Přejít na obsah

1.4 TSI (90 kW)


Marios

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

V posledním měsíci se mi již po 3-tí stalo, že jsem nemohl nastartovat.

 

- startér normálně točí

- motor na cca 1/2 s naskočí a hned chcípne

- včera a dnes to naskočilo až na 3-tí pokus, předtím až na 5.pokus

- na palubce žádná chyba nesvítí

 

Před cca 6 tis.km mi měnili rozvody, protože chrastily  cca 50 % startů. Po výměně chrastí ve 25 % startů. Prý to je normální. Záruka skončila minul měsíc :-(. Najeto je cca 65 tis.km.

 

Máte někdo podobnou zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se špatnými starty zkušenost nemám, ale chtěl bych se Tě zeptat, co všechno Ti měnili na rozvodech? Zlepšení z 50% na 25% mi přijde jako pěkná mizérie, to je jako by nic nespravili. Mně to občas také zachrastí, ale ještě jsem s tím v servisu nebyl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v tej cene by si mal mať EDGE 5w-40 a nie pos*ný magnatec 

 

To je asi možné, ale nemyslím si, že je Castrol Magnatec 5W-40 úplná sračka. Používám ho, protože je o něco hustší než Castrol EDGE 5W-30. Měním ho s olej. filtrem každý rok a jsem s ním spokojený. Nicméně zřejmě budu brzy auto prodávat, takže to nebudu muset řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se špatnými starty zkušenost nemám, ale chtěl bych se Tě zeptat, co všechno Ti měnili na rozvodech? Zlepšení z 50% na 25% mi přijde jako pěkná mizérie, to je jako by nic nespravili. Mně to občas také zachrastí, ale ještě jsem s tím v servisu nebyl.

 

No po pravdě vlastně nevím, co přesně měnili - prý rozvody. Více nevím. Mizérie to teda je. Tuším, že je to spíše přesavovačem vačky.

 

Jinak dnes opět problém se startováním. Maxidot nemám, ale na palubce chvíli zůstaly svítit kontrolky ABS a ESP. Pak to hned zmizlo. Dnes start na 3.pokus. Přes týden to odvezu do servisu. Při té příležitosti se jich poptám, co mi měnili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Mno, dlouho jsem tu nebyl. Auto se skoro 3 měsíce nehnulo z místa (byl jsem v cizině) a po této dlouhé době se po nastartování teda ozval asi na 2 vteřiny opravdu nepěkný rachot. Mám to přisuzovat skutečně té velmi dlouhé době stání (zatuhlý, steklý olej) ? Mám najeto jen 8500 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Do provozu 4/2011, najeto cca 117.000 km, první start každého dne naprosto neuvěřitelný zvuk, LeasePlan nechce o výměně ani slyšet, faktem je že kromě to naprosto úchylného zvuku ten motor šlape jako šicí stroj. Teď jsem byl třikrát za Stutgartem (jedna cesta cca 780 km) a na německé dálnici jsem po dlouhé době opět provětral výfuk. Ani se mi nechtělo věřit, jak ten motor jede. A docela to ani "nežralo". Za červenec jsem najel 7680 km a průměrná spotřeba 6,61l/100km.....Jsem s tím motorem fakt spokojen

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já Ti nevím přesně Pawouku.někde jsem to tu psal, ale nechce se mi to hledat, řekl bych že to začalo tak mezi 60-70.000 km, ale ruku do ohně bych za to nedal....No daleko, přístup LeasePlanu jsem napsal a ono to fakt zarachotí (ale strašně) jen ráno po prvním nastartování....a jinak nic...a když to nechám zklidnit (už jsem se naučil počkat pár chvil na místě-moje teorie je, že když to není "v zátěži" tak to nepřeskočí :-))) tak pak je to už v poho....jako víš co, co já s tím mám dělat? Ve 109.000 to bylo na prohlídce ve značkovém servisu a opět jsem žádal.....ale LP neschválil (neschválili mi ani výměnu pylového filtru, která je prý ŠA předepsána....tak Ti nevím jestli mají nějakou smlouvu s farmacií, vyrábějící nějaký Zirtec nebo co:-)))....třeba se to nerozsype....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to nějakou dobu taky po startu krátce chrastilo, někdy kolem 70tis...už jsem scháněl servisáky a pak to přestaloa od té doby je klid, najeto 93tis.

 

Taky to nechávám chvíli na místě a hned nezatěžuji....nehledě na to, že mi skáčou otáčky a já čekám, než se to zklidní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...