Přejít na obsah

Zkušenosti 1,6i 74kw


David82

Doporučené příspěvky

Zdravim,

nakonec po hledání po TDI motorech a radách od všech jsem si vyhlídl "nakonec" kombi 1,6i 74kw r.v.2000, tak jen žádám o zkušenosti s tímto motorem, spotřeba, slabá místa(jestli nějaká jsou :) ) a tak....

Díky

Editováno: , autor: David82
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem 2,5 roku auto s tímhle motorem

dlouhodobá průměrná spotřeba byla cca 7,8l jízdy převážně jen po městě jinak jsem jezdil v rozmezí 6,8-7,5

nejslabší mnou zaregistrovaný místo byla propojovací hadice odvětrání mezi víčkem oleje a sáním ... praskala

a pak taky dost vysoká spotřeba oleje ... něco přes 2l/1000km a po najetých 200 tis km už to bylo skoro 4l/1000km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak taky přispěju:

dlouhodobou spotřebu mám lehce pod 10l/100km, ale moc jí nešetřím a převážně město

olej nežere vůbec a to má téměř 180tis.km

měněná váha vzduchu

prasklá hadice od víčka oleje k sání

shnilej chladič, ale je to 97 takže to se dalo očekávat

jinak nic závažnýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po 100t km akorát čištěná škrtící klapka, měněný čidlo teptloty chladící kapaliny, ale jinak žádný závady. olej mi to taky nežere. táta jezdil se spotřebou pod 7, ale většinu to mělo nalítáno na dálnici. já za poslední dva roky mezi 6,5-8,5. myslím, že je to dobrej motor. pokud to člověk nehoní, moc to nežere a výkon je podle mě taky dostačující.

a jakou barvu? taky bílou :D ???

Editováno: , autor: Kubiik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octu s touto motorizací mám asi 1,5 roku a nemůžu si ji vynachválit. Za tu dobu jsem jenom nechal čistit škrtící klapku a jinak šlape jako hodinky. Výkon je opravdu dostačující... A spotřeba? Já se pohybuju kolem 6,7 - 9 podle toho kde jedu a jak jedu (mám těžkou nohu) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svou Octu s timhle motorem ckymam taktez 2 roky.Presnej mam typ AKL.Najeto necelejch 160 tkm.

Menil sem chladic , vahu , svi a cidlo teploty a cistli skrtici klapku - jinak slape jak hodinky.Za chladic sem dal do 1500 pokud si dobre pamatuju za vahu 4500 a za cidlo a svicky nejakejch par stovek.

Olej davam Agip 10w-40 polo.Zvysenou spotrebu oleje sem nezaregistroval.

Spotreba PHM se pohybuje kolem 7,2 - jezdim na pohodu , nehonim to vecinou trasa do 100km mimo mesto.Pokud nejsi nejakej stihac tak ti tento motor odvede vynikajici sluzbu.Osobne bych si ho koupil i podruhy (ikdyz tentokrat bych jej chtel zkusit s automatem :) )

Editováno: , autor: Planeta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ju mám rok a za tú dobu som stihol vymeniť zámok zad. dverí(vybíjal baterku),zadné dorazy tlmičov,prednú pružinu pérovania(praskla),hadicu od filtra ku klapke(bola rozleptaná ta tenká ku výdychu motora),lambda sondu a momentálne ma zlostí sem tam voľnobeh.A okrem toho bol menený olej Castrol Magnatec 5W40,sviečky,zap.káble,filtre a aj by som zabudol ,že výfuk som tiež menil,ale keď som ho zdemontoval tak som zistil,že by ešte vydržal nejaký ten rôčik.O1 1,6 74kW AKL combi 98,spotreba závisí od nohy u mňa okolo 7 litrov kombinovaná ,ale olej berie 1,5 litra na 10000km nabehaných mám 184 000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nity sa trhaju v prevodovkach vyrobenych v rokoch 1999-2001, potom to poriesili silnejsimi nitmi. Ja mam 12/2002 a nity drzia, zato sa mi odtrhla od hriadela cele jadro piatej rychlosti, nutna vymena hriadela a jadra 5. rychlosti, diely nove 25000.- + praca cca 5000.-... :feve: v tom case som starsie diely ani prevodovku nevedel zohnat, su dost nedostatkove na vrakovistiach

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
nity sa trhaju v prevodovkach vyrobenych v rokoch 1999-2001, potom to poriesili silnejsimi nitmi. Ja mam 12/2002 a nity drzia, zato sa mi odtrhla od hriadela cele jadro piatej rychlosti, nutna vymena hriadela a jadra 5. rychlosti, diely nove 25000.- + praca cca 5000.-... :feve: v tom case som starsie diely ani prevodovku nevedel zohnat, su dost nedostatkove na vrakovistiach

na starsich rocnikoch sa to teda nekazi ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak taky přispěju:

dlouhodobou spotřebu mám lehce pod 10l/100km, ale moc jí nešetřím a převážně město

olej nežere vůbec a to má téměř 180tis.km

měněná váha vzduchu

prasklá hadice od víčka oleje k sání

shnilej chladič, ale je to 97 takže to se dalo očekávat

jinak nic závažnýho.

Ahoj, co prosím tě způsobuje ta prasklá hadice od víčka oleje k sání ? Může to bejt únik oleje ? Auto jsem nedávno koupil, před 3 dny jsem měřil olej - byl v normě, dnes jsem měřil znovu a je hoodně pod min., tak sem hledal závadu a zjistil že je prasklá tahle hadice - omotaná textilní páskou a nasáklá celá olejem .. tak pátrám, jestli by tohle mohlo způsobit tak razantní úbytek oleje ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem asi ne, ale dávej si pozor na hrabání a v zimě na sníh, většinou se to stane když ti jedno kolo proklouzne. Řekl bych že se vyplatí to předělat než se to pos.... samo.

Ahojte môžte tu hodiť na fórum kde su tie nity, fotka by veľmi pomohla. Nedávno som kúpil octu 1.6 74KW prevodovka DUU. Len pre svoju vlastnú potrebu by som chcel zistiť. Či je to tam všetko pôvodné alebo to už niekto prerábal.

Ďakujem vopred

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám svoji Octu 6.let. RV 1998. Zatím naprostá spokojenost. Najeto 180 000. Mimo běžného servisu mě naštvalo prasklé zadní sklo a konkrétně u tohoto motoru mě potrápil přední díl výfuku (2x oprava vlnovce výfuku), prasklá hadice od podtlaku brzd. Dlouhodobá spotřeba 7.4 l, záleží na noze :) Velmi se obávám převodovky, jezdím s ní jak v rukavičkách nehrabu. Motor je spolehlivý a jednoduchý, ale pokud bych si mohl vybrat dnes, volil bych 1.8 TSi OII :wub:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...