Přejít na obsah

Dětská autosedačka


RaKa

Doporučené příspěvky

Tak už je autosedačka zakoupená a nainstalovaná. Drží jak přibitá. Autosedačku s ISOFIX doporučuji.

Díval jsem se na videa z testů autosedaček a nebylo mi z toho dobře. Pevně doufám, že to nikdy neotestuju v reálu.

Malá je pro nás ta nej nej, takže peněz určitě nelitujeme a její bezpečí je pro nás na prvním místě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavní je jak se to dite v te sedacce citi.K nam do obchodu sem tam prijdou machri v audine(nenarazim na majitele vozu audi) a velici podnikatele a chteji nejlevnejsi sedacku a na druhou stranu obyc clovek a vezme si zkoro tu nejdrazsi sedacku ze sortimentu Romer.

ISOFIX je hodne dobra vychytavka a lidi kterí se divaji hlavne na cenu .Aspon v tom nehledte na cenu ,prece dite zije jen jednou.!!!!!!! Nechci nikoho nutit nekdy neznamená ze drazsi je lepsi ale v pripade romer je to opravdu kvalita.A nedivejte se kdyz tak jen na jeden test.Najdete si jich vice a radeji hodnocení uzivatelu.testy v casacich jsou casto podplaceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už je autosedačka zakoupená a nainstalovaná. Drží jak přibitá. Autosedačku s ISOFIX doporučuji.

Díval jsem se na videa z testů autosedaček a nebylo mi z toho dobře. Pevně doufám, že to nikdy neotestuju v reálu.

Malá je pro nás ta nej nej, takže peněz určitě nelitujeme a její bezpečí je pro nás na prvním místě.

Zrovna teď uvažujeme o koupi větší sedačky, takže:

Ještě se chci zeptat, jak náročná je ta montáž, jedná se mi o to, že sedačku dost často dávám z auta do auta a večer domů, aby nebyla ráno studená.

A ještě - dá se konkrétně tato sedačka použít tam, kde není isofix? A jak to potom drží?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna teď uvažujeme o koupi větší sedačky, takže:

Ještě se chci zeptat, jak náročná je ta montáž, jedná se mi o to, že sedačku dost často dávám z auta do auta a večer domů, aby nebyla ráno studená.

A ještě - dá se konkrétně tato sedačka použít tam, kde není isofix? A jak to potom drží?

Tak to nevím, jednou jsem ji nacvaknul a nechám ji tam. Snad nebude moc mrznout. Je to strašně těžká potvora.

U auta bez ISOFIXu se dá přidělat pomocí tříbodového pásu. Koukni se na instrukce k montáži - nic složitýho to není.

Díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

pročtu to. díky

ale to platilo kdysi, ne ? od 12 let a 150 cm. od 150cm (a 36 Kg) už není totiž sadačka potřeba. a mimina v sedačce tam být můžou. nebo se pletu ?

a ještě taková drobnost. tet (od 5/08) musí být všechny děti v sedačce i v zadu. ale jak je to s 2-bodovým středovým pásem ? tam je sedačka přeci blbost.

edit:

tak jsem se tam toho moc nedočet. snad jen: "Dítě v autosedačce na předním sedadle neodporuje žádným předpisům; tato přeprava dítěte je bezpečná ovšem za předpokladu bezpečné jízdy ze strany řidiče. Existuje však povinnost deaktivovat airbag pro případ, že bude dítě přepravováno čelem proti směru jízdy."

což jsem si myslel. ale mě jde o ten sedák. (takže asi může)

Editováno: , autor: Jardachal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... a ještě taková drobnost. tet (od 5/08) musí být všechny děti v sedačce i v zadu. ale jak je to s 2-bodovým středovým pásem ? tam je sedačka přeci blbost.

Ne tak úplně, loni jsem takhle jezdil s naším novorozenětem, když jsem měl "vypůjčené" naše dvě neteřky, ta starší byla uprostřed v sedačce na dvoubodovém pásu, záleží i na sedačce, zda tak jde použít. Teď už má to naše větší sedačku, takže problém spíš mám s tím, že už se tam tři velké vedle sebe nevejdou... :mellow:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale pořád je to omezeno věkem...7-leté dítě dopředu nesmí....a já osobně bych ho tam nevozil......

nevěřím, kde si to čet ? dítě v sedačce tam určitě být muže. doufám.

jinak je tam potřebuju vozit, jen když už to nejde jinak.

sedačku s vlastnímy 5-ti bodovými pási bych na prostřední dvoubodový pás dal taky, ale jen podsedák je snad blbost. nemá to žádný bezpečnostní význam. spíš je to nebezpečnější jak bez něj.

není tu mezi vámi nějakej dopravák ? nebo kdo by znal dobře ten zákon?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže to vypadá, že na přednim sedadle opravdu nemůže být osoba menší jak 150cm (jinak váha a věk omezen není). jestli jsem to dobře pochopil.

nechápu, proč tam nemůže mít mamča aspon mimino . to jde asi všude jinde, jen ne u nás. je to jen o hubu, když třeba mimču vypadne dudák. (otáčet se dozadu místo natažení ruky)

pokud ten zákon někdo zná jako svý boty, tak at napíše, jak to všechno přesně je. díky za reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neznám ten zákon jako svý boty, ale přesto bych si dovolil nesouhlasit. :)

Poutání pásy řeší v zákoně 411/2005 Sb. §6 a z něj celkem jasně vyplývá, že není omezené kde dítě v autosedačce je. Pouze pokud je autosedačka proti směru jízdy (obvykle vajíčko), tak musí být na tom místě deaktivovaný airbag.

Nikde tam není zmíněné (nebo jsem to nenašel), že by na předním sedáku (terminologií zákona - na sedadle vedle řidiče) nesmělo sedět dítě omezené věkem, vzrůstem nebo vahou - pokud je v sedačce. Je tam pouze zmíněno, že je zakázáno vozit na předním sedáku děti do 150 cm, ale pouze pokud nejsou v autě pásy (viz. §6, odstavec 1 písm. b )

Editováno: , autor: wog
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já to čet tady Zákon č. 361/2000 Sb §6 odstavec 1b - jen neumim číst. týká se to aut bez pásů :wallbash:

bylo mě to bylo divný. prostě žiju v tom, že tam děti v sedačce být mužou, ale spouta lidí zde i jinde porát tvrdí, že tam být nemůžou. už jsem z toho blbej.

hlavně už byla spousta změn

Editováno: , autor: Jardachal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle tohoto to možný je. zdá se, že to zákon nezakazuje, tak je to povolený.

dítě na sedáku muže být od 22Kg, takže ho mužu na přední sedačku posadit.

ale jak je to s mojí druhou otázkou ? dítě na prostředním sedadle s dvoubodovým pásem? to asi částečně řeší §6 odstavec 1f) . Ten ale říká, že když už v zadu jsou 2 sedačky. a co když mam v zadu jen jednu a druhá tam být nemuže, protože mam sklopenou sedačku ??? nebo vezu dospěláky ?

asi se v tom moc vrtám, že ? :)

Editováno: , autor: Jardachal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...