Přejít na obsah

Dětská autosedačka


RaKa

Doporučené příspěvky

Tak dospělák může většinou vždycky sedět uprostřed a stačí mu ten 2bodovej pás (ale mám 3bodový všude tož neřeším).

Ale je možná že v tom jsou nedomyšlené zákony..

PS: co tak napsat meila s tvojí situací na ministerstvo jak se k tomu postaví oni..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ptal jsem se kamaráda co dělá u policie ten mi řekl že dítě může sedět na předním sedadle s předepsanou sedačkou je jedno kolik mu je ale ten automobil musí mít vypínací airbag nebo bez airbagu žádný problém ale já mám 5letýho kluka a sedá si automaticky do zadu asi to tak má být hezkej den

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dítě vedle řidiče sedět může a platí pro něj stejné požadavky jako by sedělo vzadu (druhy sedaček dle váhy ). Pouze při sedačce použité proti směru jízdy musí být vypnut airbag. Jinak je to jedno. Jiná věc je, že většinou tam řidiči děti nevozí, protože to je "sedadlo smrti".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 12 let později...

Zdravím. Nepíšete jak je dítě velké, ale obecně: pro malá miminka +- do 13 kg je nejbezpečnější kvalitní vajíčko (Klippan dinofix, Cybex Aton 5, apod.). Až pak přejít na pokračovací sedačku. Sedačky kde výrobce píše podobná široká rozmezí např. 0-18 kg jsou pro novorozence nevhodná. I pokračovací sedačku (když se nevejde do vejce a samo sedí) je pak dobré volit protisměrnou (i když budete mezi rodiči v menšině), je to pro dítě nepoměrně bezpečnější, fakt. V protisměru pak vozit co nejdéle - existujou protisměrné sedačky třeba do 25 kg (např. Axkid minikid). Něco doporučuju nastudovat např. FB skupina "Děti proti směru" :) 

Editováno: , autor: Honza K.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...