Přejít na obsah

Reklamace TV v záruce v Okay


viewer

Doporučené příspěvky

tak jsem asi zřejmě slušnej obchodník , jinak když si zákazník neodebere opravu nebo reklamaci do 3 měsíců ,můžeš zboží prodat aby si pokryl náklady . Jinak to co jsi psal se mi stát nemůže , reklamaci mám vyřízenou max . do týdne a to jěště reklamuju díl a né celé kolo .Takovejch reklamací jsem neměl za celej snad 15 let

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

třeba tu závadu vidí jen ten majitel TV :doh

Tak to je skvělý, nakonec jsem za blbce já, jednoho dne zapnu TV a vidím že jde hrozně, to samé vidí děti i manželka, dovezu jí do obchodu, zapnu a prodavač bez řečí vypíše reklamaci že jde hrozně, za měsíc přijde s tím že je OK, znova přijde prodavač a i vedoucí, kouknou se na to a bez řečí vypíšou znovu reklamaci s tím že to pošlou do jiného servisu, teprve teď když to přijde zpět se stejným výsledkem si všichni najednou nasadí brýle a zdá se jim to vlastně docela dobré, špatný to vidím už jen já, nakonec jsem si to podle culdy všechno vymyslel a v prvních dvou případech asi prodavače i vedoucího nějak očaroval že to taky viděli....tolik k culdově poznámce.

Nechat si předvést jinou dost dobře nejde protože jí na krámě nemají, je stará cca 1,5 roku, jinak si nemyslím že je Okey tak hroznej krám, přinejmenšim není o nic horší než jiný jemu podobný, řekl bych že se celkem snaží, závadu viděli a uznali, hlavní problém je podle mě v tom že to nevidí servis, prostě to zapne, ono to jde tak jim to přijde dobrý, na první opravence doslova stojí: "Technická zpráva: obraz je příliž světlý, sekce se nedá identifikovat. Výrobek splňuje parametry udané výrobcem..."

Trochu si to sice odporuje ale když je závěr servisu že je to OK tak co má dělat vedoucí ? Myslím že to udělal dobře, když se mu to pořád nezdálo v porádku, poslal to jinam, tam na to evidentně koukli, když to hrálo tak se tím víc nezabývali....předpokládám že to tak dopadne i potřetí.

Ještě k tomu poplatku za uskladnění, to asi nehrozí protože když je jedna reklamace uzavřená, tak ten samý den byla napsaná nová, co k tomu dodat...

Řešení bych viděl v nějakém kompromisu, tv dám klidně taťíkovi na chatu, tam to tak přesně postačí, za to dostanu od Okeye nějakou novou tv za vážně parádní cenu a spokojenost, teď mě zase ukamenujete že bych si tam po této zkušenosti ještě něco koupil ale jak jsem řekl, krám jako každej jinej....

I to nej... zboží v nej... jakosti se může porouchat ať ho koupíš kdekoliv.

Uvidím ještě jak to dopadne potřetí, pokud stejně zkusím nějakou dohodu, pokud s nima nebude řeč, klidně zbalím všechny papíry do balíčku, nafotím, doplním průvodním dopisem a rozešlu do místních "postřehů", různých novin typu "blesk" atd. atd. atd.....třeba se toho někdo chytí a pokud né

tak se rozhodnu co dál, nejde o to, že z toho chci těžit ale o to, že jsem si tu závadu nezpůsobil ani nevymyslel, tv je v záruce a přesto že to zprvu všichni uznali tak se člověk spravedlnosti prostě nedovolá. Z mojí povahy můžu říci že si to nijak neužívám, je mi ze srdce nepříjemné pořád chodit řešit tuto pro mě nepříjemnou věc, na druhou stranu nenechám za sebe dělat blbce, (viz. culdovo poznámka výše).

Myslím, že přijatelné řešení a názor na věc ná Davon a snad i Yestr, pravděpodobně slušně by uspěl i Murder, ale tak zlej bejt přeci jen asi neumím...

No, čas ukáže co se bude dít, tak uvidíme kam to pospěje.... :aggressive::plol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám důvod ti nevěřit a překvapil mě taky útok culdy, přišel mi jako potrefený prodejce...

Jinak ještě k mému řešení vždy začínám SLUŠNĚ, ale pokud to nejde po dobrým tak postupně svoje jednání graduju do neskutečných výšin. Takže se zlodějem a podvodníkem v důsledku jednám jako největší hulvát, to většinou pochopí každý, že to klidně dotáhnu do konce a ustoupí.

Jen já po špatné zkušenosti k uvedenému obchodníkovi určitě nepřijdu.

Hrubého chování jsem ve svém životě použil cca 3x a to vždy, když ze mě dělal nějaký neumětel vola.

Takže popisované rady ber jako extrém, není to běžné jednání.

Prostě obchodník má vždy na prvním místě zisk a pokud ne tak jen blbě kecá, protože charita dnes nikoho neuživý. Vlastně i charita musí produkovat zisk.

Takže někdo vidí zisk v dobrém jménu společnosti a spokojeném vracejícím se zákazníkovi a někdo vidí zisk v kvantitě prodaného zboží a zákazník ho víc nezajímá. Firmy v druhém případě na to časem doplatí a nový zákazníci jednoho dne dojdou.

Základ je začít slušně, ale nenechat se okrádat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš pravdu, problém je v tom že já se chovám celkem slušně, prodejce se chová taky celkem slušně ale nikam to jaksi nevede, tak jak už jsem psal, počkám jak to dopadne potřetí, pokud stejně tak se pokusím dospět k nějakému kompromisu a dál bych zatím nepředbíhal událostem.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak v první řadě to neber jako nějakou urážku , udělal jsi chybu a tou bylo , že ti vlastně už první reklamaci uznal na prodejně . Proto jsem ti psal at pošleš nějakej reklamační protokol abych se mrknul co tam psal .Ono je rozdíl ,jestli ti to vedoucí řekl a nebo jestli to napsal na rekl. protokol do řádku ( závada dle zákazníka ) to ti vlastně neuznal nic . Ještě dotaz ,proč jsi to řešil v okey když máš tuším možnost rovnou v servisu ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak v první řadě to neber jako nějakou urážku , udělal jsi chybu a tou bylo , že ti vlastně už první reklamaci uznal na prodejně . Proto jsem ti psal at pošleš nějakej reklamační protokol abych se mrknul co tam psal .Ono je rozdíl ,jestli ti to vedoucí řekl a nebo jestli to napsal na rekl. protokol do řádku ( závada dle zákazníka ) to ti vlastně neuznal nic . Ještě dotaz ,proč jsi to řešil v okey když máš tuším možnost rovnou v servisu ?

to je dost blbej dotaz ne? Reklamuju kde jsem koupil. Proto nakupuju jen v kamennejch obchodech v mém okolí. Někde jsem to koupil, tam obchodník něco vydělal, tak ať se taky snaží pokud je problém. Zcela logické.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tom papíru je jen jedna kolonka a to : "Popis závady" tam je závada popsána tak jak jsem tady už řekl.

TamasB: no taky si myslim, kdo prodává ten vyřizuje reklamace, proč by jsem já měl běhat po servisech

Editováno: , autor: viewer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je dost blbej dotaz ne? Reklamuju kde jsem koupil. Proto nakupuju jen v kamennejch obchodech v mém okolí. Někde jsem to koupil, tam obchodník něco vydělal, tak ať se taky snaží pokud je problém. Zcela logické.

Blbej dotaz ? to pochybuju . Když se ti něco stane ,tak zavoláš do servisního centra a oni přijedou závadu zjistěj a pak se to řeší dál . Bych chtěl vidět jak povezeš třeba pračku do prodejny .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tom papíru je jen jedna kolonka a to : "Popis závady" tam je závada popsána tak jak jsem tady už řekl.

TamasB: no taky si myslim, kdo prodává ten vyřizuje reklamace, proč by jsem já měl běhat po servisech

popis závady ( zakazníkem ) Takže ti vedoucí nic neuznal ,ale jen napsal to co jsi říkal . V záručním

listě máš seznam servisů ,kde můžeš uplatnit záruku . Tak je to nejlepší . Jednou jsem tak řešil reklamaci pračky . Přijeli koukli na to a vše opravili .Bylo to v záruce a tak jsem nic neplatil .Vůbec mě nenapadlo to někam vozit . Mrkni ještě jednou do záručáku jak postupovat při reklamacích ,určitě tam bude ten servis .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná bys měl pracovat v Okay, z tebe by byli nadšený jak bys to všem těm hlupákům zákazníkům vysvětlil, naco se zbytečně angažovat a platit dopravu do servisu, koupili jste si křáp tak si reklamaci řešte sami obvolávejte servisy případně si to tam sami dotáhněte, my tady v krámě přeci jen prodáváme nééé !!! A kydyž už nějakou tu závadu uznáme a sepíšeme tak to vlastně nic neznamená, ....

Pochybuji že pokud by si od začátku mysleli že to hraje dobře tak by to tak ochotně posílali na servis a platili náklady, ve skutečnosti je to tak, že dobře vidí že to jde nahovno ale když to servis neuznal nezbývá jim nic jiného než tvrdit to samé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná bys měl pracovat v Okay, z tebe by byli nadšený jak bys to všem těm hlupákům zákazníkům vysvětlil, naco se zbytečně angažovat a platit dopravu do servisu, koupili jste si křáp tak si reklamaci řešte sami obvolávejte servisy případně si to tam sami dotáhněte, my tady v krámě přeci jen prodáváme nééé !!! A kydyž už nějakou tu závadu uznáme a sepíšeme tak to vlastně nic neznamená, ....

Pochybuji že pokud by si od začátku mysleli že to hraje dobře tak by to tak ochotně posílali na servis a platili náklady, ve skutečnosti je to tak, že dobře vidí že to jde nahovno ale když to servis neuznal nezbývá jim nic jiného než tvrdit to samé.

tak to věř tomu ,že ze mě by nadšený nebyli. Já ve svém obchodě uznám každou reklamaci . ( měl jsem jich fakt málo ) Nepotřebuju ,aby na mě byli lidi naštvaný .Je to úplně jinak . ty nemusíš nikam nic vozit ,tem servis přijede k tobě domu sám . Je to právě ta chyba , když ti reklamaci uznaj ,tak už nikam nic posílat nemusej a nemůžou , protože by reklamaci uznali . Takle to ,ale vypadá ,že to jen sepsali a poslali do servisu . Nebo snad máš v papírech ,že reklamace byla uznaná a že to posílaj na opravu ?

přečti si záručák a pak uvidíš jak a kde se řešej reklamace

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Culdo ještě jedna drobnost, ano je rychlejší jednat přímo se servisem, ale bohužel servisní síť není tak rozšířená jako síť prodejen. Dokud jsem bydlel v Praze tak jsem se vždy snažil komunikovat se servisem, například mobilní telefon (Nokie dřív opravdu bez nového sw nechodili např. 7110), mohl jsem jít na prodejnu tam ho nechat a měsíc čekat na přehrání sw, nebo zajet přímo do servisu a za hodinu odjet s přehraným sw. Teď bydlím v Pardubicích a jiná možnost než přes prodejnu, nebo jet osobně do Prahy což je celkem 260km není. Takže asi tak. Je vynikající, že dnes můžeš reklamovat kdekoliv, ale bohužel někdy ti z různých důvodů zůstává ta prodejna.

Teď mě napadla ještě jedna ptákovina, v rámci EU má platit záruka kdekoliv, takže kdyby viewer odvezl TV do němec a tam ji reklamoval, tak je reálná šance, že mu to servis uzná, je tam přeci jen jiný přístup ke službám než u nás. Tak tam by mu televizi buď vyměnili (jsem přesvědčený, že by neopravovali a i kdyby opravili tak hlavně že chodí ne?) nebo by mu napsali papír, že se jedná o vadu výrobku a je doporučena výměna nebo odstoupení od smlouvy. Tak by mu muselo Okey vrátit prachy ne?

Já jsem měl naposledy problém s PDA celkem bylo 4x v servisu v Táboře (servis posílal na vlastní náklady kurýra pro PDA a taky mi ho po opravě přivezli) z těch čtyřech oprav mi 3x měnili základní desku, poslední dvě nejdřív vadu neuznali tak jsem ho poslal se stejnou vadou znovu protože to opravdu blblo a podruhé vyměnili základní desku. Po čtvrtém návratu ze servisu jsem vzal všechny opravenky i tu třetí zamítavou a jel do prodejny kde jsem to koupil a tam mi bez řečí vrátili peníze. Jen vlastně chtěli poslat peníze na účet, tak jsem oponoval, že jsem to koupil za hotový přímo v prodejně tak chci hotovost. Tak prodavač šáhl do kešeně a vyplatil to hotově. Bylo to v Sunnysoftu v Kovanecké. Takže i opakovaná reklamace stejné závady předtím zamítnuté může být úspěšná.

Editováno: , autor: murder
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sakra ty o tom vůbec nic nevíš , záruku musíš uplatnit kde jsi zboží koupil ,jestli není v záručním listě psáno jinak . Pro příklad . Mam kuchyň od Sýkory a spotřebiče od BOSCHE . Záruka na spotřebiče se uplatnuje tak ,že zavolám na linku BOSCHE oni přijedou a vše vyřeší . Jak jsem psal reklamace pračky prošla tou samou cestou zavolal jsem do servisu , kterej je v záručním listě a oni přijeli a pračku v záruce opravili ( doma ) . U elektra to právě je tak ,že v každém záručáku máš vypsaná servisní centra ,kde se má záruka uplatnit . Tak si ho přečti . Samozřejmě ,že prodávající musí reklamaci vzít ,když zboží přivezeš ,ale pošlou ho tam ,kam by si ty volal .

Reklamace je podle mě ukonce ,protože máš už protokol ,že telce nic není a nyní jediné co můžeš chtít je to ,že chceš původní telku ve stavu v jakým byla .( nepoškrábaná.)

Když koupíš v Německu TV a něco se ti s ní stane můžeš jít tady do autorizovaného servisu ,kde ti zdarma závadu odstraní a výrobce jim to proplatí ,ale nemůžeš jít někam do prodejny uplatnit záruku .

Po přečtení záručního listu to není těžký pochopit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomto naprosto, ale naprosto ve vsem souhlasim s Culdou!!! K tobe TomasiB, neni zase tak zcela logicke reklamovat zbozi tam, kde jsem koupil... Pro me je to prave zcela nelogicke a okamzite bych se obracel na servisni sit, ne pres prodejnu, to je dle me nejvetsi volovina. Pravdu ma murder, ze je to nekde v mensich mestech tezsi, ale myslim, ze zrovna LG macelkem rozsirenou, vse je piopsano tam, kam odkazoval culda.

Vem si treba vestavnou indukcni desku Fagor - prestala nam jako zanovni cist nadobi, tim padem indukcni plotynky nehraly. Myslis, ze jsem ji vysroubovaval z pracovni desky a odpojoval od elektriky pres svorky, dotahl ji do auta a jel s ni do obchodu?????

Kravina, ne? Zavolal jsem na Fagor, spojili me se servisem a do 3 dnu tam zvonil mehanik s bracnou a nahradnim dilem za 5000,-, namontil novou ridici jednotku ci co to bylo za bazmek, podepsal jsem mu opravenku, prevzal kopii a s dikem a kilcem na pivko jsem ho vyprovodil ke dverim!!! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fajn páni, ale je rozdiel reklamovať zabudovaný spotrebič a televízor!!! Na televízor v rámci záruky ti opravár priamo do domu nepríde ani v Dubaji, nieto ešte v CZ alebo SK. Môžeš na vlastné náklady dopraviť TV do autorizovaného servisu, alebo do predajne - a tá potom na svoje náklady televízor dopraví do servisu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fajn páni, ale je rozdiel reklamovať zabudovaný spotrebič a televízor!!! Na televízor v rámci záruky ti opravár priamo do domu nepríde ani v Dubaji, nieto ešte v CZ alebo SK. Môžeš na vlastné náklady dopraviť TV do autorizovaného servisu, alebo do predajne - a tá potom na svoje náklady televízor dopraví do servisu...

A zrovna to není pravda , kámoš si nechal TV přivézt až domů ,protože byla velká a když mu tam něco odešlo , tak tam volal ( do Ok.) a řekl jim ,že má problém ,ale že má malé auto a TV se mu tam nevejde . Řekli mu , že to není problém ,že pošlou technika , pán přijel ,sice až za 4 dny a telka se nedal opravit na místě a tak si jí odvezl . Do 14 dní jí měl opravenou a zase mu jí přivezli .Když jí kupoval stála 30000 ,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To s tím německem byla otázka, ne tvrzení, vždyť dnes se už snad opravdu prodávají výrobky s nadnárodní zárukou ne, tak rozumím tomu tak, že pokud je ona záruka nadnárodní tak řeším záruční opravu kdekoliv v oblasti platnosti záruky a ano v případě neodstranitelné záruky budu další postup řešit s prodejcem (výměnu za jiný výrobek, vrácení peněz). Vždyť něco takového se v rámci unie probíralo? Pokud se pletu tak se opravdu omlouvám za dezinformaci, opravdu to bylo myšleno jako "řečnická otázka" a pokud to někdo pochopil jako "zasvěcenou radu" tak platí ta omluva. Samozřejmě, že se postupuje podle pokynů v záručním listě (ty ovšem nesmí být v rozporu s právem a vždy má přednost národní právo a nelze se z něj vymanit ani podpisem jakéhokoliv dodatku, např. zkrácení záruky)

Teď jsem koukal do záručního listu na (PDA) iPAQ HP 614, tam je napsáno, že v případě reklamace mám kontaktovat servisní podporu z přiloženého seznamu a je tam seznam servisů z celého světa. Prostě když budu v americe tak půjdu do amerického servisu ne?

Tak jsem se domníval, že by to mohlo být i s tou TV, opět jen obrazně a moje domněnka, jsem magor a chci se koukat jen na svou televizi jsem v německu na dvoudenním výletě a televizi jsem si v řádném obalu vzal sebou, tam se mi první den vysype a zjistím, že servis ze seznamu je poblíž, tak zajedu do německého servisu ne?

Ale asi budou pro PDA jiné reklamační podmínky než pro TV.

Je to opět extrém a jen se ptám, ale asi se na to už vykašleme tohle už neřeší Viewrovu tv z OKEY

TEĎ JSEM JEŠTĚ JEDNOU ČETL CULDOVU REAKCI A OBA PÍŠEME TO SAMÉ JEN JINAK.

Takže ještě jednou VIEWER by mohl kontaktovat německý servis, samozřejmě že ne jakoukoliv prodejnu. Tak jsem to myslel od začátku. A v případě, že němci řeknou, že to je neopravitelné a dají o tom protokol, tak tehdy přijde s tím protokolem, fakturou a kompletní televizí do Okey a ti mu musí vrátit kupní cenu. Je to tak? Takhle jsem to myslel už předtím.

Editováno: , autor: murder
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si nejsem jisty, zda toto je jiz spusteno. Unii sice lezeme do pr*ele a cpou nam to horem dolem i vsude jinde, ale zakladni veci, jako je takto dle me nefunguje, pokud ano, tak ano a jsem malo informovan...

Verim v to, ze by ti rekli, ze mas dostatek servisu ve sve zemi... Pokud by nebyl zadny, pak asi ano, ale takhle? Zkuzte to nekdo zjistit jako domaci ukol :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, máte pravdu že jsem se mohl obrátit rouvnou na servis, nejbliš je to u nás cca 30km Strakonice, pak asi 50km Příbram a Č. Budějovice, to je pravda, ale pokud tv odvezu k prodejci tak to tam pošle stejně jako bych to tam vezl já, pravdou je že jsem nezkoušel zdali by technik sám přijel, třeba ano, nějak ně to nenapadlo, prostě jsem to hodil do auta a odvezl k prodejci což je také správně.

Reklamaci je možné provást oběma způsoby, je samozřejmé že pračku, lednici nebo něco vestavného bych nikam netahal, to je něco jiného než popadnout tv kterou v pohodě vezmu do rukou a hodím do kufru...

Např. na Baumatik stačí vyplnit na netu formulář a sami obratem volají kdy můžou přijet. Moje zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...