


pmajco

Doporučené příspěvky

Zdravim,

idem si kludne na mojej 01 nieco cez 100 km/h, chcem uplne zavriet zadne okna, ktore som mal asi na 5 cm otvorene - zrazu pocujem chrupot pri zatvarani tych zadnych okien...

:-(

okna sa zavreli, tak som tomu nevenoval pozornost.

A zrazu - velky rachot - lave zadne sklo spadlo do dveri.

A kua - uz som myslel, ako sa tam rozbito na 1000 kuskov - dosiel som domov - pozeram - po skle ani stopy - do dveri nevidno - auto bez okna pred panelakom neriskujem.

Volam kamosovi - dosiel som do jeho dielne - zhodime tapacirung - okno spadnute vo dverach, len lanka trcali.

Nemali sme samozrejme novu stahovacku, tak mi odrezal drevenu latku s vyfrezovanom drazkou pre sklo, vlozili sme to do dveri pod sklo, odpojili el. stahovacku/motor skla a zatial to mam v tomto stave.

Pricina poruchy - ulomila sa ta biela umelohmotna blbost, co drzi sklo !

Nikde nemozem tuto umelohmotnu blbost (ako sa to vlastne spravne vola?) zohnat - vsade len kompletna stahovacka (motor, ...) v cene niekolko tisic...

Da sa to nejako opravit bez vymeny celej stahovacky okna?

Kde by sa dala na Slovensku tato umelohmotna blbost zohnat za symbolicky peniaz?

Pred O1 som mal skodu 120L - tam pre mna nebolo nic neopravitelne (nebol problem zohnat hocaky diel).

Tu na Oktavku sa daju zohnat len kompletne moduly - v cenach niekolkonasobne prekracujucich cenu pokazenej suciastky...

Ale kvoli umelohmotnej spojke, blbemu kontaktu, ... menit cely modul?

Minimalne by som sa chcel aspon pokusit opravit tu stahovacku, len keby som zohnal ten umelohmotny bazmek - jedna sa o zadne dvere na soferovej strane (je to vo vsetkych 4 dverach rovnake, alebo sa to rozlisuje na lave/prave, alebo predne/zadne dvere?

Lanko vyvlecene z navijaka nemam - staci len zohnat tu plastovu suciastku, nasadit to na tu kovovu kolajnicku v ktorej to chodi spolu so sklom, navliect obe strany lanka, nastavit krajne polohy a je to!!!!

PORADITE?

PS: Ked sa ta oprava nepodari, tak nakoniec vymena celeho elektr.stahovania okna to vyriesi - ale rad by som to pred touto poslednou moznostou skusil zbastlit...

Zadne okna ani velmi casto neotvaram (len predne) - preto sa mi do tejto opravy vela penazi zbytocne investovat nechce...

Vdaka za rady (podobnu temu som hladal, ale nenasiel!)

PS: Auto som kupil od kolegu - toto iste sa mu stalo pred 4 rokmi na opacnych dverach vzadu - vtedy mu to cele menili v Skoda servise... (nedali mu tam naspet ani skrutky, co drzia tapacir...)

Editováno: , autor: pmajco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kostička se sehnat dá, ale pokud máš tu starou, prodává se jen nová, a na tu potřebuješ nový držák okna! Jedině na vrakovišti sehnat za 1000,- stahovačku, nebo jen uchycení okna na novou kostičku, a koupit kostičku v autodílech Krč stojí asi 40,-!

http://www.autodilykrc.cz/eshop/skoda/octa...phledej=kostka#

Jinak můj návod na výměnu stahovačky je na :

http://www.skodaoctavia.cz/Interiernavody/...aStahovacky.htm

post-3282-1215463400_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nazdar Oktavinek!

Vdaka za info - este otazka - O1 r.v. 2000 (male prave spetne zrcatko) ma ten stary, alebo uz novy typ tej kocky do stahovacky okna?

bielej umelohmotnej

Aby som to pochopil spravne, tak v prednych pravych je rovnaky typ kocky ako v zadnych lavych dverach a v pred.lavych je rovnaka kocka ako v zadnych pravych dverach?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu som nafotil ten prasknuty vodiaci diel:

Podla predchadzajucich fotiek by toto uz mal byt novy diel...

Je to tak?

Cim sa vlastne lisia?

Takze ked moja oktavka ma rok vyroby leto 2000 (je to GLX), je to este pred faceliftom?

Uz bola jedna stahovacka na opacnych zadnych dverach menena asi pred 3 rokmi... (predosly majitel to dal menit v Skode)

A ako zistim, ze uz mam namotane lanka?

Ked mi to prasklo, este sa mi dotacal motorcek...

:aggressive:

ale oba konce laniek mi este trcia von!

Teraz mam motorcek odpojeny, aby som nechtiac "neotavral" okno...

Akurat som vypojil cely konektor a teraz mi nefunguje zamykanie tych dveri (mam ich stale zamknute)...

Takze este raz - podla fotky sa jedna o stary alebo novy typ???

post-13982-1215515653_thumb.jpg

post-13982-1215515680_thumb.jpg

post-13982-1215515700_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj,

stalo sa mi pred tyzdnom to iste, este sa pozri ci nieje zamotane nahodou lanko. ta kolajnicka aj s motorcekom sa da cela vybrat, pozri ci ti trcia lanka z jedneho aj druheho konca, daj prec ten elektromotor a zostane ti len konstrukcia su tam tusim 3 sroby das ich prec a mal by si vidiet take biele koliesko na ktore sa navyja ten drat, ak su tie draty pomotane, polamane tak smola, uz to nedas do kopy aj keby si chcel a je tam riziko ze sa ti roztrhne to lanko. ak nie su staci ak vymenis iba ten plast, ak chces tak som kupoval 4 poslem ti jeden. ak su, mas smolu a musis kupit "spustac okna" bez elektromotora. tak to nazyvaju v autoservisoch. ak zavolas do autorizovanych servisov maju ho za +-1800, ja som ho kupoval v tejto predajni http://www.autodielyskoda.sk/kontakt.htm maju to za 1530 alebo tak nejak.

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jjj je to už ten nový! No pokud budeš rozebírat ten navyják bovdenu, tak opatrně, ať se Ti to nerozmotá, už to nedáš dohromady,spíš bych jen sundal motorek, a vyzkoušel, zda jde jezdit s bovdenem, tam a zpět, to stačí! Tak si objednej kostičku, taky jednu mám doma, ale nevím jakou, ale myslím že je to na levou/zadní stranu! Nakonec jsem koupil celou stahovačku! V autodílech Krč, měli stahovačky za 970,-! Taky už je tam ale nevidím! Ale našel jsem na škoda-dílech :

http://www.skoda-dily.cz/index.php?action=...y=1U0.839.461+B

A kostičky mají za 34,-! Uvidíš! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

da to dohromaty akorat to tam namota a ja to mel ve vnitr zamotany odvrtal sem ty nyty co drzeli ten kryt lanko narovnal znovu namotal slozil a do odvrtanych otvoru dal sroubek s matickou a funguje to uz 2 roky porad je to jen skodovka :p

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vdaka za cenne rady priatelia.

Cez vikend zanalyzujem, v akom je to stave.

Ja som si naivne myslel, ze ked mi trcia 2 konce laniek, tak je vsetko OK.

A tu sa dozviem, ze ono to je pravdepodobne namotane vnutri!!!

Priznam sa - ja som to neopravoval (drevom mi to nudzovo podoprel kamos v garazi) - preto som zvedavi, v akom je to stave...

Snad to nebude az tak velmi kaput, ako pisete...

Este raz - vdaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra - mal som rozobratu tu stahovacku - je to horsie, ako som cakal.

Lanka su nielen namotane, ale jedno je pretocene a uz sa nezmesti do drazky toho navijaca!

Takze kupa iba toho vodiaceho dielu mi nepomoze.

Co som volal do predajne autosuciastok - maju stahovacku bez motora za nejakych 1500 SK.

Navyse sa mi odlomil ten krajny drziak bovdenu na konci tej vodiacej listy (taka biela umelohmotna blbina)...

Takze este uvidim - mozno kupim lanko do brzdy na bicykel, odbrusim potrebnu dlzku a skusim to tam pouzit.

Akurat neviem, ako ukoncit potom ten koniec toho lanka - zaspajkovat?

Alebo kupim tu novu stahovacku.

ALebo sa na to vykaslem a necham to tak - zadne okno aj tak casto neotvaram...

Skoda, ze som to ja blbec skusal po ulomeni toho vodiaceho dielu dostat hore.

Ale clovek sa uci na vlastnych chybach.

PS: Takze, ako som pochopil - keby som kupil novu stahovacku, len prehodim motor do tej novej stahovacky a nasrobujem to cele do dveri?

Ako tam potom prichytim sklo?

Az ked to tam cele vlozim a nasrobujem?

Diki.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jde to opravit i v případě pozohýbaného lanka. Jestli není zlomaná žádná žilka lanka, tak ty lanka (jsou tam 2!) vyndej úplně ven - z černého bubno, kde jsou navinuté na bílé kladce s drážkami. Lanka porovnej kombinačkama případně "přitoč" aby žilky měly tvar původní šoubovice. Malám kulatým pilníčkem "oprav" drážky té bílé kladky. No a pak stačí namotat, namazat bílou vaz. a mělo by to chodit bez problémů dále. Práce na jedno odpoledne vč rozborky/sborky dveří.

Já už to atk mám 3 rok a NO PROBLEM

Jestli ale máš přelomené žilky na lanku, tak to asi nemá cenu, kup novou stahovačku bez motorku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

rozobral som celu stahovacku (lave zadne dvere - novy typ=prasknuta biela plastova kocka) - lanka som narovnal - len sa mi nedari zlozit/namotat tie lanka na ten biely navijaci bubon v stahovacke!

Ako to tam ma byt spravne namotane?

jedno lanko len zahaknute bez namotania a to druhe namotat na vsetky drazky?

Nemal som sa s tym vela casu hrat - skoncilo to neuspesne - asi som lavy...

nemate dakto podrobny postup, najlepsie nejaky nazorny obrazok/fotku, ako tam maju byt spravne namotane tie 2 lanka na tom bielom navijacom bubne vo vnutri stahovacky?

Mam doma servisnu prirucku k autu - tam je len postup, ako vymenit celu stahovacku - taketo detaily sa tam uz neriesia... Nemoze to byt az take zlozite...

:-)

vopred dakujem - uz ked mam vsetky potrebne diely pokope, skoda je neskusit to zlozit.

Novu stahovacku kupim, az ked zlyhaju vsetky pokusy (uz som si zvykol, ze to okno neotvaram...)

PS: este ma napadlo - keby som kupil v cyklopredajni brzdove lanko na bicykel, skratil ho na potrebnu dlzku, je najaka finta, ako tam dat podobnu koncovku, ako je original?

napr. nejaka dutinka s cervikovym srobkom, naletovanie, ...

Peter

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
post-22522-1219695070_thumb.jpgpost-22522-1219695059_thumb.jpg

Kde by som mohol zohnat len ten plastovy pojazd, spadlo mi lave zadne okno. Mam Oktavku, r.v. 1999, 1,9TDI. Ak to mate niekto doma, poslite mi to dobierkou, pripadne nejaky link na net.

Vdaka

Mal som ten istý problém s oboma prednými dverami. Pri týchto starých sťahovačkách je rozdiel pravé a ľavé dvere. Keď som tie plastové blbiny čo chodia po lište s oknom chcel kúpiť, tak som ich zohnal v Slovexprese (Lučenec) a podľa katalógu sú na Seat Cordoba Vario. Sada ma stála 500,-Sk! (kus umelej hmoty a nevedia čo za to pýtať :aggressive: ) V tej sade sú aj pomôcky na nasadenie lanka do vodiacich kladiek. Naposledy som to menil na pravých predných dverách začiatkom augusta 2008. Som zvedavý ako dlho to vydrží. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

takze vcera se mi stalo to same. Potreboval jsem zajet na pumpu tak nastartuju vyjizdim ze dvora a najednou okno na PP dverich spadlo dolu. Tak jsem teda zase zacouval zpatky sundal tapec a co nevidim. Ten bilej p*čus co drží lanko na leve kolejnicce se rozstipalo. Takze okno mam podlozene prknem a rozebrane dvere. Da se nekde ten plastovej dil koupit novy? (rv 97) nebo si mam zajet na vrakac a modlit se at mi to opet nepraskne? :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím! Bohužel v našich končinách kostičku na r.v. 97 neseženeš! Dá se sehnat jen na 2000 výše....to je lepší zajet na vrakáč, a sehnat už tu novější, nebo koupit na Aukru nebo někde v eshopu novou z šikmooké země, mám je už také osvědčené....stojí okolo 600 - 700 peněz...

http://aukro.cz/predni-el-stahovacka-oken-skoda-octavia-prava-i1793242655.html

http://www.autodilyk...61167d21180b476

Editováno: , autor: Octavinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no moc jsi me teda nepotesil ale z prve rady zkusim z vrakoviste sehnat tu kosticku. V nejhorsim pripade budu muset koupit celou stahovacku bez motorku. Btw nasel jsem dalsi pruser. Zacina mi prskat i LZ okno... :kuk:

btw diky za reakci :palec2:

Editováno: , autor: RadaR08
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...