Přejít na obsah

Fábia 1.4MPi netáhne?


TOMTUNING

Doporučené příspěvky

Mám problém...moje fabuška při jízdě jakoby vynechává že chvilkamam táhne míň než normálně...koupil jsem nové svíčky i zapalovací modul a stále to stejné, a chvilkou do kopce to znělo jak když to jede pouze na tři válce a netáhne to a hrozný zvul. Nevíte čím to tak nějak je? v čem je chyba? palivo tankuji na stejné pumpě už dlouho, možná smítko v palivu ale nevím..za každou odpověď budu rád díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam pocit ze niekde sa tu pisalo aj o tom ze niektore FI maju od vyroby len jednu LambdaSondu(LS) a novsie maju uz dve. Ja mam RV2001 a mam pocit ze sledujem podobne problemy no niekedy ten motor do kopca no jednoducho mam pocit ze vystupim a budem ho tlacit ... zvuky som si nejako nevsimol zatial ale typujem to na staru LS v servise su schopni urobit tzv. TEST starnutia LS a na zaklade toho clovek by mal vediet ze v akom stave je ... Inak moze VAG pisat chyby aj za jazdy alebo len za statia pripadne nastartovania....Co som jazdil kamosovu Fabiu 1.4 tak som mal pocit ze zaber motora bol zivsi ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viem, práve to že som tiež jazdil na inej 1,4 , 50 KW a tiež sa mi zdalo, že bola živšia.Preto sa pýtam, lebo ja som vymenil obe LS, ale zadnu som dal univerzálnuú nie originálku/ a stále to nie je to pravé " orechové". Tak som najprv rozmýšlaľ či to nie je tým, že tam nie je tá originálka. Nemáte niekto skúsenosť? :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som vymenil tu stru LS za novu a zatial to ide.....chybu mi už nevyhadzuje.....Díík ;)

kolko ta stala LS a ktoru si menil, ja mam len jednu

po precitani vlakna mam pocit ze mam podobne problemy, jednoducho to niekedy taha lepsie a inokedy zas horsie, myslel som, ze sa mi to len zda, ale je to stale castejsie :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak máš len jednu, tak to bude pravdepodobne predná. Zober si malý technický a skoč do predajne Boosch Peterson a tabujeoho najdu aku potrebuješ.Je to lacnejšie .Stojí cca Od 2600 - 3600 sk. Originalka stoji v servise aj do 7000. LS sa časom opotrebuje, tak ju treba proste vymeniť.Zaleží aký máš typ motora a aký rok výroby. Výmena je jednoduchá......Caf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám asi podobný problém - zejména do kopce netáhne a to hlavně mezi 2000 - 3000 ot. Mám rok 01 s jednou lambdou.

Vyměněno nebo vyzkoučeno následující:

1) lišta zapalování

2) čidlo teploty

3) vstřiky

4) vyčištění klapky + nastavení

5) nové svíčky

teď se chystám na výměnu jednotku motoru, ale najít tu pro jednu lambdu nebude lehké. Tzn. 00 - 01 (ale spíš začátek roku)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Inak stoji za to se mrknout aj na brzdy ze ci clovek nejazdi so zadrenymi paknami v bubnoch ... najazdene 105000km mal som tento problem a sledoval som vyssiu spotrebu, lenivejsie auto, kratke dojazdy na N, nasledovala vymena zadnych brzd a mam pocit ze je to o niecom inom ako predtym ... OVELA LEPSIE.

RIESENIE bolo nadvihnut auto a zatocit koleso musi ist volne ... ak vam to nejde bude problem v brzdach.... NEZABUDNUT uvolnit rucku ... :-)-_-

Editováno: , autor: Mathias
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...