Přejít na obsah

Vibrace ve spojce


Censoft

Doporučené příspěvky

Ahoj lidičky,

pročetl jsem celé fórum o motoru, ale svůj problém nenašel. :help:

Mám od začátku měsíce sl. OII combi 1,9TDI. Všiml jsem si docela nepříjemného chování spojky. Při řazení rychlostí nahoru (tudíž v otáčkách max. 2500) po sešlápnutí spojky cosi do ní klepe. Zřejmě vibrace z motoru. Přirovnal bych to k vibracím ABS do brzdového pedálu, ale slabší. Při delších cestách je to opravdu nepříjemné a kazí mi to dojem z jízdy.

Druhé auto co jsme koupili to dělá také, ale o trošku méně. V servise mi "odborník" řekl, že to je ložisko u přítlačáku a že na spojce nemám stát. Nejsem ženská! Prý si to sedne... Doufám, že rovnou neklekne či nelehne.

Je to opravdu normální? Dělá vám to také?

Rád bych ve spojce necítil nic, ale to bych asi musel řadit bez ní... :kol-135:

Děkuji za reakce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak sa na to človek sústredí,tak trochu to bude cítiť v každom aute a hlavne pri vyšších otáčkach a to aj na O1 v TDI,čítal som to v jednom teste na O1.

Ja osobne to na mojom nejak nevnímam,takže to bude asi iba veľmi jemné,ale na novom to bolo cítiť .

Ale ako som písal,ak by som sa na to vyslovene sústredil,tak jemne je to cítiť v tých vyšších ot na každej Octavii v TDIčku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj lidičky,

pročetl jsem celé fórum o motoru, ale svůj problém nenašel. :help:

Mám od začátku měsíce sl. OII combi 1,9TDI. Všiml jsem si docela nepříjemného chování spojky. Při řazení rychlostí nahoru (tudíž v otáčkách max. 2500) po sešlápnutí spojky cosi do ní klepe. Zřejmě vibrace z motoru. Přirovnal bych to k vibracím ABS do brzdového pedálu, ale slabší. Při delších cestách je to opravdu nepříjemné a kazí mi to dojem z jízdy.

Druhé auto co jsme koupili to dělá také, ale o trošku méně. V servise mi "odborník" řekl, že to je ložisko u přítlačáku a že na spojce nemám stát. Nejsem ženská! Prý si to sedne... Doufám, že rovnou neklekne či nelehne.

Je to opravdu normální? Dělá vám to také?

Rád bych ve spojce necítil nic, ale to bych asi musel řadit bez ní... :kol-135:

Děkuji za reakce

Tak si to nech překopat na automaty a možná bude spokojenost. Nevim, kdysi dávno u Octávky mi taky blbla spojka - bylo to to první co se na autě vys*alo, ale kašlal sem na to, občas řadil přes zuby a dojezdila to taky. To vypadá na auta, který jezdily hodně po městě, ne!?? V Praze to občas ani jinak nejde než stát na spojce, to by ses v těch kolonách musel ušlapat k smrti ty jo..

Ložiska nejsou moc náročný na výměnu.. lepší teď udělat ložisko, než za rok měnit komplet celý spojky.. mno kdo ví. je to tvoje věc.

Dělej si co chceš, já jen píšu, že bych radši šel do těch ložisek hned... mno, i když já už bych nikdy v životě do škodovky nešel, tak Ti vlastně nemám co radit. Neber to vážně :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
každej nafťák přece ťuká do spojky. zatim jsem nejel v žádným, kterej by to nedělal

Pravda....co se koncernu týče tak to opravdu dělá každej nafťák,mě to dělali i dřív Passaty i nyní OII......ale třeba tátova Mazda 6 2.0CD tak tam je spojka jak u benzína,tam necítíš vůbec nic a stejně tak u toho nového Accorda v naftě.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

mne menili prevodovku a ked preradujem rychlostne stupne tak mam taky divny pocit v nohe ako keby mi tam daco o seba trelo, su to take vybracie. ked stojim na mieste a zoslapnem spojku tak vybracie necitim. je to iba pri preradovani rychlosti....je to normalne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

To klopkanie do spojkového pedálu som si všimol ako na mojej, tak aj na piateľkinej služobnej O2 obe 1,9 TDI PD 77/105 najazdené cca 70t km. Dokonca to aj vydáva taký jemný klopkavý zvuk ak ju jemne stlačím. Tento zvuk počujem bežne ak niekto parkuje O2 a tiež som si to všimol pri G5. Tak neviem, osobne v tom veľký problém nevidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak klopkanie do spojky je jedna vec ale divny zvuk ako ked daco skrie pri preradovani druha...mne robi auto oboje a to mam novu prevodovku, auto som mal v servise vyse mesiaca lebo vraj cakali na nahradny diel...cim dalej tym viac mam pochybnosti ze autorizovane servisy maju odobrnikov...frajerkin otec ma medaka a vsetko mu robia na dvakrat...

Editováno: , autor: pajko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Já cítím jemné vibrace při sešlápnutí spojkového pedálu i při neutrálu. Mám OII 2TDI 103KW. Zatím jsem se dočetl, že to může být vadné ložisko,setrvák nebo lamela. Pak je tu názor, že je to normál. Auto už nemám v záruce a nerad bych platil v servise za výměnu všeho. Nemáte někdo zkušenost s tímto problémem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, taky přispěji s trochou do mlýna. Já mám OII 1,9 TDI 77 kW najeto cca 64 000 km a první spojka se mi vysypala cca ve 40000 km. Podotýkám, že nejsem žádný jezdecký závodník a na předešlých autech mi spojka odešla vždy kolem 160 - 200 000 km. U nové zažívám neskutečné zážitky. Zabírá tak jak má, ale co se týče vybrací do pedálu, tak je to peklo. Dělá většinou při řazení směrem nahoru a nejvíce kolem 2500 ot/min. Má to i výborný zvukový projev. :aggressive::aggressive::aggressive:

Editováno: , autor: wittmann167
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak ja se musim pridat, uz jsem to psal v jinem topicu, akorad ja mam benzin, 1.6 mpicko a pri razeni smerem nahoru pri pousteni spojky citim vibrace, pokud behem jizdy lehce seslapnu spojku, tak citim ty vibrace take, pri plnem seslapnuti spojky vibrace zmizi... Opravdu bych nechtel vymenovat celou spojku i se setrvakem a jeste s nejistym vysledkem, takze to asi necham byt, ale rozhodne to kazi pozitek z jizdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

chlapci caute,

mam taky , neviem ci problem ale pri stlaceni spojky citim v prvej polovici drahy klepanie...a tak isto citim (dakedy aj pocujem) take ako vrzganie...dost mi to kazi pozitok z jazdy...auto som kupoval jazdene, servisovane v autorzivanom servise do ktoreho som pisal ze ake opravy boli na aute vykonavane...odpisali mi nasledovne:

Od roku 2005 do roku 2009 okrem pravidelných prehliadok boli uskutočnené len dve opravy a to 20.3.2009 výmena spojky a 20.6.2009 výmena spojkového valca.

myslite ze moj problem by mohol dako suvisiet s tymto? pretoze na diel mam 2 roky zaruku takze do marca mam stale cas reklamovat spojku a do juna spojkovy valec...motor je 2,0 tdi pd, najazdenych okolo 240tis km.

Diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Kluci,mám stejný problém .Např: Když stojím a mám výřazenou rychlost a stačí jen jemně sešlápnout spojku,tak začne klepat a je to klepání i slyšet.Pokud spojku pustím,klepání i zvuky přestanou.Ale jak spojku sešlápnu na doraz,tak klepání přestane,ale zvuk ja slyšet nadále.Mám najeto pocti.185000km.

Mám to nějak řešit,nebo se na to vykašlat a jezdit dál.Zdá se,že tento problém má hodně TDi ček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 3 roky později...
V 14. 10. 2015 na 19:09, Pavel S napsal:

Nechal jsem vyměnit dvouhmotu,komplet spojka i s ložiskem,(LUK),ale spoj.pedal při sešlápnutí se stále jemně vybruje a je to i slyšet,tak už na to kašlu,asi je to u TDI normální.

Ahoj,jak to dopadlo se spojkou?koupil jsem také Octavia 2 a dělá to stejné co popisuješ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...