Přejít na obsah

1.4 TSI (90 kW)


Marios

Doporučené příspěvky

tak to můžu bejt rád, že mám "dvoulitr" ... ;) doufám, že mi teď nenapíšete, že "Turbo nenahradíš" :) hehe... ale docela rád bych se někdy svezl 1.4 TSI 110 kW... abych to mohl porovnat s 2.0 FSI 110 kW... faktem je, že to FSI veme na 6. st. i 40 km/h... ;) sice to točí fakt málo... ale neprostestuje to... ;) ale samozřejmě tak nejezdím... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jel sem s tim v Superbu a do doby, než sem na to potřeboval šlápnou to bylo dobrý a pak už s eto muselo jen točit na nižší kvalty, přirovnal bych to k 1,6/75 ... prostě objem nenahradíš, jak píše Cosby

Kazdej benzin musis tocit, pokud potrebujes maximum vykonu. U turbobenzinu trochu mene jak u atmosfery, ale musis. To neni jak diesel, kde mas maximum vykonu a kroutaku ve volnobeznych otackach lol

Moje FSI skousne 5 st. tak od 50km/h, tech 40 leda z mirneho kopecka. Fakt jee ale ze tak taky nejezdim, normalne tam petku soupu az v devadesati, pokud teda nejedu plnulou jizdu dedinou z mirneho kopecka... :)

Editováno: , autor: Marios
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jel sem s tim v Superbu a do doby, než sem na to potřeboval šlápnou to bylo dobrý a pak už s eto muselo jen točit na nižší kvalty, přirovnal bych to k 1,6/75 ... prostě objem nenahradíš, jak píše Cosby

přesně takovej pocit a zkušenost s tím mám já, jak potřebuješ jet, tak točit a podřazovat, to 1,8 tsi je jiný kafe a přitom při stejném způsobu jízdy je u těchto motorů spotřeba stejná, takže za mě raději připlatit za 1,8 tsi, což jsou jediné peníze navíc, pojistky jsou stejné a servis taky, dochlazování turba vodou mají oba motory, rozvody řetězem taky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

právě z tohoto důvodu podle testů v různých časopisech žádný, papírově je to takto:

1,4 město 8,8 ........1,8 město 9,6

1,4 mimo 5,3.......... 1,8 mimo 5,6

1,4 kombi 6,6..........1,8 kombi 7,0

Tohle jsou hodnoty pro 1.8 uz z FL ... druha verze tohoto motoru ... u "stare" je to 10.4, 5.9, 7.8

A ty spotreby se daji podle techto tabulek docilit i s celkem sviznou jizdou.

To Vorlajz: Ta ctyrkolka by me take zajimala :) To az nekdo bude mit tak budu hodne zavidet :)

Editováno: , autor: Bladik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spotřaba na benzín u 1,8tsi není podle mě nějak úžasná. jsem na to zvědav. do měsíce bych se měl s 1,4tsi v oct combi svést tak můžu poreferovat. jak je to tedy s tím povinným ručením 1,4 vs 1,8. dnes je to stále o objemu nebo i výkonu?? zase jsem na hledání lenoch

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak o čem tedy?? pokud platí papírové hodnoty výkonu a nm u 1,4tsi, stejně tak sice hloupý příklad ale s ohledem třeba na to povinko 1.9tdi. pak 1,4tsi je papírově zajímavýá motor, dodá dostatek výkonu i na oct combi. tak pak vše směřuje opravdu k výdrži motoru.

lacinější povinné ručení, výkon jako u oblíbených 1,9tdi, takže aniž bych se svezl nutí mě to k uvaze, že problém s utažením naloženého kombika problém nebude.

a to kolik vydrží ukáže čas. stejně jako oblíbenost/neoblíbenost motorů 1,2htp. nalítáno přes 200tkm a bez zásahů, zájem ze stran zákazníků také velká. tj. napadá mě jak se bude pohybovat 1,4tsi u zákazníků oproti 1,8tsi. stejné povinku, větší spotřeba i výkon......no uvidíme jaké budou rozdíly

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No kdyz si vezmu porizovaci naklady tohoto motoru a tu spotrebu co tady pises, tak doopravdy nevidim duvod pro tento motor. Jakou mas spotrebu ve mestskem provozu? Co je to kopcovity teren? Ja mam pod pojmem kopcovity teren Alpy v Rakousku, kde jsem letos jel za 7.5 ve ctyrech lidech v plnem nalozeni. BTW: uz si to auto nekdy poradne nalozil? Ctyri lidi nebo nejakej ten pytel cementu v kufru? :)

Editováno: , autor: Bladik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...