Přejít na obsah

jak jste vyresili krouceni kotoucu??


lubann

Doporučené příspěvky

Jsem si vzpoměl, mám schovaný origo kotouče 280mm, jsou trochu jetý, ale jinak bez problémů tedy nezkřivený. Měl jsem je do rezervy ale teď budu dávat brzdy 288mm tak jsou mi nanic. Kdyby někdo chtěl nechám mu je zadara, ať si je zkusí jak budou funogvat u něj ( jestli se zvlní nebo ne ), pro ty kdo s tím mají problémy.

Kdyžtak napište.

Ty volné kotouče už náhodou nemáš že???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze ja jsem mel trw-za 4000km v prd.li

ORG-5000km

zimmermann 4500km

Vse slo srat a to mam nove a org nebo trw vse co je napsano v tom prohlaseni co se tady objevilo ( www.autoprima) to jest cepy silentbloky ,loziska atd

naboje jsou taky v toleranci tak uz fakt nevim v cem muze byt chyba zajimalo by me jak to kdo vyresil pokud se mu to podarilo co menil atd.Dekuji :palec2:

PS:nepiste prosim vymena za rs brzdy atd protoze to auto jezdilo na org prednich prvnich 120000km a nic se nekroutilo!!

Zdravim,

mel jsem stejnej problem na O1 2001 66kW menil a stacel jsem je asi kazdych 5tis.km vzdy nove desticky nikdy to nevydrztelo dyl nez zhruba 2-5 tis. Vyzkousel jsem TWR LUCAS ZIMMERMANN a nakonec jsem koupil tyhle http://www.autoaku.cz/index.php?a=detail&a...3576344cae0d133 jsou chlazeny a jeste k tomu vrtany a zatim spokojenost ujel jsem zatim jen 3000km. K tem koutoucum to chce spravny desticky ne kazdy se s nima muzou spojovat. Je to i napsany v zarucnim liste.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked som kupil svoj malotraktor(1.9sdi) tiez tam kopali brzdi.Kupil som nove kotuce FERODO aj s platnickami a hadzali dalej.Po kratkom hladani som objavil opotrebovane silentbloky ulozenia sp.ramana(tie zadne)zaroven boli vymenene aj vrzgajuce gumicky stabilizatora a aj spojovacie tyce.A mam s tym svety pokoj.Podla mna ide vzdy o nahodu ktore navzajom spolupracujuce suciastky sucastne zacinaju odchadzat do ......Stale tam mam tie obycajne Feroda avsetko je O.K

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
ked som kupil svoj malotraktor(1.9sdi) tiez tam kopali brzdi.Kupil som nove kotuce FERODO aj s platnickami a hadzali dalej.Po kratkom hladani som objavil opotrebovane silentbloky ulozenia sp.ramana(tie zadne)zaroven boli vymenene aj vrzgajuce gumicky stabilizatora a aj spojovacie tyce.A mam s tym svety pokoj.Podla mna ide vzdy o nahodu ktore navzajom spolupracujuce suciastky sucastne zacinaju odchadzat do ......Stale tam mam tie obycajne Feroda avsetko je O.K

Taky jsem měl stejné problémy,"kopání" do volantu a chvění při brždění ale jen do té doby než jsem nechal vyměnit původní gumové silenbloky na nápravě a nápravnici za silenbloky Powerflex u Indyho a mám klid! volant je klidný já su klidný auto je klidné :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohl byste mi někdo poradit někoho schopného stočit kotouče v Praze? Měl jsem špatné čepy řízení, možná proto se kotouče "zvlnily"... (a to jsem ty čepy loni měnil :( ) Díky za tip.

Prosím tě, dělali to přímo na autě ve Veletržní v autoservisu! nevím jestli ještě dělají!?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem měl stejné problémy,"kopání" do volantu a chvění při brždění ale jen do té doby než jsem nechal vyměnit původní gumové silenbloky na nápravě a nápravnici za silenbloky Powerflex u Indyho a mám klid! volant je klidný já su klidný auto je klidné :smich:

Hlavně jak jsi spokojený.

Powerflexy dokážou výrazně zlepšit jízdní vlastnosti, proti serii a velice dobře tlumí rázy od kol.

A k tématu: často za vibrace do volantu můžou zadní brzdy.Přidřené třmeny, orezlé hrany

kotoučů a spatně fungující ovládání ruční brzdy(na třmenu).

PS: jsem INDI (jsem měkej :t )

Editováno: , autor: Indi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem volal svymu mechanikovi, ke kteremu jsem daval prohlidnout auto, ma 287tisic km, tak jsem si rikal, ze by mozna chtelo vymenit neco na predni naprave. :palec2:

Rekl mi, ze auto je kompletne cely ok, vsechno je v dobrym stavu, cela predni naprava, tak jsem cumel jako pero. Tak mi reknete, co se tam sere, ze to kope do volantu. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem volal svymu mechanikovi, ke kteremu jsem daval prohlidnout auto, ma 287tisic km, tak jsem si rikal, ze by mozna chtelo vymenit neco na predni naprave. :palec2:

Rekl mi, ze auto je kompletne cely ok, vsechno je v dobrym stavu, cela predni naprava, tak jsem cumel jako pero. Tak mi reknete, co se tam sere, ze to kope do volantu. :feve:

zkus si nechat "protřepat" auto na STK, nemusíš mít přímo popraskané silenbloky ono stačí když budou jenom vymačkané a měkké a to stačí pro vibrace při brždění, při tvém proběhu km bych tomu věřil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si prave rikam, ze uz by to tomu odpovidalo, ale uz mam auto nezavisle na sobe u jinyho mechanika a oba rikaji to samy. Oboum dvoum verim, auto prohlidli poradne. Za 3 mesice jdu na STK, tak jsem to chtel nechat opravit. Uvidim, co mi reknou tam, kdyztak to udelam po STK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam ani neviem kotuce a Lucas oblozenia na 1.3 66 kW r.v. 1989 RAPID 136 - auto cca. 400 000 km, motor 90 000 km

Mam Starline kotuce a Lucas oblozenie na 1.6 55kW r.v. 1997 - 93 699 km

Mam Srarline kotuce a ATE oblozenie na 1.8 T RS r.v. 2001 - 171 000 km

Na oboch autach je vsetko fabricke, okrem oleja, filtrov a brzdovych kotucov a oblozenia /okrem Rapid/. Su to milacikovia. A kotuce nekopu ani na jednom a to som ich menil niekedy v lete minuleho roka.

Takuto kombinaciu mi poradil moj mechanik, ktory tieto kotuce montuje uz niekolko rokov pravidelne na auta v servise a nikdy nemal reklamaciu.

Tiez som mal obavu montovat Starline, ale teraz nelutujem. Auta brzdia, nepiskaju, pekne sa zbehli do kopy dosticky s kotucom, brzdia po celej ploche.

Taktiez takuto kombinaciu ma aj kamarat taxikar. Brzdy zruši behom 30 tis. kilometrov v meste. A problem teda nema ziaden.

Napravy na oboch autach boli kontrolovane a su v poriadku. Neni su samozrejme nove, ale su v poriadku resp. v norme. A to uz RS-ko pyta nove tlmice, ktore su uz na ceste.

Chalani a mimochodom autam davam teda niekedy dobre pohulit a kotuce maju vseliaku farbu a vonu a funguju napriek tomu /nekopu/.

Na Favoritoch kotuce rozbijali zle tlmice, capy riadenia a gumy na ramenach, to viem. To bola otazka 2 - 3 tis kilometrov a boli na mraky. Ale neviem ako je to s Octaviou...

To je moj postreh a skusenost ohladom kotucov. Myslim, ze neriesi vsetko len znacka. Kupit znacku funguje u niektorych vyrobkov a u niektorych nie. Aj tak pochybujem ze vyrobcov kotucov je toko, kolko znaciek. Najskor niektore znacky maju rovnakych vyrobcov a len to balia do svojich krabic.

Podla mna brzdy robi najma oblozenie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si prave rikam, ze uz by to tomu odpovidalo, ale uz mam auto nezavisle na sobe u jinyho mechanika a oba rikaji to samy. Oboum dvoum verim, auto prohlidli poradne. Za 3 mesice jdu na STK, tak jsem to chtel nechat opravit. Uvidim, co mi reknou tam, kdyztak to udelam po STK.

asi ti napíšou do lehkých závad : 4021 kola vůle v zavěšení vozidlo je pro další provoz způsobilé. :) no a můžeš opravovat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, to muzu :) Mozna bych mohl vymenit cely auto, ne? :palec2:

Vyresili jsme to tak, ze se daly lepsi kotouce a novy desticky. Ty stary se pri zahrati zacaly kroutit, tak proto. Pokud by to vibrovani zacalo po ujeti ca 2000 km znovu, vsechno vratim, dostanu zpatky penize a budeme pokracovat v hledani. Myslim, ze to je ferovy jednani.

Editováno: , autor: houmik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hlavně klídek, já taky měnil, reklamoval, nervy v pr....! zkus je dobře zajet prvních cca.500km se k nim chovat velice slušně ať si holky zvykaj a sednou si víš? ale podle mně to pouze výměna kotoučů neodstraní a po čase se to projeví znovu tak jako mně, ale držím ti palec :palec2:

ps: mám ji rád, ale někdy mně moje oktávka pěkně sere! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam taky problem s jednou Oktavkou O1 s kroucenim kotoucu. Kazdych 5 000Km musim nechat zbrousit koutouce, jelikoz se vlni. Pak mam tu samou Oktavku O1 a u te se nezvlnily kotouce nikdy za cca 200 000KM(menily se akorat, kdyz uz byly tenke), takze me to rozum nebere. Uz jsem nechal vymenit silentbloky ramen, silentbloky stabilizatoru, ulozeni tlumicu, spodni cepy, cepy rizeni, vymenil jsem zadni bubny za koutouce a STALE SE VLNI. Na dalsi investice namam uz nervy, jelikoz to mohou byt vyhozene penize za neco, co je vporadku. Jedinou podivnost, kterou auto vykazuje je to, ze kdyz je pod plynem na rovnem useku lehounce se pohupuje volant do stran sem a tam, kdyz pustim plyn, tak to prestane. Tak nevim, jestli to nema s kroucenim souvislost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, z ničeho nic mám ve volantu vibrace když brzdím ve 90km/h a více.

Kolegové v práci si myslí, že chyba je v brzdových kotoučích, že se mi tam dostal nějaky bordel nebo něco takového. Když jsem nadzvedl auto na zvedák a točil jsem rukou předím kolem jakoby na jednom místě trošku dřelo :-(

Kolik mě asi tak bude stát oprava a čím to je a proč se to stalo? Předem díky za postřehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ja jsme to tady uz nekde psal jedine co pomuze kdyz se vam kotouce zvlnily a uz jste vymenili vsechno mozne a ne ane to prestat a vzdy se vam to po cca 5000km zase pokrouti!ja to vyresil tim ze jsem si koupil O2 coz je teda dost blby kseft ale nez jsem ji prodal kamosvi z prace tak jsem vymenili predni brzdy 280x22 za 288x25 obnasi to vymenit -vsechno i tehlice s nabojem lozisekm brzdice kotouce samo a desky a dodnes uz ma najeto o 40 000km vic a je vse OK!Hlavni probelm si myslim spociva v krive tehlici a kdyz uz je menit tak uz za lepsi brzdy!!

jo cena se pohybuje od 4000 do 10 000 za funglovku!pro info jsou to brzdy v Octe 1,9 tdi 96kw.1,8t benzin 110kw,golf 96kw.110kw tdi atd atd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...